Did we land on the Moon ?

Gimnazijalac

Ističe se
Poruka
2.024
Gledao sam i citao o letu na mesec pa me zanimaju vasa misljenja.
Ja licno smatram da je sve to samo jedan dobro montirani film koji je snimljen u eriji 51.
Postoji niz cinjenica koje ukazuju na to da je sve to samo jedna velika LAZ.
Evo nekih cinjenica zbog cega mislim tako:
1. Nema zvezda u pozadini na snimku koji je nacinjen.
2. Zastava SAD se viori a dobro znamo da na mesecu nema vazduha.
3. Nema kratera koji je morao da se napravi pri spustanju na mesec.
4. Bez ozonskog omotaca nemoguce je izdrzati suncevu radijaciju sa takvom zastitom.
5. Zasto niko posle 1969 nije otisao da ponovi misiju na mesec kada je tehnika dovedena skoro do savrsenstva?
 
Gledao sam i citao o letu na mesec pa me zanimaju vasa misljenja.
Ja licno smatram da je sve to samo jedan dobro montirani film koji je snimljen u eriji 51.
Postoji niz cinjenica koje ukazuju na to da je sve to samo jedna velika LAZ.
Evo nekih cinjenica zbog cega mislim tako:
1. Nema zvezda u pozadini na snimku koji je nacinjen.
2. Zastava SAD se viori a dobro znamo da na mesecu nema vazduha.
3. Nema kratera koji je morao da se napravi pri spustanju na mesec.
4. Bez ozonskog omotaca nemoguce je izdrzati suncevu radijaciju sa takvom zastitom.
5. Zasto niko posle 1969 nije otisao da ponovi misiju na mesec kada je tehnika dovedena skoro do savrsenstva?

sve si rekao
znaci nismo
 
Gledao sam i citao o letu na mesec pa me zanimaju vasa misljenja.
Ja licno smatram da je sve to samo jedan dobro montirani film koji je snimljen u eriji 51.
Postoji niz cinjenica koje ukazuju na to da je sve to samo jedna velika LAZ.
Evo nekih cinjenica zbog cega mislim tako:
1. Nema zvezda u pozadini na snimku koji je nacinjen.
2. Zastava SAD se viori a dobro znamo da na mesecu nema vazduha.
3. Nema kratera koji je morao da se napravi pri spustanju na mesec.
4. Bez ozonskog omotaca nemoguce je izdrzati suncevu radijaciju sa takvom zastitom.
5. Zasto niko posle 1969 nije otisao da ponovi misiju na mesec kada je tehnika dovedena skoro do savrsenstva?

Sve to ima logike sto ti kazes, ali najgore od svega je sto malo ko ima priliku i da cuje drugu stranu. Ja mislim da su Ameri sisli na Mesec samo sto ces ti za svaki veci dogadjaj naci teoreticare zavere koji ce da tvrde suprotno.
 
aj sada bata Svaba nesto da kaze

1. Nema zvezda u pozadini na snimku koji je nacinjen.

naravno da ih nema - zbog kratke ekspozicije.
zvezde se slikaju dugackim ekspozicijama.
nema ih ni na slikama sa ISS

2. Zastava SAD se viori a dobro znamo da na mesecu nema vazduha.

zastava se ne vijori. to cak ni ne lici na vijorenje.
sem toga, zastava ima sipku u gornjem delu, pa stoji

3. Nema kratera koji je morao da se napravi pri spustanju na mesec.

da je napravio krater od Landera ne bi ostao ni sraf na srafu.

4. Bez ozonskog omotaca nemoguce je izdrzati suncevu radijaciju sa takvom zastitom.

naravno da je moguce.

5. Zasto niko posle 1969 nije otisao da ponovi misiju na mesec kada je tehnika dovedena skoro do savrsenstva?

na Mesec se spustilo ukupno 6 misija.
 
