Did we land on the Moon ?

ma znam ja resenje!
na mesecu su bili samo SRBI!MESEC JE SRPSKA TERITORIJA!
zasto pitate se?jednostavno.na snimku koji su zabelezili ameri vidi se americka zastava a danas se na tv-u pusta snimak gde se na mesecu vijori zastava GAZETE(to su dnevne novine)!a kako je to srpski list,znaci SRBI SU BILI NA MESECu!mI SMO NEBESKI NAROD!!!!!!!
 
Uh, teško je diskutovati s nekim ko se nije nimalo potrudio da prvo prikupi činjenice o temi o kojoj želi diskutovati. Ova priča o lažiranju leta na mjesec tipičan je primjer teorije zavjere. Pronalaze se nekakvi takozvani dokazi da bi se dokazalo nešto što je apsolutno nemoguće. Ne postoji nikakva mogućnost da se lažira nešto ovakvo, nešto što se dešavalo pred očima cijelog svijeta uz nadziranje i špijuniranje cjelokupnom opremom koju je imala druga strana. I ne samo ona. Nije tada bilo mnogo zemalja koje su mogle poslati raketu u svemir, ali veliki broj njih imao je čime posmatrati to. Zar zaista mislite da bi rusi ili kinezi propustili priliku da izvrgnu ruglu amerikance ulovljene u jednoj takvoj prevari. A sigurno bi ih ulovili da se imalo šta uloviti. Ljudi jesu sletjeli na Mjesec, i to ne samo jednom nego šest puta. Do Mjesečeve orbite stiglo je čak 30 ljudi u deset misija, a na samu površinu spustilo ih se 12 iz šest misija.

Misije Apollo koje su se spustile na Mjesec:
Apollo 11 (AS-506) 16.jul-21.jul 1969.
Apollo 12 (AS-507) 14.novembar-24.novembar 1969.
Apollo 14 (AS-509) 31.januar-9.februar 1971.
Apollo 15 (AS-510) 26.juli-7.avgust 1971.
Apollo 16 (AS-511) 16.april-27.april 1972.
Apollo 17 (AS-512) 11.decembar-19.decembar 1972.

i to je to.

Moram priznati, solidan odgovor sa par solidnih racionalizacija, ali se u sustini svodi samo na ovaj princip:

10 INPUT A$=covek je sleteo na mesec
20 INPUT B$=apsolutno je nemoguce da nije sleteo
30 IF neko prica ili tvrdi nesto suprotno od A$ & B$ THEN GOTO 70
40 LET covek je sleteo na mesec
50 LET apsolutno je nemoguce da nije sleteo
60 LET dovoljno je samo znati broj, datume i oznake sest misija
70 REPEAT to je teorija zavere AND to je teorija zavere AND to je teorija zavere
80 GOTO 10

Najproblematicniji deo su posta upravo ovih 7 slova. Posle njih, svako dalje postojanje sumnje je pokopano.
Sva sreca pa ima onih koji nisu pokopali svoju sumnju, onih koji se trude da sakupe sve cinjenice, a ne samo da se zadovolje definicijama, opstim mestima, generalizacijama i racionalizacijama. Posto kod mene ne vazi ''i to je to'', ja cu nastaviti tamo gde je yoda stao, kod 6 uspesnih misija sletanja na mesec...Svako ko poseduje osnovno poznavanje matematike, moze sam za sebe da racuna, za ove cinjenice nije potrebna nikakva nauka, niti bilo kakva vajna ’’strucnost’’. Kao sto je yoda vec rekao...sa ciljem da coveka posalju na mesec, tamo je, (ja dodajem) navodno, poslato 7 Apolo misija sa rednim brojevima od 11-17, sa napomenom da je apolo 13 propao, tj oznacen je kao mision aborted. Svaka od sest ’’uspesnih’’ misija je imala ’’vozilo’’ koje su skraceno zvali prvo LEM ( Lunar Excursion Module), a kasnije skraceno LM, kojim su astronauti uspesno prizemljeni na mesec. Dva astronauta su isli na povrsinu meseca, a jedan je ostajao u CSM – Command and Service Module.
Obzirom da se zvanicna nauka i njene vatrene pristalice mnogo pale na ’strucne’ i ’naucno tehnicke’ terminologije i nazive, istrazivanje povrsine meseca je tako nazvano EVA – Extra Vehicular Activity. Dva astronauta, u napumpanim svemirskim kostimima pod pritiskom od 36kPa (bokserska vreca za udaranje je pod pritiskom od 27.5kPa), sa nezgrapnim rukavicama, na ledjima veliki i tezak Life Support System koji je sadrzao rezervoar za kiseonik, i sistem za rashladjivanje koji je imao ulogu da upumpava rashladjenu vodu u odelo kao vid zastite od extremnih temperatura koje vladaju u uslovima na mesecu, su trebala da odrade sve zadatke.

