Остављам школу!

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Хехе..не јааа! :mrgreen:

Него, покренула ме тема ''Куда после основне'', али, реко, да не отварам тамо нову причу...
Питање је следеће:

- Дође вам ваше дете и каже:''Решио(ла) сам да оставим школу (средњу, или 7-8. основне) и да се посветим свом рок бенду (или манекенству, глуми, фудбалу, пливању или неком другом спорту, или раду у фирми богатог тече...)''

Ви на то:
 
Тако је Ђорђе Балашевић напустио школу и не видим да му нешто фали...
Или од светски познатих уметника Квентин Тарантино, а чини ми се и Џејмс Камерун...Ма има их, мрзи ме
сад да "копам" по Гуглу... Што се рокера тиче, питање је да ли је ико од њих завршио школу. Е сад кад
би родитељи били видовити, па знали да ће њихово дете постићи успех у томе што је одабрало, вероватно
да нико не би правио питање због саме школе, односно дипломе.
Сад сам се сетила и Аристотел Оназис је слабо стајао са школом, не само ови из уметничких професија.;)
 
Pokusala bih detetu da predocim kakav ga zivot ceka ako to uradi i dala bih mu fore da mesec-dva-tri razmisli dobro o tome. Ako ostane pri svojoj odluci ne bih mogla mnogo toga da promenim, moj zadatak kao roditelja(buduceg:-)) je da dete podrzim ukoliko je potpuno sigurno u neku odluku. Ne bi mi bilo drago, ali bolje da bude srecno bez skole nego nesrecno sa skolom.
 
Pokusala bih detetu da predocim kakav ga zivot ceka ako to uradi i dala bih mu fore da mesec-dva-tri razmisli dobro o tome. Ako ostane pri svojoj odluci ne bih mogla mnogo toga da promenim, moj zadatak kao roditelja(buduceg:-)) je da dete podrzim ukoliko je potpuno sigurno u neku odluku. Ne bi mi bilo drago, ali bolje da bude srecno bez skole nego nesrecno sa skolom.

:worth:
 
Тако је Ђорђе Балашевић напустио школу и не видим да му нешто фали...
Или од светски познатих уметника Квентин Тарантино, а чини ми се и Џејмс Камерун...Ма има их, мрзи ме
сад да "копам" по Гуглу... Што се рокера тиче, питање је да ли је ико од њих завршио школу. Е сад кад
би родитељи били видовити, па знали да ће њихово дете постићи успех у томе што је одабрало, вероватно
да нико не би правио питање због саме школе, односно дипломе.
Сад сам се сетила и Аристотел Оназис је слабо стајао са школом, не само ови из уметничких професија.;)

A-a, jok... Balasevic je zavrsio Osnovnu,Srednju i upisao faks, pa je to batalio vremenom.
Od skole je (zvanicno i apsolutno znam jer mi je komsija) odustao u 7 osnovne Vlado Georgijev koji je u tim godinama vec kupio lovu kao nezdrav kao vunderkind na sintizajzeru na setalistu. I super.
A sad, podrzavam da se neko bavi onim sto mu lezi, a ne onim sto okolina trazi i postuje (a obicno se postuju pare, pa se i to uklapa), samo talenat nije garancija uspjeha i mozda ce biti problem da u sred srednje klinac batali obrazovanje da bi bio maneken, muzicar ili sta vec, ne prodje mu fazon i kao mnogi - propadne. Nekome se snovi ostvare. Nekome i ne. Vecina propada, a ovi za koej smo mi culi i navodimo kao primjere su mali dio onih koji su rijesili da batale skolu. I tu nije samo talenat vec i sreca... Cak je sreca presudna!

Mislim da svako mora da zavrsi osnovnu, i ma kakvu srednju skolu, pa makar i vanredno. Pod uslovom da vanredno uci ne da bi se zayebavao po kaficima, ustajao u dva popodne i blejao okolo, vec zbog obaveza vezanih za poziv kome je odlucio da se posveti.
 
