Did we land on the Moon ?

Posle dolaska do Meseca, treba se na isti i spustiti i ponovo podići do CSM-a (komandnog modula).
Kako su to Ameri uspeli?
Koje iskustvo su imali u bezbednom spuštanju na površinu Meseca?

"5. Посадка на поверхность Луны
Автоматические станции подлетают на некоторое расстояние до небесного тела, гасят сколько удается скорость, затем двигатель выключают, топливо надо экономить, и станция с какой-то скоростью ударяется о поверхность. Надо погасить энергию удара. Для советских лунных аппаратов были изобретены ноги в виде плетеных конструкций. Подеформируйте корзинку и вы поймете демфирующий механизм таких ног. На американских марсианских аппаратах в момент посадки были надуты пневматические подушки, и они весело прыгали по Марсу, пока не погасили посадочный импульс. Лунный модуль за год до посадки на Луну не был готов. На Земле американцы так и не смогли сделать аппарат, который мог бы взлетать, перемещаться горизонтально и садиться на ракетной тяге. В фильме как раз показана сцена с аварией такого аппарата. На американских лунных модулях при посадке на Луну никаких проблем с посадкой не возникало. Садились, и все.
Когда и на каких аппаратах американские астронавты освоили искусство посадки на небесные тела?
В рамках лунной программы американцы посылали автоматические межпланетные станции (АМС) к Луне. Попадают только с седьмого раза в 1964 г. АМС «Рейнджер-7». Советская АМС «Луна-2» попадает в Луну в 1959 г. Мягко садится на Луну только третий АМС «Сервейор» (вес лунного модуля - 300 кг) в 1967 г. Советская АМС «Луна-9» мягко садится и отрабатывает научную программу в январе 1966 г. «Сервейор-4» разбивается. Неудачи чередуются с удачами. Ни одна американская АМС после мягкой посадки не взлетает. «Сервейор-5» «подскакивает» несколько раз на 3-4 м из-за нештатной работы двигателя посадки. Это все, что имели американцы перед прилунением вручную 15-тонного аппарата с астронавтами на борту и последующего ручного взлета.
В СССР и в Великобритании в это время создаются реактивные самолеты вертикального взлета и посадки (ВВП). В США такого серийного самолета не создали до сих пор. ТВ канале «Дискавери» в программе о разработке новых реактивных сопел был показан ВВП американского экспериментального автоматического аппарата дельтовидной формы. Площадка бетонная. Размеры и вес по показанным кадрам определить затруднительно. Съемка датирована 1995-ым годом. Третья посадка оказалась аварийной. Аппарат упал и взорвался.
30 лет прошло, а до сих пор нет надежности.
Контраргумент: НЕТ."


- - - - - - - - - -

A nije mali problem ni nedostatak preciznih karata površine Meseca.
Visina površine na kartama odstupa po vertikali i do 100 metara, a po horizontali i nekoliko kilometara od stvarne.
Mnogo su preciznije karte Marsa, nego Meseca:

"6. Отсутствие карт Луны
Сегодняшний уровень знаний не позволяет провести посадку на Луну где бы то ни было «с достаточным уровнем безопасности для человека», так полагают американские эксперты Массачусетского технологического института Мария Зубер (Maria Zuber) и Ян Гаррик-Бетелл (Ian Garrick-Bethell). Мария Зубер и Ян Гаррик-Бетелл с удивлением отмечают «чрезвычайно низкое качество карт Луны - их точность составляет от силы 100 м по вертикали и лишь несколько километров - в плане, что на порядок хуже марсианских карт. http://www.rol.ru/news/misc/spacenews/05/11/14_008.htm
Контраргумент: НЕТ."
 
Posle dolaska do Meseca, treba se na isti i spustiti i ponovo podići do CSM-a (komandnog modula).
Kako su to Ameri uspeli?
Koje iskustvo su imali u bezbednom spuštanju na površinu Meseca?