Glavni zadatak svih 6 ’’uspesnih’’ misija su bili naucno istrazivacki projekti . Projekti na svih sest misija su bili skoro identicni. Svi naucni eksperimenti su ukljucivali raspakivanje donete opreme, odvozenje opreme na odabrano mesto, povezivanje i postavljanje opreme, i na kraju vrsenje samih eksperimenata. Za sve pobrojano je potrebno vreme.
Pored toga radjen je i projekat Geoloska Studija, koji je ukljucivao prikupljanje uzoraka tla, stenja & kamenja sa razlicitih lokacija i njihovo dokumentovanje. I za to je bilo potrebno vreme.
Naravno, pre pocetka bilo kakvih eksperimenata bilo je neophodno odraditi neke stvari, za koje takodje treba vreme – po sletanju LM je morao biti detaljno pregledan da li je eventualno pretrpeo neka ostecenja, oprema za komunikaciju sa zemljom je morala biti povezana i stavljena u funkciju (TV i radio antene i kamere). US zastava je cermonijalno zabadana u mesecevu prasinu na svakoj ’’uspesnoj’’ misiji. Za vreme misije apolo 11, nikson je cak i drzao ceremonijalni govor. Sve ovo je trebalo uraditi pre nego sto se bilo sta otpocne sa spremanjem za eksperimente.
U prve tri misije astronauti su morali da idu peske do lokacije gde se eksperiment izvodio. Na misijama 15,16 i 17 su pripremili i angazovali, idemo opet malo lozenja, Lunar Roving Vehicle – LRV, koji je mogao da ide na lokacije kilometrima udaljene od mesta gde je sleteo LEM. Od mase slika koja postoji, nema nijedne gde astronauti sastavljaju i opremaju LRV. Max brzina LRV je bila oko 13 km/h, sto mu dodje kao malo brze pesacenje ili kao kolica za golf.

Jedan od najbitnih zadataka astronauta je bilo fotografisanje. Svaki astronaut je imao svoju Hasselblad kameru, kvadratnog oblika instaliranu na plocu na grudima. Astronauti su sva podesavanja na kameri da rade rucno, u debelim rukavicama pod pritiskom, a pri tome nisu u mogucnosti da vide kontrole, kao sto nisu bili u mogucnosti da vide sta slikaju, pa je astronaut mogao samo da pogadja sta je tacno slikao. Vazno je primetiti i cinjenicu da iako su oba astronauta imali kamere, skoro nikada ih nisu koristili istovremeno. Uvek je jedan snimao drugog kako obavlja neki zadatak, drugim recima, stalno je koriscena jedna ili druga kamera, retko istovremeno.
Ako obidjete par Nasinih zvanicnih sajtova, tamo mozete naci obilje slika sa svih ’’uspesnih’’ apolo misija, ali ono sto tamo ne mozete naci je informacija o ukupnom broju fotografija snimljenih na misijama.
Neki nisu lenji poput vecine, pa su skinuli sve fotografije sa Lunar Surface Journal (jedan od nasinih sajtova). Sve fotografije su snimljene za vreme EVA, tacnije za vreme provedeno van LEM-a.

