Did we land on the Moon ?

Ja sa se ne bi brinuo da li smo bili i li ne,već zašto ništa nije JAVNO uradjeno povodom meseca posle 1970 i neke,tj zašto nije nastavljeno posle 1971-e ili koje već godine. Nema para moj djoka,crni budzet u Americi progutao toliko para,da se ne zna cifra (ma neko zna al ajd). Nesposobni moj djoka,a ovamo šalju astonaute na ISS redovno,samo mesec nije isplativ.




Posle 1970 i neke je uradjeno isto što i pre - ništa.
Nisu bili na Mesecu pre toga - nisu bili ni posle te godine.
Dakle - nikakav pad u aktivnostima.

A zašto nisu otišli?
Zato što je ljudima zabranjeno da idu tamo.
 
Ili su bili ali nam ne daju dokaze, samo fotošopirane crteže i mesečevo kamenje iz Arizone,
ili nisu ni bili, što objašnjava falsifikovane slike i "mesečevo" kamenje iz Arizone.

Da li nisu išli zato što ne umeju, ili zato što je Mesec branjena zona, ili nikada nisu ni želeli da izađu iz jeftine hladnoratovske propagande? Umesto da troše pare na letove, troše na lični luksuz.
NASA laže, više puta je dokazano. Kada neko laže taj je lažov. Verovati lažovu zove se naivnost.
I kada lažov izgovori istinu, izgovoreno je uvek u funkciji nove laži.
 
Možeš li da mi citiraš taj deo Njutnovog dela - gde on kaže da skok na Mesecu treba da bude sporiji nego na Zemlji?
Ne troluj Svetislave, nego ponovi gradivo iz srednje škole, malo onaj deo oko zakona gravitacije. Ako nisi učio na vreme, sad ti je krajnje vreme. (ili prosto odustani, nije ni fizika za svakog. Uvek možeš da radiš nešto prostije.)

Evo ako si hrabar, nauči ovo, a ja ću te propitati sledeći put.

pd,x400,macbook_air_13-bg,ffffff.jpg
 
Serijom crteža ;)
Jeste, skica grafitnom olovkom.

Ono što teoretičari zavere ne razumeju i ne shvataju (niti ikada mogu da pojme) jeste činjenica da su LJUDI uvek bili i ostali najslabija karika u svakom lancu zavere. Dakle, pre ili kasnije, ljudi progovore. Neko nešto lane, kad se napije, kad spava sa ljubavnicom, kada je na samrtnoj postelji makar. Zapravo većina to uradi, zato svaka zavera u koju je umešano više od par ljudi neminovno ispliva na površinu.

Taj koji je bio toliko vešt da skicira fotografije bojicama i temperama... taj je moj omiljeni lik iz cele bulumente zaverenika koji ćute. :klap:
 
Ono što teoretičari zavere ne razumeju i ne shvataju (niti ikada mogu da pojme) jeste činjenica da su LJUDI uvek bili i ostali najslabija karika u svakom lancu zavere. Dakle, pre ili kasnije, ljudi progovore. Neko nešto lane, kad se napije, kad spava sa ljubavnicom, kada je na samrtnoj postelji makar. Zapravo većina to uradi, zato svaka zavera u koju je umešano više od par ljudi neminovno ispliva na površinu.

Ovako?
 
Dejan je ovom serijom slika pocepao Svetu k'o ciganče gibanicu, ubio svu čar debate... (što bi rek'o onaj, "sad možete da ugasite internet").



Misliš - onim brdom od 1,5 metara?
Može biti...
Ima takvih brda.

A šta ćemo sa tvojim odgovorima u vezi triangulacije radio-amatera i hvatanja TV signala priručno napravljenom antenom (dok je Mesec iza horizonta)?
Nekako ti maca uvek pojede jezik, kad kreneš da o tome nešto kažeš.
 
Ne troluj Svetislave, nego ponovi gradivo iz srednje škole, malo onaj deo oko zakona gravitacije. Ako nisi učio na vreme, sad ti je krajnje vreme. (ili prosto odustani, nije ni fizika za svakog. Uvek možeš da radiš nešto prostije.)

Evo ako si hrabar, nauči ovo, a ja ću te propitati sledeći put.

Pogledajte prilog 514597




Aha...standardno odgovaranje na pitanje koje niko nije ni postavio...
Nema problema - nije meni teško da ti sto puta postavim dotično pitanje i to na svakoj sledećoj strani.

