Suspendovanje Milorada Cavica zbog majice sa natpisom "Kosovo je Srbija"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cold_as_ice

Zainteresovan član
Poruka
123
Ceo svet je u sredu uveče bez problema čitao ćirilicu! Jer, da ne razumeju srpsko pismo, ne bi im zasmetalo što je na majici zlatnog srpskog plivača Milorada Čavića bilo ispisano "Kosovo je Srbija".

Zbog toga što se na pobedničko postolje, sa zlatom oko vrata i novim evropskim rekordom (23,11), popeo sa porukom podrške srpskom narodu na Kosovu i Metohiji, Čavić će u četvrtak uveče odgovarati pred čelnicima LEN (Evropska plivačka federacija).

"Plašim se najgoreg. Suspenzija je najlošija stvar koju mogu da mi urade. To bi bilo kao da su mi izrekli smrtnu kaznu", rekao je naš as novinarima na EP u Ajndhovenu u Holandiji.

Natpis koji je izazvao pravi skandal u Holandiji na Evropskom prvenstvu u plivanju, očigledno nije bio upućen "njima". Da je tako, verovatno ne bi bio ni napisan ćirilicom.

"Nisam imao nameru nikoga da provociram. Nisam imao nameru da isprovociram nasilje. Moju zemlju cepaju na komade... Moj cilj je bio da podršim sopstveni narod", objasnio je Čavić medijima u Holandiji, koja je još 4. marta priznala nezavisnost Kosova.

"Šta moja majica može da promeni u namerama SAD, Ujedinjenih nacija, Evropske unije... Oni su već odradili svoj posao. Sve što sam želeo je da podršim moj narod. Moja jedina uloga ovde je da budem lider i da prenesem pozitivnu energiju", poručio je novi ljubimac srpske nacije.

Svi novinari složni su u oceni da će Čavić biti u krugu najužih favorita za medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu.

"Imam dobar osećaj da bih u Pekingu mogao da se popnem na podijum", dodao je Čavić.

Ukoliko mu LEN to bude dozvolio.
 
20. mart 2008. | Izvor: B92, Beta | Nina Kolundžija
Čaviću preti kazna zbog majice

Srpski plivač Milorad Čavić suočio se u četvrtak sa mogućim disciplinskim postupkom, pošto je na ceremoniji proglašenja pobednika na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu, nosio majicu sa natpisom "Kosovo je Srbija". Žalbu je podneo predsednik organizacionog komiteta, a razmatraće je Odbor za disciplinske postupke Evropske plivačke federacije, večeras od 21:30.
__________________________

Страшно! Европски фашистички шљам не може више да сакрије своју инфериорност. Војно и економски су џинови, али и сами су свесни да ће у души увек остати најобичније п и ч к е. Само, када мржња постаје овако отворена чак и у споредним догађајима попут спортских такмичења, треба бити сигуран да неће више презати ни од каквих гадости према Србији и српском наро
 
20. mart 2008. | Izvor: B92, Beta | Nina Kolundžija
Čaviću preti kazna zbog majice

Srpski plivač Milorad Čavić suočio se u četvrtak sa mogućim disciplinskim postupkom, pošto je na ceremoniji proglašenja pobednika na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu, nosio majicu sa natpisom "Kosovo je Srbija". Žalbu je podneo predsednik organizacionog komiteta, a razmatraće je Odbor za disciplinske postupke Evropske plivačke federacije, večeras od 21:30.
__________________________

Страшно! Европски фашистички шљам не може више да сакрије своју инфериорност. Војно и економски су џинови, али и сами су свесни да ће у души увек остати најобичније п и ч к е. Само, када мржња постаје овако отворена чак и у споредним догађајима попут спортских такмичења, треба бити сигуран да неће више презати ни од каквих гадости према Србији и српском наро

Страшно. Имамо најбоље спортисте на свету и неко ће још и да их заyебава у тој Европи, да им говоре да не смеју да морално подрже свој народ. Верујем да им је тешко и да слушају српску химну када наши победе, једноставно то су људи који нас не воле и ми немамо шта да тражимо у Европи, како да ми буде пријатељ онај ко оружа мог непријатеља?
 
i kad sve sportiste suspenduju
onda će biti šta?
koja poenta?

Па поента би била, рецимо, да овај глупи народ (односно, она глупља половина) коначно схвати да га запад МРЗИ. Но, неки то неће схватити ни ако им НАТО окупатори умарширају у град и пострељају фамилију. Биће опет крив Слоба.
 
Па поента би била, рецимо, да овај глупи народ (односно, она глупља половина) коначно схвати да га запад МРЗИ. Но, неки то неће схватити ни ако им НАТО окупатори умарширају у град и пострељају фамилију. Биће опет крив Слоба.

sada i ti malo preterujes.:shock:

sportisti su ambasadori svoje zemlje , nema potrebe da budu diskvilifikovani ako za to nema razlog.a majica sa natpisom je samo povod za dusmane da im naude ili obezvrede njihov uspeh.To kosovo se nece vratiti pod okriljem Srbije ako svi nasi sportisti budu diskvalifikovani sa svih takmicenja.Bolje je Novak Dj. da bude najbolji na ATP listi i tako ga cveo svet zavoli nego da ga izbace pre takmicenja zbog majce.;)
 
Не мислим да ће их све суспендовати, али објашњавам да нема смисла одустати од поруке „Косово је Србија” само зато што им фашисти прете. Али дефетизму жутих нема краја, зато карикирам ситуацију у којој би они и даље остали заробљени у својој парадигми о неопходности потчињавања јачем.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top