Brojke fotografija po misijama izgledaju ovako:

Apolo 11........... 121
Apolo 12........... 504
Apolo 14........... 374
Apolo 15..........1021
Apolo 16..........1765
Apolo 17..........1986

Ukupan broj fotografija - 5771.
Na nasinim zvanicnim sajtovima mozete pronaci tacno vreme utroseno za misije po povrsini meseca.Vreme utroseno na svakoj misiji za istrazivanje povrsine meseca

Apolo 11........1 EVA .....2 h 31 min - 151 minut
Apolo 12........2 EVA..... 7 h 50 min - 470 minuta
Apolo 14........2 EVA..... 9 h 25 min - 565 minuta
Apolo 15........3 EVA... 18 h 30 min - 1110 minuta
Apolo 16........3 EVA... 20 h 14 min - 1214 minuta
Apolo 17........3 EVA... 22 h 04 min - 1324 minuta

Ukupno vreme provedeno na povrsini meseca van LEM-a je 4834 minuta. Ukupan broj fotografija snimljenih na mesecu za to vreme je 5771.To je u proseku 1.19 snimljenih fotografija po minutu.Sada se treba vratiti na uvodnu pricu, i uzeti u obzir sta je sve neophodno uraditi po iskrcavanju iz LEM-a.
Na prve tri misije zadaci po iskrcavanju su bili – detaljna provera LEM-a, postavljanje zastave i pozdravljanje iste, raspakivanje, povezivanje i sklapanje radio i TV opreme, uspostavljanje kontakta sa zemljom, potom raspakivanje, povezivanje i sklapanje opreme za eksperimente, kao i odlazak na lokacije eksperimenata – peske, pronalazenje, dokumentovanje i sakupljanje uzoraka, na prvoj misiji – 21.5kg, na drugoj – 34.3kg, na trecoj – 42.8kg.
Na druge tri misije je radjeno sve sto i u prve tri uz dodatak - raspakivanja, sastavljanja i sklapanja vozila na 4 tocka (LRV) i vozenje istog, u misiji 15 na duzini od 27.5km, u misiji 16 na duzini od 25.7km, u misiji 17 na duzini od 49 km. Na misiji 15 je sakupljeno 76.6kg uzoraka, na misiji 16 – 94.4kg, na misiji 17 – 110.2kg uzoraka.

Sada, ako maksimalno velikodusno oduzmemo vreme neophodno za izvodjenje svih pobrojanih operacija(u nezgrapnim odelima i rukavicama) od ukupnog vremena provedenog na povrsini meseca van LEM-a dobijemo:

Apolo 11.... oduzmemo 2 h -120 minuta, sto ostavlja 31 minut za fotke
Apolo 12.... oduzmemo 4 h -240 minuta - 230 minuta za fotke
Apolo 14.... oduzmemo 3 h -180 minuta- 385 minuta za fotke
Apolo 15.... oduzmemo 6 h -360 minuta- 750 minuta za fotke
Apolo 16.... oduzmemo 6 h -360 minuta- 854 minuta za fotke
Apolo 17.... oduzmemo 8 h -480 minuta- 844 minuta za fotke

Upotrebom digitrona dobijemo:

Apolo 11 - 3.90 fotke/min
Apolo 12 - 2.19 fotke/min
Apolo 14 - 0.97 fotke/min
Apolo 15 - 1.36 fotke/min
Apolo 16 - 2.06 fotke/min
Apolo 17 - 2.35 fotke/min
Ili...
Apolo 11 - fotka na svakih 15 sekundi
Apolo 12 - fotka na svakih 27 sekundi
Apolo 14 - fotka na svakih 62 sekundi
Apolo 15 - fotka na svakih 44 sekundi
Apolo 16 - fotka na svakih 29 sekundi
Apolo 17 - fotka na svakih 26 sekundi

Vec je spomenuto da astronauti nisu mogli da vide sta tacno snimaju, a mi imamo gomilu precizno odradjenih fotografija, i Nasino priznanje da kamere nisu imale opciju automatske ekspozicije z;) . Film koriscen u kamerama, za najveci broj fotografija, je Ektachrome color film, koji ima uzan opseg ekspozicije. Uz to kamera i film su morali da trpe temperaturne promene od -117 celzijusa do +93 celzijusa, bez obzira sto su bili pod ’’zastitnim’’ plocama.

Uz sve ovo, treba imati na umu da postoji jos gomila neodgovorenih pitanja koja se ticu nelogicnosti i nedoslednosti zvanicne bajke o sletanju na mesec.
 
Poslednja izmena:
Ukupan broj fotografija snimljenih na mesecu za to vreme je 5771.To je u proseku 1.19 snimljenih fotografija po minutu.

Pa, ako su oni imali alarm da ih obavestava da moraju da uslikaju fotku na svakih 1.19 minuta, onda si u pravu.
Stvarnost je malo drugacija.

Vec je spomenuto da astronauti nisu mogli da vide sta tacno snimaju, a mi imamo gomilu precizno odradjenih fotografija,

Nemamo, imamo gomilu krs i sra*a fotografija, te sto gledas na TV su posebno odabrane.


i Nasino priznanje da kamere nisu imale opciju automatske ekspozicije z;) .

Sta, automatske ekspozicije?
Sta je to automatska ekspozicija, i zasto bi ti trebala?


Film koriscen u kamerama, za najveci broj fotografija, je Ektachrome color film, koji ima uzan opseg ekspozicije. Uz to kamera i film su morali da trpe temperaturne promene od -117 celzijusa do +93 celzijusa, bez obzira sto su bili pod ’’zastitnim’’ plocama.

Pa jes, oni krenuli na izlet i zaboravili kakvi su u uslovi na Mesecu....


Uz sve ovo, treba imati na umu da postoji jos gomila neodgovorenih pitanja koja se ticu nelogicnosti i nedoslednosti zvanicne bajke o sletanju na mesec.

Ne postoji ni jedno, osim ovakvih izvrnutih statistika i racuna.

AJ sad da te cujem....kako bese tvoj raniji nik ne mogu da se prisetim....Bilo je nesto psihotronski....
 
Tipično za idolopoklonike 'otvorenog uma'. Kruže po temama, ne čitaju šta je u tim temama ranije pisano, samo ubace neku svoju pseudonaučnu konstataciju zatrpanu gomilom polutačnih ili netačnih podataka i idu dalje.

Evo, ova Exova računica. Naizgled, sve to jeste tako kako je on (uz upotrebu jednog naučnog izuma koji se zove kalkulator :lol: ) izračunao. U toj svojoj računici zaboravio je da svaka misija nije bila opremljena jednim foto aparatom (a on tako računa) nego većim brojem od kojih je većina bila montirana na lunarni modul i radila nezavisno od rada astronauta. Ovo značajno mijenja sve računice koje je Ex izveo, zar ne!
 
Tipično za idolopoklonike 'otvorenog uma'. Kruže po temama, ne čitaju šta je u tim temama ranije pisano, samo ubace neku svoju pseudonaučnu konstataciju zatrpanu gomilom polutačnih ili netačnih podataka i idu dalje.

Evo, ova Exova računica. Naizgled, sve to jeste tako kako je on (uz upotrebu jednog naučnog izuma koji se zove kalkulator :lol: ) izračunao. U toj svojoj računici zaboravio je da svaka misija nije bila opremljena jednim foto aparatom (a on tako računa) nego većim brojem od kojih je većina bila montirana na lunarni modul i radila nezavisno od rada astronauta. Ovo značajno mijenja sve računice koje je Ex izveo, zar ne!