Evo ga ponovo:
Nema potrebe da postavljaš formulu o gravitacionoj sili.
Uzeo sam u obzir da je ona 6 puta manja od Zemljine.
Moje pitanje glasi:
Ako je negde (na Mesecu ili bilo gde) sila teže 6 puta manja od sile teže na Zemlji - zašto bi skok trebao da bude sporiji nego na Zemlji?

Dakle - ovo gore je pitanje.
Usporeni skok.
Zašto je usporen, Sisi?
Zašto skok na Mesecu treba da izgleda kao dva (dva ipo) puta usporen skok na Zemlji?

Zašto je skok usporen - u odnosu na skok na Zemlji?
Zašto je skok usporen - u odnosu na skok na Zemlji?
Zašto je skok usporen - u odnosu na skok na Zemlji?
Zašto je skok usporen - u odnosu na skok na Zemlji?
Zašto je skok usporen - u odnosu na skok na Zemlji?
Zašto je skok usporen - u odnosu na skok na Zemlji?
Zašto je skok usporen - u odnosu na skok na Zemlji?
.............................................................................
 
Jeste, skica grafitnom olovkom.

Ono što teoretičari zavere ne razumeju i ne shvataju (niti ikada mogu da pojme) jeste činjenica da su LJUDI uvek bili i ostali najslabija karika u svakom lancu zavere. Dakle, pre ili kasnije, ljudi progovore. Neko nešto lane, kad se napije, kad spava sa ljubavnicom, kada je na samrtnoj postelji makar. Zapravo većina to uradi, zato svaka zavera u koju je umešano više od par ljudi neminovno ispliva na površinu.

Taj koji je bio toliko vešt da skicira fotografije bojicama i temperama... taj je moj omiljeni lik iz cele bulumente zaverenika koji ćute. :klap:




Ono što američki botovi po Soroševim "humanitarnim" organizacijama ne shvataju:
- za kraljnje odredište modula koji je iznela raketa - znalo je samo nekoliko ljudi u kontrolnoj sobi
- astronauti su ljudi sa porodicama i vrlo dobro znaju kako je prošao Kenedi, nekoliko godina ranije (ili ti tvrdiš da je LHO ubio Kenedija?)
- Pretnje, novac (pa gde su otišle silne milijarde od nepostojećih letova?), potpuno neverovatna ideja - da bi neki astronaut, koji je ćutao decenijama, smeo da posle 30 ili 50 godina progovori o istini, a pre toga je gledao u oči 5-6 milijardi ljudi i besramno lagao?

A onda dolazimo do potpunog obesmišljavanja tvoje primedbe...
Ljudi i govore, Sisi.
O mnogo čemu što se tajno radi, iza ledja običnih ljudi.
Kanadski ministar odbrane je govorio o tome da vlada zna za postojanje vanzemaljaca.
Ministar odbrane, Sisi.
Znači li tebi nešto njegova izjava?
Naravno da ne.
"Pa to je samo običan ministar odbrane - dajte neki viši čin" - reći ćeš, zar ne?
Američki oficiri iz tajne službe i vojske su govorili o vanzemaljcima.
Znači li tebi nešto - to što su izjavili?
Naravno da ne.
Bob Lazar (pseudonim) je govorio o projektu izrade letećih tanjira od strane Američke vlade, na bazi tehnologije ukradene od vanzemaljaca.
Znači li tebi nešto njegova priča?
A čovek je celom svetu otkrio suštinu principa njihovog letenja (superteški elementi).

A šta vama, američkim trolovima i botovima - znači bilo čije svedočenje, bilo kakvi podaci?
Što - razmislićete o njima, pa promeniti "svoje" mišljenje?
Ali - vi nemate "svoje" mišljenje, u tome je problem.
Vi po mišljenje odlazite kod onih koji vas finansiraju.
Tu se priča završava...

- - - - - - - - - -




Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku hakim bej.


Hvala ti na ovom prvom videu, Hakime.
Njega sam tražio, a nisam mogao da nadjem.

Dakle, izjava Nila Armstronga da se na Mesecu uopšte nisu videle zvezde.
Ne da se nisu mogle fotografisati.
Nego - da ih ni astronauti nisu mogli videti na nebu iznad Meseca - već samo crnilo.
E, to je ono ludilo neopevano.

Možda ima neko od botova USA, da malo popričamo o tome?
 
