Samopouzdanje - druga dimenzija

Highlander4000

Zainteresovan član
Poruka
332
Daklem imali smo temu kako narusiti samopouzdanje a sad aj da probamo nesto konstruktivno da uradimo i da postavimo pitanje:

Kako povratiti necije naruseno samopouzdanje?

Primer je recimo u hordama danasnjih devojcica koje su pune nekih (totalno neopravdanih) komloksa o svom fizickom izgledu... Non stop cujem neke price tipa "male su mi grudi" "debela sam" itd itd... a recimo da bas dobro fizicki izgledaju.... Sta uciniti da neka takva osoba u svom mozgu skapira da ne treba da se stidi i plasi svog fiz izgleda vec da stekne neko samopouzdanje?
 
a o kom uzrastu govorimo?
meni je lepota postala bitna tek kad sam se porodila i nabacila koje kg (posle!!! porodjaja) :mrgreen:
zavisi kako kome,nekome se samopouzdanje dize podrskom,nekome treba izazvati inat

meni je dovoljno da me neko podseti sta sve imam iza sebe,sta sve znam pa se odjednom osetim bolje
moje dete vise voli kad je nateram da krene prvi korak ,pa kad proba ukus uspeha ne moze da stane :)
i tako dalje...
 
Mislim da devojcicama u tom urzastu nije cilj da budu uspesne-vec lepe.
Moje misljenje je da im treba ukazati na to da ni jedna devojka nije savrsena da ako ona ima male grudi, druga ima kriv nos i slicno. I svakako objasniti da ono sto vide na tv-u i u caspisima nije stvarno.
ali to je uzasno tesko,zar nisi videla (doduse na sm)da postoje odrasle osobe koje misle da je fotosop=majka priroda:(
pa ti vidi,kako ces da ubedis nekoga ko je u tako osetljivom dobu
(off topic ali on tvoj post-pre neki dan vidimo kamione pune vojnika,a moja laura 5 i po god inace luda za igricom call of duty kaze "mamaaaaa evo nemaca,joj sta cemo" namucih se da objasnim )
 
a onda opet dolazimo na to..da trebas imati pavi pristup necijem problemu.

Slazem se, al ima li sta teze od toga?:-| Cesto nemamo ni pravi pristup svom problemu, a kamoli tudjem:lol:

Nemoguce je nekome vratiti samopouzdanje dok sam ne bude zadovoljan sobom.

Nema šanse.Ako ti je žena uobrazila da ima neki nedostatak,nemoj da pokušavaš da je ubediš da nije tako.Ili se pomiri s tim ili joj daj nogu.

Ali se sa ovim ne slazem. Najlakse je ne truditi se i sutnuti, ali uvek mozes koliko-toliko uticati na to da neko ima bolje misljenje o sebi, makar tako sto ces mu pokazati da nije nista gori, a u nekim stvarima da je bolji od drugih.

ali to je uzasno tesko,zar nisi videla (doduse na sm)da postoje odrasle osobe koje misle da je fotosop=majka priroda
pa ti vidi,kako ces da ubedis nekoga ko je u tako osetljivom dobu
(off topic ali on tvoj post-pre neki dan vidimo kamione pune vojnika,a moja laura 5 i po god inace luda za igricom call of duty kaze "mamaaaaa evo nemaca,joj sta cemo" namucih se da objasnim )

Boldovan deo niosam razumela:-|
Jeste, postoje odrasle osobe koje tako misle ali mislim da je deci mozda i lakse da razumeju ako im se na vreme objasni i na vreme im se usadi u glavu da je svako lep na svoj nacin i da svako odise drugacijom lepotom. Onda vise nece toliko ni biti bitno da li je fotoshop ili ne.
Cerkica ti ima mnogo lepo ime:)



E ja se uhvatila u celoj prici za taj uzrast 13-14 godina kad devojcice pocinju intenzivno da se interesuju za svoj izgled, a zapravo ni ne znam na koji je uzrast postavljac teme mislio.
 
ma kako nece, zar nikada niste bile u drustvu gde se paznja poklanjala izgledu? devojcicama je bitno kako izgledaju u tom periodu, nece one da vode filozofske diskusije kada izadju. objasni joj da ona ima unutrasnju lepotu, ako sve njene drugarice imaju momke a ona ne. jos je tu cesto i bunt protiv roditelja, nece te ona ni pitati za misljenje - uporedjivace se sa drugaricama u tisini.
 