"5. Посадка на поверхность Луны
Автоматические станции подлетают на некоторое расстояние до небесного тела, гасят сколько удается скорость, затем двигатель выключают, топливо надо экономить, и станция с какой-то скоростью ударяется о поверхность. Надо погасить энергию удара. Для советских лунных аппаратов были изобретены ноги в виде плетеных конструкций. Подеформируйте корзинку и вы поймете демфирующий механизм таких ног. На американских марсианских аппаратах в момент посадки были надуты пневматические подушки, и они весело прыгали по Марсу, пока не погасили посадочный импульс. Лунный модуль за год до посадки на Луну не был готов. На Земле американцы так и не смогли сделать аппарат, который мог бы взлетать, перемещаться горизонтально и садиться на ракетной тяге. В фильме как раз показана сцена с аварией такого аппарата. На американских лунных модулях при посадке на Луну никаких проблем с посадкой не возникало. Садились, и все.
Когда и на каких аппаратах американские астронавты освоили искусство посадки на небесные тела?
В рамках лунной программы американцы посылали автоматические межпланетные станции (АМС) к Луне. Попадают только с седьмого раза в 1964 г. АМС «Рейнджер-7». Советская АМС «Луна-2» попадает в Луну в 1959 г. Мягко садится на Луну только третий АМС «Сервейор» (вес лунного модуля - 300 кг) в 1967 г. Советская АМС «Луна-9» мягко садится и отрабатывает научную программу в январе 1966 г. «Сервейор-4» разбивается. Неудачи чередуются с удачами. Ни одна американская АМС после мягкой посадки не взлетает. «Сервейор-5» «подскакивает» несколько раз на 3-4 м из-за нештатной работы двигателя посадки. Это все, что имели американцы перед прилунением вручную 15-тонного аппарата с астронавтами на борту и последующего ручного взлета.
В СССР и в Великобритании в это время создаются реактивные самолеты вертикального взлета и посадки (ВВП). В США такого серийного самолета не создали до сих пор. ТВ канале «Дискавери» в программе о разработке новых реактивных сопел был показан ВВП американского экспериментального автоматического аппарата дельтовидной формы. Площадка бетонная. Размеры и вес по показанным кадрам определить затруднительно. Съемка датирована 1995-ым годом. Третья посадка оказалась аварийной. Аппарат упал и взорвался.
30 лет прошло, а до сих пор нет надежности.
Контраргумент: НЕТ."


- - - - - - - - - -

A nije mali problem ni nedostatak preciznih karata površine Meseca.
Visina površine na kartama odstupa po vertikali i do 100 metara, a po horizontali i nekoliko kilometara od stvarne.
Mnogo su preciznije karte Marsa, nego Meseca:

"6. Отсутствие карт Луны
Сегодняшний уровень знаний не позволяет провести посадку на Луну где бы то ни было «с достаточным уровнем безопасности для человека», так полагают американские эксперты Массачусетского технологического института Мария Зубер (Maria Zuber) и Ян Гаррик-Бетелл (Ian Garrick-Bethell). Мария Зубер и Ян Гаррик-Бетелл с удивлением отмечают «чрезвычайно низкое качество карт Луны - их точность составляет от силы 100 м по вертикали и лишь несколько километров - в плане, что на порядок хуже марсианских карт. http://www.rol.ru/news/misc/spacenews/05/11/14_008.htm
Контраргумент: НЕТ."

Super, sada moram i sa ruskog da prevodim. Dopbro je da nisi i Kineski, Japanski i ko zna koji jos jezik postavio.
 
A nije mali problem ni nedostatak preciznih karata površine Meseca.
Šta će ti precizne karte Meseca tokom sletanja kad je dovoljno da gledaš kroz prozor.
Jes se vozio avionom nekad u životu? Koje su iskustvo imali Ameri u bezbednom sletanju aviona na površinu Zemlje, pa eto braća Rajt su nekako uspela da polete i slete.......a možda i nisu?
Možda avioni ne postoje?:lol:
 
A ostaju i pitanja (moja):
1. zašto je skok na Mesecu sporiji od skoka na Zemlji (na istu visinu)?
2. zašto se prašina sleže onako brzo, kao da je vlažna i krupna?
3. koji je razlog da astronaut ne može da vidi zvezde sa Mesečeve površine, kada je ledjima okrenut Suncu?
4. kako se, pomoću Sunčeve svetlosti - mogu dobiti senke u različitim pravcima?


- - - - - - - - - -

 
A ostaju i pitanja (moja):
1. zašto je skok na Mesecu sporiji od skoka na Zemlji (na istu visinu)?
2. zašto se prašina sleže onako brzo, kao da je vlažna i krupna?
3. koji je razlog da astronaut ne može da vidi zvezde sa Mesečeve površine, kada je ledjima okrenut Suncu?
4. kako se, pomoću Sunčeve svetlosti - mogu dobiti senke u različitim pravcima?