Hakime, jesi li ti ono beše ravnozemljaš? Zaboravio sam, dosta je vremena prošlo... Senilni Baz Oldrin pored onog žutokosog babuna me lepo nasmejao, moram priznati. Faca izgleda nešto između "opalio bih ga pesnicom i izgleda da sam se usr*o..." :hahaha:
Što se Svetozara tiče, njemu niko ne može pomoći, ne može da razume da brzinu skoka određuje brzina ekstenzije mišića noge, dok brzinu padanja određuje intenzitet gravitacione sile. Džaba sve formule. Džaba fizika. :fdlan:

A pokušati da mu objasniš radio komunikaciju Zemlje i Meseca, to je otprilike nemoguća misija. Pre će razumeti moj sin od 4 godine.
 
Što se Svetozara tiče, njemu niko ne može pomoći, ne može da razume da brzinu skoka određuje brzina ekstenzije mišića noge, dok brzinu padanja određuje intenzitet gravitacione sile. Džaba sve formule. Džaba fizika. :fdlan:


A po čemu je "brzina ekstenzije mišića noge" dva ipo puta manja na Mesecu?
Razlog je?



A pokušati da mu objasniš radio komunikaciju Zemlje i Meseca, to je otprilike nemoguća misija. Pre će razumeti moj sin od 4 godine.


Ne moraš meni ni da objašnjavaš.
Objasni drugima, koji prate ovu temu:
- kako su radio-amateri prostom metodom triangulacije mogli da odrede odakle dolazi signal (postupak)?
- kako se priručno napravljenom antenom mogao hvatati TV signal sa Meseca (iako je za Srbiju bio iza horizonta)?


Meni zaista nije jasno kako su ovakve stvari moguće, a ti za antenu reče da je to isto kao usmeravanje sa brda (ni tu mi nije jasno šta si hteo da kažeš - berdo ili dolina, nema nikakve veze kada signal putuje sa Meseca)?
 
Hakime, jesi li ti ono beše ravnozemljaš? Zaboravio sam, dosta je vremena prošlo... Senilni Baz
Ne, nisi zaboravio nego nikada nisi naučio. To je gore od zaborava.
Za tebe sam, oduvek i još uvek, hakim bej, član Foruma Krstarica.
A pokušati da mu objasniš radio komunikaciju Zemlje i Meseca, to je otprilike nemoguća misija. Pre će razumeti moj sin od 4 godine.
Nema nikakve triangulacije iz Srbije kada je mesec iznad Omerike. Ne truj sina lošim pretpostavkama, pusti ga u školu, nastavnicima, sigurno će više naučiti.
 
Zato što nikada nije čuo da prilikom prenošenja jednog bočnog opsega bez nosioca prijemnik mora imati lokalni oscilator za regeneraciju.
Lovačke su priče "imao sam najboljeg druga čiji je otac bio između ostalog TV serviser, jedan od retkih eksperata za TV prenos slike" se popeo na krov garaže, usmerio TV antenu uvis i na TV-u gledao mesečeve kosmonaute kako na federe skakuću u prašini Nevade.
Mogao je da vidi jedino ako je mešao pića.


- - - - - - - - - -

Ili ako je okrenuo antenu ka tornju na Avali, odakle se emitovao Kjubrikov film. To je poznata "vinjak" triangulacija. ;)
 
To što vas dvojica ne znate da Zemlja nije ravna ploča i da neenkriptovani VHF signal bez problema može da se uhvati na Zemlji, to nije moj problem. Pa celu deceniju pre Apola, radio amateri su slušali signale sa ruskog Sputnika u orbiti, a razlike u preprekama za radio talase između Sputnikove orbite i površine meseca suštinski i nema.
A da triangulacija radi besprekorno, dokazuje nam GPS. Ravnozemljaši naravno ostaju pri svome, jer dokazi nisu bitni, čak ni empirijski kao što je telefon u ruci kojim svako može da proveri da li sistem radi ili ne i da li je Zemlja okrugla. Dokazi nisu bitni, "Napoleon" veruje da je zaista Napoleon i tu dokazi ne pomažu.

"Triangulaciju" iz Srbije je izmislio Svetislav, koji koristi takozvani "Strawman metod", klikni na link za više informacija.