uh, imali smo mi toga po familiji...:)
Manje diplomaticni su govorili da je skola za glupake, a pametnice da je skola OK samo sto sada imaju vaznije stvari da rade, da iskoriste "sansu", pa ce posle da se doskoluju :)
Familija je bila nepokolebljiva. Lepo im se objasnjavalo , i objasnjavalo... i tako do besvesti...i svi su nastavili dalje. Neki prevrcuci ocima sto ne kapiramo savremeni zivot (:() , kao, 'ajde da vam ucinimo, a neki shvatili...
Sad, pitanje je koliko je neki pupertetlija siguran u svoju odluku , a, takodje, malo mi je deplasiran taj imperativ da "dobar roditelj" podrzava dete u SVIM njegovim odlukama. Bas da ga podrzim da bude neobrazovana pevaljka :( ! Hocu da kazem, ne bih se odrekla svoga ceda, verovatno bih ucestvovala u nekim DETALJIMA (biranje sljokica za nastup :(...) ali svakako da bi dete znalo moje misljenje.
A svetli primeri (volim Bogdana Tirnanica :) ) su retki, i nije neophodno da napustis skolu da bi bio... pisac, pevac, tamburas, reziser...
 
a iskreno da vam kazhem bash i nisam toliko " BLISTAV " u shkoli ... al ok ... ( priznajem ne mogu da je smislim ( i rado bi je napustio )) ... sad ide pitanje shto to kazhem :) ???
Pa kazhem zato shto : I ja imam muzichka opredeljenja ... al ipak nebi bash skroz da ostanem bez shkole ... nastavitju dalje shkolovanje , al cu se vishe bazirati na ono shto volim i chime se bavim :) ...
( najgora stvar je u tome shto sad dolazi prijemni :) ) !!!
poz.
 
Ja na to..ček da vidim gde mi se dede onaj kaiš..:D
Licno mislim da se moze ranije videti da li je dete talenat za nesto..tako da ako bih imao sredstava..verovatno bi bilo u redu podrzati tako nesto..ali ako je duduk ili su bubice u pitanju nema šanse.
 
To za Djoleta kazem jer sam citala njegov intervju na njegovom sajtu gdje kaze - od faksa mi ostala Geografija SFRJ, to vise ne postoji, Marksizam, ni to nema.. i tako nabraja neke komunisticke predmete i kaze - u prevodu, ja sam zavrsio faks jer predmeti koje nisam polozio sada vise ni ne postoje...

Ok, to je manje vazno...
 
Тако је Ђорђе Балашевић напустио школу и не видим да му нешто фали...
Или од светски познатих уметника Квентин Тарантино, а чини ми се и Џејмс Камерун...Ма има их, мрзи ме
сад да "копам" по Гуглу... Што се рокера тиче, питање је да ли је ико од њих завршио школу. Е сад кад
би родитељи били видовити, па знали да ће њихово дете постићи успех у томе што је одабрало, вероватно
да нико не би правио питање због саме школе, односно дипломе.
Сад сам се сетила и Аристотел Оназис је слабо стајао са школом, не само ови из уметничких професија.;)

На једног Ђорђа Балашевића, Тарантина, Камеруна или Оназиса, колико дође нешколованих или недошколованих људи који су пропали? Нису они успели због тога што нису завршили школу, већ зато што су имали вансеријски таленат. А таквих људи има мало.

Ни градоначелник Јагодине није нешто школован, па је успешан. А и гомила успешних бизнисмена у Србији. А ко сме свом детету да каже "Ако, сине, није битно, батали ти школу, можда од тебе постане нови Балашевић или нови Тарантино".

Нису сви слепци Реј Чарлс или Стиви Вондер. Или браћа Матић. А да напуштају школу из чистог хира они који имају и материјалне и интелектуалне могућности да је заврше, то је чиста лудост.
 
Хехе..не јааа! :mrgreen:

Него, покренула ме тема ''Куда после основне'', али, реко, да не отварам тамо нову причу...
Питање је следеће:

- Дође вам ваше дете и каже:''Решио(ла) сам да оставим школу (средњу, или 7-8. основне) и да се посветим свом рок бенду (или манекенству, глуми, фудбалу, пливању или неком другом спорту, или раду у фирми богатог тече...)''

Ви на то:
Потрудила бих се да сазнам да ли је дете заиста озбиљно у тој намери.
Ако јесте, не бих га оспоравала.
Ако је пролазна фаза, пустила бих га да лупне главом о зид, па онда идемо даље....шта фали, једно безазлено искуство више у животу.
 
