Aneurizma trbusne aorte
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Aneurizma trbusne aorte

Primećen član 7sins (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Aneurizma trbusne aorte

Molila bih strucna lica za savet. Mom tati (57 godina) je ultrazvukom utvrdjena sledeca dijagnoza:

"Prosta aneurizma zadnje trecine ....(ovde ne moze da procita necitko je) duzine 6cm sirine 3,6cm, bez disekacije (misli da je disekacije - necitko) zida vene". Od terapije nema nista, predlozeno je da se stanje prati i da se javi za tri meseca na kontrolu. On inace ima bolove u stomaku koji su nekad jaci nekad slabiji i zivi s time vec nekoliko meseci. Inace bolestan je od hronicnog Hepatita B vec vise od 10 godina, takodje i od dijabetesa. Citala sam na netu o aneurizmi trbusne vene i bas sam se zabrinula. Nekako sam stekla utisak da je to tempirana bomba u organizmu koja ako pukne dovodi do smrti. Lekar nije za sada predlozio operaciju, pa me zanima i vase misljenje o ovome, da li da tata potrazi drugo misljenje i mozda insistira na operaciji. Hvala unapred na odgovorima

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: Aneurizma trbusne aorte

Niko vam ne moze zabraniti i drugo misljenje.Sta vise,mozda je i dobro da ga cujete.
    Inace,detaljnije informacije se ne mogu dati bez pregleda,pa ih ne ocekujte ovde.
    Neke aneurizme aorte se ne moraju operisati i dovoljno ih je pratiti.U slucaju da se stanje pogorsa,to omogucava pravovremenu reakciju.
    I,da,pravilno se pise "disekcija" i trbusna aorta je arterijski sud(ne radi se o veni).

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Slične teme

1. Aneurizma
    Autor MarijanaV u forumu Zdravlje
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 27.09.2015., 16:45
  2. aneurizma na aortu
    Autor kumanovka u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.09.2007., 22:47
  3. zasto muska populacija voli trbusne plesacice?
    Autor hAhaHahaH_devojka u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 22.01.2005., 01:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •