Did we land on the Moon ?

Samo On može da odvali rečenicu u kojoj su sadržane dve nebuloze, tako grandiozne da se ne zna koja je gora. Malo ko ima takav (anti)talenat za fiziku kao Sveta. Učite deco, da se i vama ne desi ovo što se desilo Sveti.

Baš si sklon ovakvim napadima na čoveka bez razloga.

Oduvek se sećam čak i sa onih emisija sa diskoverija i historija gde je bio Michio Kaku da su pričali o koliziji materije i antimaterije koja je u svakom obliku bila katastrofalna eksplozija, između čega se i pokušava objasniti veliki prasak jednim takvim događajem.

Testovi sa antimaterijom su uveliko u toku u sklopu CERN-a

Našao sam i video gde lik priča o bombi.

 
Baš si sklon ovakvim napadima na čoveka bez razloga.
Nije "bez razloga" već zato što priča gluposti. Ne diram nikoga bez razloga, već samo neznalice koje šire svoje neznanje putem interneta.

Oduvek se sećam čak i sa onih emisija sa diskoverija i historija gde je bio Michio Kaku da su pričali o koliziji materije i antimaterije koja je u svakom obliku bila katastrofalna eksplozija, između čega se i pokušava objasniti veliki prasak jednim takvim događajem.

Moraš razumeti da su eksplozije "katastrofalne" samo iz naše ljudske (da ne kažem "mravlje") perspektive, a iz perspektive Univerzuma su potpuno beznačajno, dosadno rearanžiranje odnosa materije i energije. Tačno se zna kolika količina energije biva oslobođena u koliziji materije i antimaterije, 1g sudara proizvodi neku prosečnu snagu atomske bombe, što je u kosmičkim razmerama običan prdež.

Kao i Svetino pisanje.
 
Baš si sklon ovakvim napadima na čoveka bez razloga.

Oduvek se sećam čak i sa onih emisija sa diskoverija i historija gde je bio Michio Kaku da su pričali o koliziji materije i antimaterije koja je u svakom obliku bila katastrofalna eksplozija, između čega se i pokušava objasniti veliki prasak jednim takvim događajem.

Testovi sa antimaterijom su uveliko u toku u sklopu CERN-a

Našao sam i video gde lik priča o bombi.




Naravno da ce da govori o bombi ... svaki izum ili otkrice zavrsi prvo u vojnoj industriji pa tek mozda u civilnoj
 
Samo On može da odvali rečenicu u kojoj su sadržane dve nebuloze, tako grandiozne da se ne zna koja je gora. Malo ko ima takav (anti)talenat za fiziku kao Sveta. Učite deco, da se i vama ne desi ovo što se desilo Sveti.



Sisi, obožavam tvoje konkretno ukazivanje na odredjenu individualnu pogrešku u tekstu, a koja je proistekla iz tvog enormnog poznavanja fizike, koju si svojevremeno studirao.




Šalim se - i mali Perica može napisati ovakvu uvredljivu rečenicu, pa čak i goru.
Nije valjda da si lošiji od malog Perice?
 
Nije "bez razloga" već zato što priča gluposti. Ne diram nikoga bez razloga, već samo neznalice koje šire svoje neznanje putem interneta.



Moraš razumeti da su eksplozije "katastrofalne" samo iz naše ljudske (da ne kažem "mravlje") perspektive, a iz perspektive Univerzuma su potpuno beznačajno, dosadno rearanžiranje odnosa materije i energije. Tačno se zna kolika količina energije biva oslobođena u koliziji materije i antimaterije, 1g sudara proizvodi neku prosečnu snagu atomske bombe, što je u kosmičkim razmerama običan prdež.

Kao i Svetino pisanje.

U proesku za uništenje Meseca bi bilo potrebno oko 6.000 bojevih glava, drugim rečima 6Kg antimaterijske bombe?
Ovo uništenje bi bilo 100% efektivno, za razliku od nuklearne bombe koja bi bila 1% efektivna, kako reče Michio Kaku koji je hteo da razara Vtikan iz nekog razloga njemu podsvesno (ne)poznatog. :lol:

I dalje se radi o destrukciji materije, odnosno naglom oslobađanju energije, odnosno eksploziji. Ne kapiram šta će ti to poređenje sa ljudima, svemirom, pa nije lik pisao iz ugla Mogo the Living Planet nego iz žargonskog, ljudskog.

Ne znam što potenciraš toliko da se ljudi izražavaju 100% precizno i tačno kad ni ti nemaš akademsku spremu za to.

Lik kaže ''Lubenica kada se prepolovi je crvena'', a ti odmah ''Nije crvena, samo ti možeš da lupiš takvu glupost i niko drugi, svi ljudi agrikulture da se setite ovoga sada uauauauauaua treba da se kaže FF-33-66 heksadecimalno sada živimo u moderno doba uauauauaua''.

Relax jbt, RELAX. :lol:
 
U proesku za uništenje Meseca bi bilo potrebno oko 6.000 bojevih glava,

Vidiš, to što si sad lupio pokazuje da neprecizno izražavanje vrlo lako otkriva tvoje temeljno neznanje... jer 6000 bojevih glava jedva da bi zagrebalo površinu Meseca, čija je masa veća od 7x10^22kg. Da bi se Mesec potpuno uništio (razbio u komade koji se ne bi ponovo sastavili posredstvom gravitacije), potrebne su milijarde i milijarde atomskih eksplozija, jer nema atomske bombe koja može da anihilira više od par miliona tona stenovitog tla, što je ništa u odnosu na ukupnu masu celog satelita.

drugim rečima 6Kg antimaterijske bombe?
Drugim rečima - NE. Vidi iznad.
I dalje se radi o destrukciji materije
Materija se ne može uništiti. Get your shit together.


Ne znam što potenciraš toliko da se ljudi izražavaju 100% precizno i tačno kad ni ti nemaš akademsku spremu za to.
Očigledno da imam, jer sam tako naučen. Imao sam vrlo stroge profesore fizike koji su obarali za najmanju grešku, čak i u notaciji mernih jedinica, a kamoli u čemu gorem. I mislim da je to dobro, jer odvaja žito od kukolja. Onome ko zna fiziku nikakav nije problem da se precizno izražava, a pesnicima i filozofima to je vazda bio kamen spoticanja ("6000 ili 6 miljardi - pa to je isto, šta sitničariš...")
Lik kaže ''Lubenica kada se prepolovi je crvena'', a ti odmah ''Nije crvena, samo ti možeš da lupiš takvu glupost i niko drugi, svi ljudi agrikulture da se setite ovoga sada uauauauauaua treba da se kaže FF-33-66 heksadecimalno sada živimo u moderno doba uauauauaua''.

Ma hajde, baš mora biti crvena? Ovaj primer pokazuje da se ni u lubenice ne razumeš, a kamoli u astronomiju.

download.jpg
 
Tvoj način dolazaka do zaključaka je veoma specifičan. Ukoliko ne uspeš da za nekoga kažeš da se kompletno u nešto ne razume, ništa nisi postigao. Vidim da su profesori fizike na tebe ostavili jak uticaj. Šteta što se taj uticaj nije proširio i na akademske studije fizike, odnosno astrofizike. Očigledno nije bio dovoljno jak pull.
 
Tvoj način dolazaka do zaključaka je veoma specifičan. Ukoliko ne uspeš da za nekoga kažeš da se kompletno u nešto ne razume, ništa nisi postigao. Vidim da su profesori fizike na tebe ostavili jak uticaj. Šteta što se taj uticaj nije proširio i na akademske studije fizike, odnosno astrofizike. Očigledno nije bio dovoljno jak pull.
Ne, ja sam otišao u IT gde mi srce ište (a gde su, igrom slučaja, i pare), dok je fizika samo ljubav, a para, barem kod nas, ima malo manje. Pedikir je na sat više plaćen nego fizičar koji daje privatne časove, što je sramota.

Naravno, za ovo o čemu mi raspravljamo, i znanje osnovne škole je više nego dovoljno (razlikovati masu i težinu, znati da izračunaš vertikalni hitac, prosečnu brzinu, gravitaciono ubrzanje, i druge stvari o koje se Svetislavi sa ovog foruma sapliću iz dana u dan.) I to isto je velika sramota.