Nema šanse.Ako ti je žena uobrazila da ima neki nedostatak,nemoj da pokušavaš da je ubediš da nije tako.Ili se pomiri s tim ili joj daj nogu.


Грррр...како пошизим од оваквих мушкараца који би само да побегну...:-x

Ако је жена ''уобразила'' да има неки недостатак и ако ти га спомиње, она у ствари тражи да је разувериш! А то је јако лако и могуће, и обе стране су ту на добитку!

Моје самопоуздање које се тиче физичког изгледа увек је зависило од мушкарца са којим сам. Ако сам њему лепа и ако ми то показује и говори - онда се зиаста и осећам као најлепша жена на свету. :-)
А ако ме искулира и не реагује на моје повремено незадовољство сопственим изгледом - онда се убедачим тотално и мислим да му нисам лепа. А ако њему нисам лепа, онда се више не осећам лепом ни сама.:(
 
Non stop cujem neke price tipa "male su mi grudi" "debela sam" itd itd... a recimo da bas dobro fizicki izgledaju.... Sta uciniti da neka takva osoba u svom mozgu skapira da ne treba da se stidi i plasi svog fiz izgleda vec da stekne neko samopouzdanje?
kad porastu postace samopouzdanije i shvatice da su sve to bile gluposti :)
a ako je tvoja devojcica takva - samo uveravanje da ti je lepa i ne beri brigu...
 
Nema šanse.Ako ti je žena uobrazila da ima neki nedostatak,nemoj da pokušavaš da je ubediš da nije tako.Ili se pomiri s tim ili joj daj nogu.
Naravno da ne treba nista silovati i misliti da se svet moze promeniti za jedan dan... ali ipak mislim da se moze uticati... I nije fora dati nogu jer smo pretpostavili da bas dobro izgledaju... i da taj imaginarni problemcic u glavi nije stvar zbog koje se neko sutira... vec je fora to ispraviti u njenoj glavi... omoguciti joj da realno sagleda cinjenicno stanje... i time napraviti bolju i lepsu atmosferu...
 
kad porastu postace samopouzdanije i shvatice da su sve to bile gluposti :)
a ako je tvoja devojcica takva - samo uveravanje da ti je lepa i ne beri brigu...
Pa da bolje sto pre to da shvate... Nemam devojcicu ali ima dosta devojaka koje su lepe a imaju neki neopravdani strah od svog fiz izgleda i kako ce ih neko doziveti... Npr ono plasenje da skinu grudnjak ili majicu... a sve drugo skidaju bez problema... "a jel moram da skinem grudnjak" "Pa ne moras :rolleyes: " mislim ne mislim... Kao da ce joj biti neprijatno i nelagodno ako skine... a treba joj uliti samopouzdanje i objasniti da ce joj biti super i lepo ako skine...
 
Pa da bolje sto pre to da shvate... Nemam devojcicu ali ima dosta devojaka koje su lepe a imaju neki neopravdani strah od svog fiz izgleda i kako ce ih neko doziveti... Npr ono plasenje da skinu grudnjak ili majicu... a sve drugo skidaju bez problema... "a jel moram da skinem grudnjak" "Pa ne moras :rolleyes: " mislim ne mislim... Kao da ce joj biti neprijatno i nelagodno ako skine... a treba joj uliti samopouzdanje i objasniti da ce joj biti super i lepo ako skine...

:rotf: :rotf: :rotf:

Па јесте... треба јој објаснити... много тога...

Почни са пчелицама. :mrgreen:
 

Back
Top