- - - - - - - - - -


1. Pokusacu da odgovorim, mozda nije tacno al hajde ovako. Ima manju gravitaciju al opet dovoljno veliku da te vrati u na zemlju ( nadam se da znas zasto sam upotrebio malo slovo z ). Samim tim imaces sporiji uspon, duze ces se zadrzati na visini, tj duze ces biti na vaduhu.
2. Koristi mozak, ako se nalazis u vakumu onda nema otpora vazduha. Iz istog razloga zasto ce i pero pasti u isto vreme kao i recimo kugla od 50kg ako ih pustis u vakumu. To mozes i sam da proveris
3. Iz istog razloga zasto nemozes da nju da vidis zvezde ako si okrenut Suncu ledjima, eto neces videti ni sunce al ne zanci da ne postiji. Sunce je taleko veci izvor svetlosti a kako je na Mesecu dan onda .... Jbt nije valjda da to glupi Flat earth kreteni nisu u stanju da ukapiraju.
4. Isto kao i na Zemlji? Sta ti tu nije jasno?
d441xyC.jpg

Pogledaj drvece pozadi

Hajde ja tebi da postavim pitanja.
1. Kako to da nema vise senki ako je bilo vise izvora svetlosti?
2. Da li mozes da vidis Zvezde ( ne racunam Sunce ) tokom dana?
3. Da li znas kako se izracunava ubrizanje ubrzanje? Odnosno od cega zavisi ubrzanje na Zemlji, od mase tela koje pada ili od mase tela na koje taj objekat pada. U ovom slucaju Mesec/Astronatut i Mesec/prasina?
4. Ako znas ili mislis da znas onda mi reci zasto mislis da ce prasina sporije padati od astronauta na Mesecu gde nema jebene atmosfere?
5. Da li vidis senke u razlicitim pravcima na fotografiji koju sam postavio?
 
Не покушавај Свети да одговориш, јер он не зна ништа. Он не уме да израчуна ни просечну брзину пута, а камоли шта друго. Обичан дудук за физику образован на YouTube универзитету.
 
1. Pokusacu da odgovorim, mozda nije tacno al hajde ovako. Ima manju gravitaciju al opet dovoljno veliku da te vrati u na zemlju ( nadam se da znas zasto sam upotrebio malo slovo z ). Samim tim imaces sporiji uspon, duze ces se zadrzati na visini, tj duze ces biti na vaduhu.
2. Koristi mozak, ako se nalazis u vakumu onda nema otpora vazduha. Iz istog razloga zasto ce i pero pasti u isto vreme kao i recimo kugla od 50kg ako ih pustis u vakumu. To mozes i sam da proveris
3. Iz istog razloga zasto nemozes da nju da vidis zvezde ako si okrenut Suncu ledjima, eto neces videti ni sunce al ne zanci da ne postiji. Sunce je taleko veci izvor svetlosti a kako je na Mesecu dan onda .... Jbt nije valjda da to glupi Flat earth kreteni nisu u stanju da ukapiraju.
4. Isto kao i na Zemlji? Sta ti tu nije jasno?
d441xyC.jpg

Pogledaj drvece pozadi



1. Ti si 56-ti koji pokušava da objasni uzrok posledicom.
Mene ne interesuje šta će biti posle skoka uvis - već zašto je deo skoka kada se astronaut odrazi od površine, sporiji?
Imaš snagu mišića istu kao na Zemlji i oko dva ipo puta manju težinu.
Zašto bi, u tom slučaju - skok morao biti sporiji nego na Zemlji?
Koja sila će usporiti skok, kako, na koji način?
A pad iz stanja mirovanja je nešto sasvim drugo.
Na skok utiču energija koja je uložena u skok, masa koja se diže i sila teže.
Na pad iz stanja mirovanja utiče samo sila teže.
Nadam se da si shvatio razliku?
Ono: "zato što posle treba da padne sporije..." - možda može da važi u kvantnoj fizici, u ovoj u našoj stvarnosti NE.
Ovde uvek uzrok odredjuje posledicu.

2. https://forum.krstarica.com/showthread.php/204640-Did-we-land-on-the-Moon/page322#8043

3. Izgleda da ti nisi ukapirao da Mesec nema atmosferu.
Danju se zvezde na površini Zemlje ne vide zbog toga što Sunce obasjava atmosferu i ona blešti.
Mnogo većim sjajem od sjaja zvezda.
Mesec nema atmosferu i nema šta da blešti, kada ledja okreneš Suncu.
Jbt, nije valjda da glupi zastupnici američke vlade to nisu u stanju da ukapiraju?