I još nešto da ti kažem - ne smeta meni uopšte što neko ne zna, meni smeta kada se neko ko nema tri blage veze predstavi kao ekspert, a forumi i YouTube-i su tim lažnim "expertima" dali krila.
 
Materija se može uništiti.
Energija ne može.
Sveto, materija i energija su svakako ekvivalentne, pa što važi za jedno važi i za drugo i obrnuto. Kao što se meri masa, tako se meri i energija. U zatvorenom sistemu se nijedno od ova dva ne može ni kreirati ni uništiti.
Nemoj baš uvek da ispadaš toliki budak. Nauči nešto.

Za početak nauči kako da izračunaš prosečnu brzinu od tačke A do tačke B.

- - - - - - - - - -

Džemini 4:Apolon 11:
kakva koincidencija...
A sad nađi zvanični izvor NASE koji kaže da su te slike sa Gemini i Apolo misije, i pobedio si.
U protivnom, priznaj da si samo prepisivač sa idiotskih zavereničkih sajtova.
 
Sveto, materija i energija su svakako ekvivalentne, pa što važi za jedno važi i za drugo i obrnuto. Kao što se meri masa, tako se meri i energija. U zatvorenom sistemu se nijedno od ova dva ne može ni kreirati ni uništiti.
Nemoj baš uvek da ispadaš toliki budak. Nauči nešto.


Materija i energija nisu ekvivalentne, već je materija kondenzovana energija.
Energija zarobljena u materiji se može osloboditi i na taj način se materija uništava.
Gradivni element materije ( i svega u ovom Svemiru), energija - ne može da se uništi.



A sad nađi zvanični izvor NASE koji kaže da su te slike sa Gemini i Apolo misije, i pobedio si.
U protivnom, priznaj da si samo prepisivač sa idiotskih zavereničkih sajtova.


Upravo su to zvanične slike NASA-e.
Skinute sa videa na 5.29:


- - - - - - - - - -

Zašto su let Apolona 11 ilustrovali snimcima prethodnih projekata?
Gde su Apolonovi snimci?
 
Opet podlo podmetanje... nigde nije rečeno da je drugi snimak sa Apolo 11 misije, već je to snimak sa Gemini misije. Mani se YouTubea već jednom, kako ne shvataš da YT napravi da redovno ispadneš glup?

https://www.nasa.gov/multimedia/hd/apollo11_hdpage.html



Glup može biti samo onaj ko ne razume primedbu.
Gde je snimak izlaska astronauta prilikom misije Apolon?
Zašto je upotrebljen snimak od prethodne misije-projekta?
Kontaš?
 
De si, Deki?
Izgugla li odgovor na zabadanje zastave?
Nije moguće da ga nema - jer ga nisam ja izmislio (pitanje o tome - u šta je zastava zabodena), već je odavno postavljeno.
A ako je postavljeno - siguran sam da je NASA dala odgovor i da se može naći na Netu.

Čini mi se da sam negde načuo, da su pominjali kako se stene u uslovima kakvi su na Mesecu (6 puta manja sila teže, vakuum, ...) - ponašaju kao pesak u pustinjama Nevade ili Arizone, pa je dovoljno da nasloniš svojih 30 kg težine - da bi se zastava zabola u njih.
 
Ne znam jel postojala tema u vezi ovoga .. palo mi je na pamet.

Ako je neko gledao snimak sletanja na Mesec,,, razgovor izmedju astronauta i komande i radnja na mesecu uopste nema neki delay ... Koliko sekundi bi iznosilo kasnjenje izmedju astronauta i komande ? Ok mozda je neko montirao kasnije snimak da to bude tecnije ali opet nailazi se na problem sinhronizacije sa videom ..3 2 1
 
Dakle - čuveno zabadanje Meričke zastave u...prašinu, stenu?
Pesak u Nevadi?

A da su je stvarno zaboli u Mesečevo stenovito tlo:
https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-47001148

"Prema sporazumu, zabadanje zastave na Mesec - kao što su to uradili Armstrong i njegovi naslednici - je „beznačajno", zato što tim činom ne dodeljuju nikakva „obavezujuća prava" pojedincima, kompanijama ili državama, dodaje ona."

Jbg - onda i nije bitno.
Nevadu već poseduju...
 

Back
Top