nedoumica

SONY9529

Zainteresovan član
Poruka
117
Cini mi se da nekako ljudi gledaju pogresno na kosovo, zasto se nevratimo u proslost recimo kraj drugog svetskog rata i odluku tita da zabrani povratak Srba na Kosovo i Metohiju zar nije vec tad naprevljena greska zar nije vec tad ono izgubljeno, to nije nov problem to je poprilicno zastarela tema a politicari jedva cekaju da ispiraju usta necim , preko svadjanja oko "demokratskih promena" a onda oni isti ljudi koji su bili u slobinom rezimu pljuju na isti pa malo na 5 oktobar i tako sve u krug a narod to guta i sve to tako lepo ide i ide samo neznam dokle kada ce doci neki pametan covek i krenuti da vodi ovo zemlju na bolje, zar nema vise nijednog vodje poput Nemanjića,cara Lazara,kneza Mihaila ......
 
Imas temu dokle Kosovo .
A odgovor je narod se nece lako pomiriti oko tog Kosova ,mnogo je proteranih odozdo ,nije njih Tito proterao vec u martovskim dogadjajima Taci ,isti onaj koji je dobio drzavu a mi sada treba da slegnemo ramenima i cutimo.
 
Pa bilo je takvih tema u kojima je rečeno da je sve počelo i završilo se mnooogo ranije. Ali ne vredi. Ljudi žele da pljuju po DS-u (namerno kažem samo DS, pošto su oni trn u oku) i kraj.
A vođa, imamo mi pametne ljude i imali smo do relativno skora. Ali sada oni imaju problem, medije i demokratski način vlasti (najbolji od postojećih, ali kako sam već pisala za nas poguban), pa svaka šuša može da se pita i nešto da menja i odlučuje, te je teško da se ti pametni izbore sa brojnijim tupim. Po principu - tri loša ubiše Miloša.
A da smo pametni ne bi nam bile potrebne vođe, već bismo mogli zajedno da budemo vođe sebi. Svako svoje, a svi za državu i država za svakog. Utopija.
 
па у песми су га опевали као Цара а имао је титулу Кнеза
и добио титулу краља 1388 коју није прихватио
 
A da smo pametni ne bi nam bile potrebne vođe, već bismo mogli zajedno da budemo vođe sebi. Svako svoje, a svi za državu i država za svakog. Utopija.[/QUOTE]

:-) mislis kada bi se ugledali na zivotinje, bio sam pre neki dan van grada, sedim u sumi i razmisljam kako sve tamo funkcionise bez predsednika,vlade,parlamenta ...itd cini mi se zato sto svako gleda svoj posao veverica skuplja lesnike,i smo to radi negleda sta radi vepar niti se mesa detliću u njegovo burgijanje po drvetu ... mislim da taj sistem radi
 
па у песми су га опевали као Цара а имао је титулу Кнеза
и добио титулу краља 1388 коју није прихватио


ali zvuci lepse uhu kada kazes car Lazar zar ne ? (ako albanci od nasih manastira prave izantiske ostatke iz cini mi se 8 veka onda nemoramo ni mi da sitnicarimo )
 
то јеси у праву онај ко се бави политиком да се бави политиком
а не сви да се баве политиком
а што се тиче животиња од њих би могли за почетак да научимо шта је то колективна свест
 
........zar nema vise nijednog vodje poput Nemanjića,cara Lazara,kneza Mihaila ......

Ima i danas takvih ali danas tehnologija vlada,nema vise koplja i nozeva.....hehe!Mi smo mali,jadni i siromasni i moramo da slusamo sta nam kazu jaci i mocnijiNe brini se,vraticemo Kosovo kada dodje neki novi svetski poredak! :mrgreen:
To moze biti za 10,20,50,100 ili hiljadu godina ! :roll:
 
Da, pa svako sebi sređuje život, ali ne ometa drugog. To je sloboda. Umeti da živiš za sebe i sa drugima. Ali kad je to nemoguće, onda džabe nadati se. Mada, neki narodi to umeju. Sistem mora da postoji, ljudi su inteligentniji od životinja što znači da imaju više želja i svesni su svojih mogućnosti. Ali negde, među zrelim narodima, taj sistem služi čoveku, a kod nas se on shvata a često i sprovodi protiv nas. Zato mislim da našem svetu demokratija samo odmaže. Monarhija, nasledna, apsolutistička čak. I svi da budu mirni. Adolescenti.
 
Ima i danas takvih ali danas tehnologija vlada,nema vise koplja i nozeva.....hehe!Mi smo mali,jadni i siromasni i moramo da slusamo sta nam kazu jaci i mocnijiNe brini se,vraticemo Kosovo kada dodje neki novi svetski poredak! :mrgreen:
To moze biti za 10,20,50,100 ili hiljadu godina ! :roll:
cini mi se da to nema veze sa poretkom i Obrenović je izvukao Srbiju iz teske krize bez oružja ali je i on ima koristi od toga ,mi ustvari nemamo diplomate
 
gde služi ? nigde narod nije svestan stvari koje ga okruzuju staro pravilo hleba i igara to svuda uspeva ubacis pink u Srbiju dovedes gole devojke, kič jos to nalijes alkoholom i tako kuvaš i kuvaš to uspeva
 
gde služi ? nigde narod nije svestan stvari koje ga okruzuju staro pravilo hleba i igara to svuda uspeva ubacis pink u Srbiju dovedes gole devojke, kič jos to nalijes alkoholom i tako kuvaš i kuvaš to uspeva


зато имамо Ексит и Гучу ,а у принципу нико више не признаје Зајечарску Гитаријаду

Зашто је народ битан само када је предизборни период
зар није битно да плаћамо јефтино гориво , и да јачамо економију своју а не туђу
зашто да се не бунимо против монопола , а не само против .........
 
hehe bilo bi smesno da nije istinito kada sam procitao Domanovića posle smeha sam shvatio da se nista nije promenilo i to me je stvarno potstaklo na razmisljanje gde mi idemo i kuda nas vode nase vodje dali smo na korak od provalije
 
зато имамо Ексит и Гучу ,а у принципу нико више не признаје Зајечарску Гитаријаду

Зашто је народ битан само када је предизборни период
зар није битно да плаћамо јефтино гориво , и да јачамо економију своју а не туђу
зашто да се не бунимо против монопола , а не само против .........


a da sto se tice monopola hocu da kupim nesto u pekabeti,c-marketu ,alonsu kad ono svuda maxi pa onda minimaxi, hehe dokle idemo ?
 
hehe bilo bi smesno da nije istinito kada sam procitao Domanovića posle smeha sam shvatio da se nista nije promenilo i to me je stvarno potstaklo na razmisljanje gde mi idemo i kuda nas vode nase vodje dali smo na korak od provalije

А тек да си прочитао старе Грке, Шекспира, Макијавелија, Достојевског, Његоша,... схватио би да је одавно све речено...
 

Back
Top