Ne, nisam racunao brojke za 1 aparat. Da si lepo procitao sta sam napisao, ne bi tako komentarisao. Istina je da nisam spomenuo aparate koriscene na LM, ali je broj fotografija snimljenih aparatima sa LM-a daleko manji od broja fotografija koje su snimali sami astronauti, i to se lako da zakljuciti pregledavanjem slika ''sa meseca''.
Dalje, ja sam u svojoj racunici maximalno velikodusno oduzeo vreme neophodno za sve ostale radnje, pa sa te strane mozemo pretpostaviti da ce se racunica znatno promeniti ako od ukupnog vremena oduzmemo stvarno vreme utroseno za sve radnje osim fotografisanja.
Svi podaci su preuzeti sa zvanicnih NASA sajtova, prema tome, svoje mantre pokusaj da prodas nekom drugom.
 
Sta je to automatska ekspozicija, i zasto bi ti trebala?

Ne bi trebala meni nego astronautima, osim ako na mesec nisu poslati profi fotografi, decenijama vezbani da rucno podesavaju ekspoziciju u debelim i nezgrapnim rukavicama.

AJ sad da te cujem....kako bese tvoj raniji nik ne mogu da se prisetim....Bilo je nesto psihotronski....

JA ne znam koji je tvoj problem, zaista. To si me vec pitao, ja sam ti odgovorio, ali izgleda da me nisi razumeo...ako trazis neku davno izgubljenu ljubav, onda idi na pdf ''ljubav i seks 18+'' ili na ''romantika''...a mozda i ''muskarci''...
 
Projekat zasnovan na obmani celog covecanstva, koji je kostao milijarde dolara, tesko je poverovati da bi tako lako dozvolio prokradanje filmskih gresaka poput izostajanja zvezda , izostajanja prasine, senki itd,itd. Sve se to filmskim efektima moglo postici ,a nije, sto znaci da je tako pretpostavaljamo trebalo biti da je covek stvarno tamo otisao. Dakle proucavajuci te snimke tesko cemo otkriti prevaru a cak i da otkrijemo "bau-bau" filmsku gresku, armiji "skeptika" odrasloj na toj prici i koja ima naucni metod kao jedinu osnovu svog intelekta (sto je uzgred receno zalosno) cak i da Amstrong ili Oldrin kazu da je to prevara ne bi bilo dovljno (uzgred cini mi se da je neko od njih to i rekao , nisam siguran).

Nezavisno od snimaka , sigurno je da svrha leta na Mesec nije bila ljubav prema znanju . Koliko kapitalisticki establisment zanima nauka i znanje vidimo po tome koliko letimo u svemir ,danas, kada se hladni rat zavrsio.
Cilj tog kvazipoduhvata bio je takmicenje sa Rusima i gotovo je sigurno da onaj, kome je to bio glavni cilj, ne bi rizikovao neuspeh pred celim svetom. Cak i da je bilo stvarnog odlaska tamo , u sta sumnjam, bilo je pre ili kasnije.
 
... cak i da Amstrong ili Oldrin kazu da je to prevara ne bi bilo dovljno (uzgred cini mi se da je neko od njih to i rekao , nisam siguran).

Oldrin je u jednom intervjuu, nakon nekoliko skakljivih pitanja od strane novinara, koja su naravno ostala neodgovorena, izjavio nesto tipa - ma ne znam ja to, sta vi to mene pitate, ja sam bio samo putnik na Mesec z:lol:
 
Ne, nisam racunao brojke za 1 aparat.

Pa, hajde da to provjerimo:

Apolo 11.
EVA 151 minut
Fotografija 121

Uradimo kao što si ti uradio. 151 - 120 = 31 minut za slikanje
121 / 31 = 3,9 fotki u minuti - za jedan aparat i ne računajući aparate na LM koji snimaju cijelo vrijeme, a to nije onih tvojih 151 minutu već mnogo duže, pošto su oni slikali i u vrijeme kad su oba astronauta bila u LM

Ovu računicu mogu ponoviti za sve letove, uz isti zaključak.