На једног Ђорђа Балашевића, Тарантина, Камеруна или Оназиса, колико дође нешколованих или недошколованих људи који су пропали? Нису они успели због тога што нису завршили школу, већ зато што су имали вансеријски таленат. А таквих људи има мало.

Ни градоначелник Јагодине није нешто школован, па је успешан. А и гомила успешних бизнисмена у Србији. А ко сме свом детету да каже "Ако, сине, није битно, батали ти школу, можда од тебе постане нови Балашевић или нови Тарантино".

Нису сви слепци Реј Чарлс или Стиви Вондер. Или браћа Матић. А да напуштају школу из чистог хира они који имају и материјалне и интелектуалне могућности да је заврше, то је чиста лудост.
Ти си управо покренуо овим постом нову тему: Шта је то срећа?

Знам само да је срећа релативна категорија и да што неко није завршио школу не значи да неће бити срећан, па чак и ако буде имао само за 'леба и млека.

А то што их је већина таквих, са незавршеном сколом, пропала, то је , такође, питање типа и стабилности личности. Можда би ти исти пропали и са све завршеном школом.;)
 
Тако је Ђорђе Балашевић напустио школу и не видим да му нешто фали...
Или од светски познатих уметника Квентин Тарантино, а чини ми се и Џејмс Камерун...Ма има их, мрзи ме
сад да "копам" по Гуглу... Што се рокера тиче, питање је да ли је ико од њих завршио школу. Е сад кад
би родитељи били видовити, па знали да ће њихово дете постићи успех у томе што је одабрало, вероватно
да нико не би правио питање због саме школе, односно дипломе.
Сад сам се сетила и Аристотел Оназис је слабо стајао са школом, не само ови из уметничких професија.;)

Rodžer Federer teniser br.1 je napustio školu kada je imao 16 god. sada ima 40 mil. dolara u banci.
Ali je pitanje da li svačije dete može sebi tako nešto da prijušti, nikada se ne zna, ja mislim da napuštanje škole mogu sebi da prijušte uglavnom deca bogatih roditelja ili oni koji imaju neki svoj privatni biznis.
 
Nastavila bi da ide u skolu i samo bi pevala:lol::lol:
Osnovnu bi morala da zavrsi htela ne htela jer necu pre svega ja zakonski da budem u problemu... to obrazovanje je obavezno ako se ne varam.Srednju bih insistirala da zavrsi pa makar i vanredno a i to bih joj omogucila samo u varijanti da je zaista talenat za neku umetnost i da fizicki ne moze da stigne redovno da se skoluje.
Jer sta ako se nakon dve godine ispostavi da je recimo pevanje vise ne interesuje,ili ples ili gluma...
Na sipku dok sam ja ziva nece vala....;)
 
ja bi rekla vako:
-sine, gimnazija ti pruža široko obrazovanje. ako ikada poželiš da odeš na muz. slagalicu ili milionera, bez gimnazije piši propalo. seti se omera ekića.
laka lova
laka lova
laka lova
(ovo bi mu napisala da ponavlja ko mantru svae večeri pred spavanje)
 
ne bih tako lako popustila
jer moja tetka je pustila svoje cerke da rade kako hoce i ova mala bila lenja,jako los uspeh u osnovnoj a tetka kaze "to je tvoj zivot,vidi kako ces da se izboris sa tim" i ona upise srednju tekstilnu,trogodisnju
medjutim pri kraju skole joj doslo iz dupeta u glavu i sad polaze neke ispite da dobije cetvrti stepen da bi upisala bar visu-i cini mi se da ima kompleks od starije sestre
 
ne bih tako lako popustila
jer moja tetka je pustila svoje cerke da rade kako hoce i ova mala bila lenja,jako los uspeh u osnovnoj a tetka kaze "to je tvoj zivot,vidi kako ces da se izboris sa tim" i ona upise srednju tekstilnu,trogodisnju
medjutim pri kraju skole joj doslo iz dupeta u glavu i sad polaze neke ispite da dobije cetvrti stepen da bi upisala bar visu-i cini mi se da ima kompleks od starije sestre

Pa jok i nema kompleks...:)U 21 veku kad svi bre studiraju po Mega i ostalim trendovima:roll: i svaka susa ima diplomu sedmog stepena da ostanes sa srednjom skolom i to gimanzijom ravno je utopiji...a o trecem stepenu da ne pricam..
 

Back
Top