4. Šta tebi nije jasno u rečenici: "senke koje idu u različitim pravcima, na ravnoj površini"?
Kakve veze ima lomljenje senki na neravnoj površini?







Samo blizak izvor svetlosti daje po jednu jasnu senku svakog astronauta, a koje idu u različitim pravcima...
 
Hajde ja tebi da postavim pitanja.
1. Kako to da nema vise senki ako je bilo vise izvora svetlosti?
2. Da li mozes da vidis Zvezde ( ne racunam Sunce ) tokom dana?
3. Da li znas kako se izracunava ubrizanje ubrzanje? Odnosno od cega zavisi ubrzanje na Zemlji, od mase tela koje pada ili od mase tela na koje taj objekat pada. U ovom slucaju Mesec/Astronatut i Mesec/prasina?
4. Ako znas ili mislis da znas onda mi reci zasto mislis da ce prasina sporije padati od astronauta na Mesecu gde nema jebene atmosfere?
5. Da li vidis senke u razlicitim pravcima na fotografiji koju sam postavio?



1. Kao što si mogao pročitati:
Jasne senke (po jednu od svakog objekta) daje samo jedan i to blizak izvor svetlosti.
Reflektor.
Kakva dva izvora svetlosti?

2. Ako misliš na Zemlju . ne, jer Zemlja ima atmosferu koja blešti (kada je obasjana Suncem) većim sjajem od sjaja zvezda.
Ako misliš na Mesec - naravno da se zvezde vide na Mesečevom nebu.
Neće valjda biti potpuno crnilo.

3. Skok nije pad.
Koliko puta to treba ponoviti?

4. Odgovoreno.

5. Ne, jer i ne treba da se vide - kad je neki objakat osvetljen samo zracima Sunca.
Lomljenje senki na neravnim popvršinama je nešto sasvim drugo.
 
1. Kao što si mogao pročitati:
Jasne senke (po jednu od svakog objekta) daje samo jedan i to blizak izvor svetlosti.
Reflektor.
Kakva dva izvora svetlosti?

2. Ako misliš na Zemlju . ne, jer Zemlja ima atmosferu koja blešti (kada je obasjana Suncem) većim sjajem od sjaja zvezda.
Ako misliš na Mesec - naravno da se zvezde vide na Mesečevom nebu.
Neće valjda biti potpuno crnilo.

3. Skok nije pad.
Koliko puta to treba ponoviti?

4. Odgovoreno.

5. Ne, jer i ne treba da se vide - kad je neki objakat osvetljen samo zracima Sunca.
Lomljenje senki na neravnim popvršinama je nešto sasvim drugo.

1. JA na toj slici kvaliteta kao da je slikano krompirom ne vidim da je teren ravan....

2. Opet lupetas. Hajde ukljuci mozak, zasto onda uvece u gradu vidim manje zvezda neko recimo nedge van grada. Nema Sunca vec samo sijalica. Iz istog razloga ne vidis zveze na mesecu, sunce moze biti iza tebe, isto kao i sijalica u gradu al je na Mesecu jebeni dan bez obira sto deluje da je noc, da ima atmosferu nebo ne bi iblo crno.
Dakle ja nemam pojma dal se ti pravis glup ili ne al ukljuci mozak, barem jednom.

3. Gravitacija deluje uvek, sta ti nije jasno? Nije bitno dal objekat biva bacen u vis ili je miran na Zemlji/Mesecu. Sila gravitacije je ista i zavisi samo od mase objekta, znaci Zemlje/meseca

4. Nisi odgovorio jer nemas pojma i znas i sam da si se zajebao.

5, A zasto mislis da je Mesec potpuno ravan?
 
U kom će se pravcu prostirati sunčeve senke ponajviše zavisi od perspektive iz koje se senke posmatraju, kao i od površine po kojoj se pružaju. Dovoljno je da površina bude neravna od svega nekoliko stepeni, pa da dođe do izobličenja senke.

Primera na Zemlji gde se senke prostiru u različitim pravcima od jednog izvora svetlosti (Sunca) ima na sve strane.









Nažalost, mučeni Sveta nema dovoljno mentalnih kapaciteta da ukapira ovako jednostavne stvari.

- - - - - - - - - -

Jasne senke (po jednu od svakog objekta) daje samo jedan i to blizak izvor svetlosti.