Istina je da nisam spomenuo aparate koriscene na LM, ali je broj fotografija snimljenih aparatima sa LM-a daleko manji od broja fotografija koje su snimali sami astronauti, i to se lako da zakljuciti pregledavanjem slika ''sa meseca''.

Koliko si ti fotografija vidio? Samo one koje je NASA stavila na sajt jer su atraktivne široj publici, a to su većinom one koje su snimili sami astronauti. A ostale? Pa, jednostavno nisu zanimljive ali su snimljene i ulaze u ukupan broj snimljenih slika na osnovu čega ti i praviš računicu.
 
Ja sam nedvosmisleno napisao
Vazno je primetiti i cinjenicu da iako su oba astronauta imali kamere...
ali ti i dalje vrtis pricu o jednom aparatu. I lepo sam jos jendnom napomenuo da sam velikodusno oduzeo vreme, a ne objektivno, tj realno koliko im je trebalo za obavljanje svih zadataka osim fotografisanja.
Posto je za neke potrebno crtati....evo sto se fotografija tice ( i broja i kvaliteta) -
http://www.apolloarchive.com/apollo_gallery.html
Na linku se ne nalaze doslovce sve fotke, ali ogromna vecina da.

I to je to. z:lol:
 
Napisao si tu rečenicu o kamerama, ali nisi to uzeo u račun. Da te malo podsjetim elementarnoj računici:

Ako je ukupno vrijeme prve EVA 151 minut, koliko su vremena ukupno astronauti proveli izvan LM? Ne, nisu to ta dva i po sata, jer su napolju bila dva astronauta a ne jedan i njihova vremena treba sabrati pošto su (kako i sam kažeš) oba imali na raspolaganju svoje kamere.

Da se malo osvrnem i na tvoju računicu o slobodnom vremenu i masi poslova koje su astronauti morali uraditi:

po sletanju LM je morao biti detaljno pregledan da li je eventualno pretrpeo neka ostecenja,
ovaj pregled rađen je iznutra a ne za vrijeme EVA, tako da nije bitan za ovu priču

oprema za komunikaciju sa zemljom je morala biti povezana i stavljena u funkciju (TV i radio antene i kamere).
Ovo se takođe radi iznutra, dok je posada u LM. Ili možda misliš da se neko penjao na LM i postavljao nekakve antene gore

US zastava je cermonijalno zabadana u mesecevu prasinu na svakoj ’’uspesnoj’’ misiji. Za vreme misije apolo 11, nikson je cak i drzao ceremonijalni govor.
Ceremonija zabadanja zastave traje oko 5 minuta, a taj čuveni Niksonov govor sastojao se od ukupno dvadesetak riječi.

Sve ovo je trebalo uraditi pre nego sto se bilo sta otpocne sa spremanjem za eksperimente.
U misiji Apolo 11 za sve ovo potrošeno je jedva 10 minuta EVA vremena.

Svi naucni eksperimenti su ukljucivali raspakivanje donete opreme, odvozenje opreme na odabrano mesto, povezivanje i postavljanje opreme, i na kraju vrsenje samih eksperimenata. Za sve pobrojano je potrebno vreme.
U misiji Apolo 11 cijeli ovaj posao sveo se na otvaranje jednog otvora na boku LM, vađenja paketa opreme (veličine osrednjeg kofera), njegovog odnošenja dvadesetak metara od LM i spuštanja na površinu. Posada se više nije baktala s tim, jer je sve radilo automatski. Jadni Oldrin, izgubio je na ovo desetak minuta dok je Nil radio nešto drugo, između ostalog napravio i par slika Oldrina koji tegli taj paket :lol:

Recimo da je za sve do sada nabrojano potrošeno pola sata (a nije). Preostalo vrijeme (4 čovjek sata) potrošeno je na skupljanje uzoraka tla pri čemu su se astronauti silno udaljili od LM - cijelih 250 metara. I onako usput škljocali tu i tamo praveći slike kojima se i danas svi dive. Dobro, ne baš svi. Uvijek će biti onih koji čistom moći svog otvorenog uma dolaze do zaključka da tako nešto nije moguće i nije urađeno. I danas ima, po nekim zabačenim selima, ljudi koji misle da nije moguće letiti ni na koji način, i da je brzina kojom leti soko najveća moguća.
 