Gledao sam i citao o letu na mesec pa me zanimaju vasa misljenja.
Ja licno smatram da je sve to samo jedan dobro montirani film koji je snimljen u eriji 51.
Postoji niz cinjenica koje ukazuju na to da je sve to samo jedna velika LAZ.
Evo nekih cinjenica zbog cega mislim tako:
1. Nema zvezda u pozadini na snimku koji je nacinjen.
2. Zastava SAD se viori a dobro znamo da na mesecu nema vazduha.
3. Nema kratera koji je morao da se napravi pri spustanju na mesec.
4. Bez ozonskog omotaca nemoguce je izdrzati suncevu radijaciju sa takvom zastitom.
5. Zasto niko posle 1969 nije otisao da ponovi misiju na mesec kada je tehnika dovedena skoro do savrsenstva?

Pa ni Gagarin nije bio u svemiru,pa nikom nista...Ovo uopste nije natprirodno...
 
Svabov zanimljivo da ti uvek teras kontru... Ne znam samo kojim argumentom mozes da tvrdis da bi kostim mogao da izdrzi razliku od 500 stepeni, kad nije dokazano, na mesecu nije bila ni jedna misija posle 1969. Uz postovanje prema tebi kazem ti da su tvoje tvrdnje smesne. Ove druge nema smisla komentarisati. Ajde reci mi o drugim cinjenicama kao sto su razliciti polozaji senke sto je dokaz da je sa vise strana bilo osvetljenja, i perfektni uglovi pod kojim je sve snimljeno ako znamo da je kamera bila zakacena na njihova pluca sa spoljne strane tako da oni nisu mogli da vide sta snimaju i pod kojim uglom. Sto se tice kratera mislim da znas koju buku napravi jedan satl kad polece sa zemlje i koja je to snaga kad treba da nadjaca silu teze...
 
Svabov zanimljivo da ti uvek teras kontru... Ne znam samo kojim argumentom mozes da tvrdis da bi kostim mogao da izdrzi razliku od 500 stepeni, kad nije dokazano, na mesecu nije bila ni jedna misija posle 1969. Uz postovanje prema tebi kazem ti da su tvoje tvrdnje smesne. Ove druge nema smisla komentarisati. Ajde reci mi o drugim cinjenicama kao sto su razliciti polozaji senke sto je dokaz da je sa vise strana bilo osvetljenja, i perfektni uglovi pod kojim je sve snimljeno ako znamo da je kamera bila zakacena na njihova pluca sa spoljne strane tako da oni nisu mogli da vide sta snimaju i pod kojim uglom. Sto se tice kratera mislim da znas koju buku napravi jedan satl kad polece sa zemlje i koja je to snaga kad treba da nadjaca silu teze...

nije ovdje stvar u udaranju kontre vec u tome da ni ti ni on ni mi nismo naucnici

i bilo kakvo nabacivanje cinjenica kao ono u uvodnom postu ne moze da se shvati ozbiljno
jer je ipak potrebno napredno poznavaje nauke za razumjeti neke stvari
ali to sto ne razumijete, ne sprijecava vas da tvrdite istinitost istih :lol:

a istorija, sve je to rekla - kazala
 
Svabov zanimljivo da ti uvek teras kontru... Ne znam samo kojim argumentom mozes da tvrdis da bi kostim mogao da izdrzi razliku od 500 stepeni, kad nije dokazano,
pa eto, znam stosta o avijaciji i svemirskoj tehnologiji, pa znam da se ne govori o razlici od 500 stepeni :)

na mesecu nije bila ni jedna misija posle 1969.

mislim da treba malo bolje da se informises o Apollo misijama.

Uz postovanje prema tebi kazem ti da su tvoje tvrdnje smesne. Ove druge nema smisla komentarisati.

izvoli, komentarisi ih i reci sta je tu smesno.
jedva cekam da cujem.

Ajde reci mi o drugim cinjenicama kao sto su razliciti polozaji senke sto je dokaz da je sa vise strana bilo osvetljenja, i perfektni uglovi pod kojim je sve snimljeno ako znamo da je kamera bila zakacena na njihova pluca sa spoljne strane tako da oni nisu mogli da vide sta snimaju i pod kojim uglom.

kada je snimanje u pitanju, postoji jedno milion faktora koji ce da uticu i na senke i na osvetljenje.
od nagiba terena, pa do refleksije sunca o astronautska odela....