:hahaha:
 
1. JA na toj slici kvaliteta kao da je slikano krompirom ne vidim da je teren ravan....

2. Opet lupetas. Hajde ukljuci mozak, zasto onda uvece u gradu vidim manje zvezda neko recimo nedge van grada. Nema Sunca vec samo sijalica. Iz istog razloga ne vidis zveze na mesecu, sunce moze biti iza tebe, isto kao i sijalica u gradu al je na Mesecu jebeni dan bez obira sto deluje da je noc, da ima atmosferu nebo ne bi iblo crno.
Dakle ja nemam pojma dal se ti pravis glup ili ne al ukljuci mozak, barem jednom.

3. Gravitacija deluje uvek, sta ti nije jasno? Nije bitno dal objekat biva bacen u vis ili je miran na Zemlji/Mesecu. Sila gravitacije je ista i zavisi samo od mase objekta, znaci Zemlje/meseca

4. Nisi odgovorio jer nemas pojma i znas i sam da si se zajebao.

5, A zasto mislis da je Mesec potpuno ravan?




1. Nije krompirom, nego kamerom. Ovo je skinuto sa videa.
Meni nije ni bitno da ti potvrdiš da je teren ravan - bitno je da svako ko ima oči to može da vidi.

2. Ako uspeš da shvatiš šta je atmosfera - onda neću morati da ti objašnjavam.
U suprotnom - nema smisla objašnjavati.

3. Naravno da je bitno - iz razloga koje sam ti već objasnio.

4. https://forum.krstarica.com/showthread.php/204640-Did-we-land-on-the-Moon/page322#8043

5. Kakve veze ima kakav je Mesec inače?
Površina gde su snimljeni navodni astronauti je ravna.

- - - - - - - - - -

U kom će se pravcu prostirati sunčeve senke ponajviše zavisi od perspektive iz koje se senke posmatraju, kao i od površine po kojoj se pružaju. Dovoljno je da površina bude neravna od svega nekoliko stepeni, pa da dođe do izobličenja senke.

Primera na Zemlji gde se senke prostiru u različitim pravcima od jednog izvora svetlosti (Sunca) ima na sve strane.
:



Deki - to se zove perspektiva.
Te linije jesu paralelne, a ne u različitim pravcima.
Možda da konsultuješ malo geometriju, nekog slikara, crtača?

https://www.google.com/search?q=per...fAhXvqIsKHbeuA3YQsAR6BAgAEAE&biw=1440&bih=805


Potpuno različito od situacije na prikazanoj fotografiji...
 
1. Nije krompirom, nego kamerom. Ovo je skinuto sa videa.
Meni nije ni bitno da ti potvrdiš da je teren ravan - bitno je da svako ko ima oči to može da vidi.

2. Ako uspeš da shvatiš šta je atmosfera - onda neću morati da ti objašnjavam.
U suprotnom - nema smisla objašnjavati.

3. Naravno da je bitno - iz razloga koje sam ti već objasnio.

4. https://forum.krstarica.com/showthread.php/204640-Did-we-land-on-the-Moon/page322#8043

5. Kakve veze ima kakav je Mesec inače?
Površina gde su snimljeni navodni astronauti je ravna.

- - - - - - - - - -





Deki - to se zove perspektiva.
Te linije jesu paralelne, a ne u različitim pravcima.
Možda da konsultuješ malo geometriju, nekog slikara, crtača?
.

1. KAze se krompirom al nema veze. I jok, ja nisam siguran da je ravan

2. Ja znam al ocigledno ti nemas pojma

3. Jok nije bitno.

4. Opet ti lupetas i nemas pojma o cemu pricas.

5. Ja ne vidim da je potpunoravna pogotovo ne na filmu koji je sniman krompirom.
 
Deki - to se zove perspektiva.
Te linije jesu paralelne, a ne u različitim pravcima.
Možda da konsultuješ malo geometriju, nekog slikara, crtača?

https://www.google.com/search?q=per...fAhXvqIsKHbeuA3YQsAR6BAgAEAE&biw=1440&bih=805


Potpuno različito od situacije na prikazanoj fotografiji...

Ti se razumeš u perspektivu i fotografiju kao što se razumeš u sve ostalo, tj. ne razumeš ništa. :lol:

Evo jedna poslastica za tebe.

shadows61.jpg


Pazi ovo, čak 9 paralelnih stubova, jedan izvor svetlosti, a nema ni jedne paralelne senke. Zamisli ti to.
Da je ovakva fotka uslikana na Mesecu, ti bi sad ovde do besvesti trubio kako to najbolji dokaz da je sve lažirano. :lol:
 

Back
Top