Gledao sam i citao o letu na mesec pa me zanimaju vasa misljenja.
Ja licno smatram da je sve to samo jedan dobro montirani film koji je snimljen u eriji 51.
Postoji niz cinjenica koje ukazuju na to da je sve to samo jedna velika LAZ.
Evo nekih cinjenica zbog cega mislim tako:
1. Nema zvezda u pozadini na snimku koji je nacinjen.
2. Zastava SAD se viori a dobro znamo da na mesecu nema vazduha.
3. Nema kratera koji je morao da se napravi pri spustanju na mesec.
4. Bez ozonskog omotaca nemoguce je izdrzati suncevu radijaciju sa takvom zastitom.
5. Zasto niko posle 1969 nije otisao da ponovi misiju na mesec kada je tehnika dovedena skoro do savrsenstva?
Ostale argumente je vec neko pobio, ali taj neko je rekao da se zastava ne vijori. A koliko ja vidim, na snimku ZASTAVA SE VIJORI....
I senke...kako je moguce da je senka astronauta na jednoj, a senka kamena na drugoj strani? Mislim da bilo kakva refleksija o astronautska odela ne može da izazove takav efekat zbog položaja u kome se nalaze astronaut i kamen...da ne objašnjavam tačan položaj...obratite pažnju
Mada...verujem da su nekada ljudi sleteli na mesec, samo ne tada...uostalom, zar je bitno kadaz:lol:
 
Ostale argumente je vec neko pobio, ali taj neko je rekao da se zastava ne vijori. A koliko ja vidim, na snimku ZASTAVA SE VIJORI....
I senke...kako je moguce da je senka astronauta na jednoj, a senka kamena na drugoj strani? Mislim da bilo kakva refleksija o astronautska odela ne može da izazove takav efekat zbog položaja u kome se nalaze astronaut i kamen...da ne objašnjavam tačan položaj...obratite pažnju
Mada...verujem da su nekada ljudi sleteli na mesec, samo ne tada...uostalom, zar je bitno kadaz:lol:
Samo dokazuješ da nisi pročitala sve što je o ovome već rečeno.
Pogledala si jednu fotografiju i vidjela ustalasanu zastavu. Zaključak - zastava se viori - posljedica je toga. Pažljivo pogledaj više fotografija iz iste misije i vidjet ćeš da zastava uvijek ima potpuno isti izgled. To je zato što zastava nije napravljena onako kako se prave zastave koje poznaješ. Napravljena je tako 'zatalasana' od čvrstog materijala.
I o sjenkama je već mnogo rečeno pa pogledaj prethodne diskusije.
 
Pa ja ne videh sliku, nego snimak, ima i link ovde...to o senkama me tek fascinira...jedino ako je i njihova letelica svetlela....ne znam, laicki pricam...kad me ne bude mrzelo mozda i iscitam to o senkama...a mozda je to i gubljenje vremena....i onako nikada necemo sa sigurnoscu znati, zar ne?
 
Ljudi, kao da se plasite MOGUTJNOSTI da smo obmanuti. Ako je sletanje na Mesec bila obmana svetskih razmera, to bi izazvalo lavinu sumnji u druge naucne "poduhvate"/"otkrica".

Ovako, bolje je jednostavno odgovoriti, zatvoriti temu i ukloniti iz sebe strah da nam um mozda NE pociva na istinitim informacijama o svetu oko nas.
 