Sto se tice kratera mislim da znas koju buku napravi jedan satl kad polece sa zemlje i koja je to snaga kad treba da nadjaca silu teze...

da
ZEMLJINU silu teze....
sem toga Shuttle je neuopredive tezi od jednog Landera....
 
Uh, teško je diskutovati s nekim ko se nije nimalo potrudio da prvo prikupi činjenice o temi o kojoj želi diskutovati. Ova priča o lažiranju leta na mjesec tipičan je primjer teorije zavjere. Pronalaze se nekakvi takozvani dokazi da bi se dokazalo nešto što je apsolutno nemoguće. Ne postoji nikakva mogućnost da se lažira nešto ovakvo, nešto što se dešavalo pred očima cijelog svijeta uz nadziranje i špijuniranje cjelokupnom opremom koju je imala druga strana. I ne samo ona. Nije tada bilo mnogo zemalja koje su mogle poslati raketu u svemir, ali veliki broj njih imao je čime posmatrati to. Zar zaista mislite da bi rusi ili kinezi propustili priliku da izvrgnu ruglu amerikance ulovljene u jednoj takvoj prevari. A sigurno bi ih ulovili da se imalo šta uloviti. Ljudi jesu sletjeli na Mjesec, i to ne samo jednom nego šest puta. Do Mjesečeve orbite stiglo je čak 30 ljudi u deset misija, a na samu površinu spustilo ih se 12 iz šest misija.

Misije Apollo koje su se spustile na Mjesec:
Apollo 11 (AS-506) 16.jul-21.jul 1969.
Apollo 12 (AS-507) 14.novembar-24.novembar 1969.
Apollo 14 (AS-509) 31.januar-9.februar 1971.
Apollo 15 (AS-510) 26.juli-7.avgust 1971.
Apollo 16 (AS-511) 16.april-27.april 1972.
Apollo 17 (AS-512) 11.decembar-19.decembar 1972.

i to je to.
 
Gledao sam i citao o letu na mesec pa me zanimaju vasa misljenja.
Ja licno smatram da je sve to samo jedan dobro montirani film koji je snimljen u eriji 51.
Postoji niz cinjenica koje ukazuju na to da je sve to samo jedna velika LAZ.
Evo nekih cinjenica zbog cega mislim tako:
1. Nema zvezda u pozadini na snimku koji je nacinjen.
2. Zastava SAD se viori a dobro znamo da na mesecu nema vazduha.
3. Nema kratera koji je morao da se napravi pri spustanju na mesec.
4. Bez ozonskog omotaca nemoguce je izdrzati suncevu radijaciju sa takvom zastitom.
5. Zasto niko posle 1969 nije otisao da ponovi misiju na mesec kada je tehnika dovedena skoro do savrsenstva?

Zaboravi si da napises da ovo nisu tvoje cinjenice,
vec prepisane sa neta ili iz novina...
Posto je u mnogim novinama naucnog i zabavnog karaktera ove cinjenice objavljivane uz sliku...
 
ha! evo je :lol:

lalal-1.jpg


(ah, sweet temptation...)
 
Na Mesecu ima oko 36000 zivih bica, klonovi, ljudi. Ima i tajnih baza, mozda Greyse, Reptile.
Mozda i voda, atmosfera. Tako da ne samo da su bili na Mesecu, nego zive tamo.

A ko ima stvarne dokaze da dokaže, ili ovu moju verzjiju, ili gimnazijca, ili da se opredeli za Svabovu sredinu?
Mogucnosti su nam otvorene. Predpostavljam ako bi zaista nesto takvo bilo, da bi sigurno bilo skrivano od
naroda. A usput, znam na drugom forumu coveka koji o ovakvim stvarima zna mnogo. :)
 
Almsivi čuo sam ja odavno za to. I da bića na mesecu izgledaju kao Master Yoda iz filmova Ratovi zvezda i da tamo čak žive i neki Amerikanci, kao i to da je Mesec šuplje nebesko telo i da najverovatnije nije Zemljin satelit već neka vrsta svemirskog broda.
 

Back
Top