- - - - - - - - - -

A po čemu je "brzina ekstenzije mišića noge" dva ipo puta manja na Mesecu?
Brzina ekstenzije mišića noge zavisi od intenziteta kojim se zgrči navedeni mišić, a to je uglavnom odluka vlasnika noge.
Mada, čini mi se da i dalje ne kapiraš.
 
znaci i na zemlji mozes usporeno skociti
Naravno da možeš. Mišić ti daje impuls za vertikalno kretanje, znači od trenutka odvajanja od zemlje do trenutka zaustavljanja u vazduhu imaš negativno ubrzanje, a brzina u svakoj tački putanje upravo zavisi od brzine ekstenzije noge koja diktira brzinu odvajanja, tj. početnu brzinu usporenog kretanja. Usporen skok će te dovesti na manju visinu u odnosu na brži skok.
(U prevodu, možeš skočiti brže i sporije, u zavisnosti kojom se brzinom odvojiš od podloge)
Kada dostigneš maksimalnu visinu, i kreneš nadole, onda gravitaciono ubrzanje jedino diktira brzinu (tako je u idealnim uslovima bez trenja, u realnim uslovima atmosfera proizvodi trenje)
 
To što vas dvojica ne znate da Zemlja nije ravna ploča
Ne znas ni ti, nisi saznao, merio, analizirao, nego si poverovao, sto te ne cini znalcem nego vernikom, a u tvom slucaju verskim fanatikom.
i da neenkriptovani VHF signal bez problema može da se uhvati na Zemlji,
Kakve veze ima enkripcija sa hvatanjem signala? Signal sa Meseca (koji je bio sa druge strane) je bio DSB, bocni opsezi bez nosioca, i bez regeneracije ni u ludilu nije mogao biti primljen na TV- u. Uz to 2 GHz se ne zove VHF, ni onda pa ni danas.
Pa celu deceniju pre Apola, radio amateri su slušali signale sa ruskog Sputnika u orbiti, a razlike u preprekama za radio talase između Sputnikove orbite i površine meseca suštinski i nema.
Sputnjik je slao audio AM MCW, a NASA video DSB. Nidje veze. Potpuno neuporedivo. Sputnjik je slao signal na 20MHz a NASA na 2000MHz. Ni nalik.
Sputnjikov signal je mogao da uhvati dzepni radio koji je imao kratkotalasni opseg.
Prenos sa Meseca je mogao da uhvati svako ko je TV antenu okrenuo ka predajniku na Avali. Odatle se emitovao Kjubrikov film.
A da triangulacija radi besprekorno, dokazuje nam GPS. Ravnozemljaši naravno ostaju pri svome, jer dokazi nisu bitni, čak ni empirijski kao što je telefon u ruci kojim svako može da proveri da li sistem radi ili ne i da li je Zemlja okrugla. Dokazi nisu bitni, "Napoleon" veruje da je zaista Napoleon i tu dokazi ne pomažu.
Pa obican amaterski goniometar radi triangulaciju, ali to blage veze nema sa pricom o hvatanju "slike sa Meseca". Potpuno promasena tema.
"Triangulaciju" iz Srbije je izmislio Svetislav, koji koristi takozvani "Strawman metod", klikni na link za više informacija.
Triangulacijom su bas na ovom forumu a uz tvoje odobravanje "dokazivali" da ulovljeni signali zaista dolaze sa Meseca. To ne da ne pije vodu nego je toliko nepismeno da ne zasluzuje odgovor. Ipak, i kada te Sveta zatekne u grdnom neznanju, umesto da se pokrijes usima i makar ocutis, nastavljas sa licnim vredjanjem, al onako izokola, sa wiki dijagnozama. Zamena teza je ono cime se ti na forumu bavis, procitaj ponekad pre nego sto stisnes "send".
Brzina ekstenzije mišića noge zavisi od intenziteta kojim se zgrči navedeni mišić, a to je uglavnom odluka vlasnika noge. Mada, čini mi se da i dalje ne kapiraš.
Mozes li ti da zgrcis misic i skocis usporeno? Ne mozes ni sa svim ekstenzijama. Kad nesto ne znas bolje ocuti, ispadas smesniji nego sto jesi.
Mada, kad razmislim, bilo bi dosadno kada bi stalno cutao.
 
Poslednja izmena:
Hakime, malo si se zaneo u svojoj staw man dijalektici... ko je rekao da su radio amateri hvatali VIDEO signale na svojim RADIO uređajima? El' znaš ti o čemu govoriš uopšte? Siguran sam da si upućen u to da video signal nije isto što i radio signal. Glasovne komunikacije su išle na FM opsegu na frekvenciji 1.25MHz. Malo se uputi u Unified S-band pre nego što se razmahneš svojim epskim neznanjem.

A ja mogu da skočim i brže i sporije, u zavisnosti od toga kako odlučim. Kada skočim brže, dostignem veću visinu, kada skočim sporije, onda dostignem manju visinu. To je elementarna, osnovnoškolska fizika. Čim ovo ne kapiraš, jasno mi je zašto ne kapiraš da Zemlja nije ravna ploča.
 

Back
Top