Ljudi, kao da se plasite MOGUTJNOSTI da smo obmanuti. Ako je sletanje na Mesec bila obmana svetskih razmera, to bi izazvalo lavinu sumnji u druge naucne "poduhvate"/"otkrica".

Ovako, bolje je jednostavno odgovoriti, zatvoriti temu i ukloniti iz sebe strah da nam um mozda NE pociva na istinitim informacijama o svetu oko nas.

Kao prvo,tema koliko ja vidim nije zatvorena :dontunderstand:
Drugo,napisao si sve ovo,a nisi pobio nijedan kontraargument koji su ljudi iznosili u toku cele teme????
 
Pa nije mi bio cilj da pobijam argumente ili kontraargumente, vec da prijatelje ovde (a mislim na SVE vas, i pored onih kliktanja po profilu) navedem na razmisljanje.

Dovoljno je pogledati savremene fotografije Meseca/Marsa i primetiti koliko neobicno jak kontrast svetlosti dominira na tim snimcima (posledica odsustva/razredjene atmosfere). Cak i da su fotografije "sa Meseca" uradjene tehnicki savrseno (u smislu da nema nelogicnosti), ostaje pitanje SMISLA SAME MISIJE. U pitanju je bila trka sa Sovjetima za prestiz u svemirskom programu a ne Mesec kao takav.

S obzirom da je DAVNO bilo moguce postaviti Mesecevu bazu na kojoj bi se eventualno teledirigovano ispitivao uticaj smanjene gravitacije na zivi svet (dakle, drzati u mikro eko-sistemu pokusne kunitje i pratiti njihov ontogenetski razvoj sa Zemlje npr.) i vrsile dublje iskopine Meseceve povrsine, mi naprasno cujemo "osvojili smo Mesec, 2012./2020. osvojitjemo Mars, prosiritjemo se na planete Suncevog sistema, teraformiratjemo ih, resursi samo cekaju" itd.

Prijatelji moji, ja sa vama podjednako delim "Star Trek" entuzijazam za istrazivanje i osvajanje kosmickog prostranstva. Ali, molim vas, budite svesni cinjenice da svetom upravljaju ljudi kojima je smisao zivota nasitjivanje sopstvenog ega kroz borbu za vlast i kontrolu, a ne nekakva samopregorna "filantropija". Verujem da vam je prihvatljiva teza po kojoj silna vlast silno izoblicava moralne kategorije jednog coveka. Posebno danas, kada je svaki moral krajnje relativizovan, pa takvi niti se boje Boga niti bilo kakvog drustvenog "poretka".

Kazem, mozda tjemo biti "srecniji" u budutjnosti sa napretkom tehnologije, ali ne zaboravite da vec sada postoji kategorija VIP osoba (politicari, biznismeni itd.). Kada se bude ostvarilo "savrseno uredjeno drustvo", prosto ce svaki obican covek postati "dobrovoljni" davalac vitalnih organa za obolelu VIP osobu. Otprilike kao u drevnom Vavilonu, gde su se redovno prinosile ljudske zrtve za cara "boga" (i to je bilo "drustveno prihvatljivo").

Ovo ne bese off-topic vec KRATKA DIGRESIJA ;) sa ciljem da naglasim upitni tom naslova ove teme.

A Oxiju hvala sto ocekuje da razradim svoje misljenje :bye:

P.S.: Mislio sam na zatvaranje logicke teme vezano za osvajanje Meseca a ne na zatvaranje OVE teme. Ili mislite da je cilj teme da pocne kao rasprava, a da se zavrsi u stilu:

- Slazem se!
- Slazem se sa tobom!
- Obojica ste u pravu!
- Kako to da ste me preduhitrili sa identicnim misljenjem!
- Temu netju zakljucavati jer zelim da ostavim mogutjnost da svako sa svojim misljenjem ovde iskaze svoju saglasnost!

Naravno, ovim sam samo hteo malo da vas nasmejem ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top