Did we land on the Moon ?

Demonstriraj to svoje superiorno znanje iz fizike.
Знање физике (не "из физике") сам демонстрирао професорима у основној, средњој и на факсу, и они су били задовољни, а то је било пре 20 и кусур година. Теби немам шта да демонстрирам кад не знаш основне ствари, једна од њих рецимо зашто се вага која мери масу мора додатно калибрисати за употребу на Месецу, док се вага која мери тежину (динамометарска) не мора калибрисати јер ће бити тачна и на Земљи и на Месецу. Такође, видели смо да не знаш да израчунаш време пада објекта са одређене висине на Земљи и на Месецу, из чега следи да ти неће бити јасно зашто је скок на Месецу такав какав јесте. Цела твоја виртуелна реалност почива на чврстим основама твог васколиког незнања, па је можда боља да у њој и останеш, не знам шта друго да ти кажем.
 
Знање физике (не "из физике") сам демонстрирао професорима у основној, средњој и на факсу, и они су били задовољни, а то је било пре 20 и кусур година. Теби немам шта да демонстрирам кад не знаш основне ствари, једна од њих рецимо зашто се вага која мери масу мора додатно калибрисати за употребу на Месецу, док се вага која мери тежину (динамометарска) не мора калибрисати јер ће бити тачна и на Земљи и на Месецу. Такође, видели смо да не знаш да израчунаш време пада објекта са одређене висине на Земљи и на Месецу, из чега следи да ти неће бити јасно зашто је скок на Месецу такав какав јесте. Цела твоја виртуелна реалност почива на чврстим основама твог васколиког незнања, па је можда боља да у њој и останеш, не знам шта друго да ти кажем.



Sisi, koja si ti neznalica...
Vaga koja meri masu se mora kalibrisati?
Pa masa je jedina konstantna svuda - čak i u beztežinskom prostoru.
Kako ćeš tamo "kalibrisati" tvoju vagu?
Koliko će kilograma tamo da pokaže?


Masa se ne menja, Sisi - te za nju sigurno ne moraš da "kalibrišeš" vagu.
Šta je drugačije na Mesecu, pa moraš da je "kalibrišeš"?
Šta meri vaga, Sisi, a drugačije je na Mesecu nego na Zemlji?
Koja veličina?
Masa?
Ah-ah-ah
 
Mi merimo masu na osnovu interakcije (sile) to je jedini nacin da utvrdimo njeno kvantitativno svojstvo. Na prostom jeziku sve vage imaju u sebi mini digitron koji dobijenu tezinu u Njutnima deli sa g=9.81 m/s^2 i dobijete masu. Ukoliko bi pokusali da me izmerite digitalnom vagom na mesecu dobili bi 15 kg!!!!

Ово сам сад нашао на једном форуму за астрономију...
 
Mi merimo masu na osnovu interakcije (sile) to je jedini nacin da utvrdimo njeno kvantitativno svojstvo. Na prostom jeziku sve vage imaju u sebi mini digitron koji dobijenu tezinu u Njutnima deli sa g=9.81 m/s^2 i dobijete masu. Ukoliko bi pokusali da me izmerite digitalnom vagom na mesecu dobili bi 15 kg!!!!

Ово сам сад нашао на једном форуму за астрономију...



Pa šta drugo može da se meri - nego sila (težina)?
Masa je pasivna (skalarna) veličina.
Sama po sebi, bez dejstva neke sile - ne ispoljava nikakvo dejstvo.
 
Nema me skoro nedelju dana i ovaj lenji Sveta jos nije napravio video u kom dokazuje da moze da skoci 30cm u vis tako sto ce na sebe staviti 80kg, obuci odelo koje su astronauti imali i isto tako saviti kolena.

Imas kredibilitet kao Jezda i Dafina a verujes u gluposti kao Botovi Vucicu. Sramota.
 
Sama po sebi, bez dejstva neke sile - ne ispoljava nikakvo dejstvo.
Маса испољава гравитацију сама по себи, али то је за тебе виша математика. Ти заправо не знаш ни нижу математику, а камоли вишу.
Срби старији од амеба, Деретићев најбољи ђак, е то вам је људи Света. :zlud:

- - - - - - - - - -

Nema me skoro nedelju dana i ovaj lenji Sveta jos nije napravio video u kom dokazuje da moze da skoci 30cm u vis tako sto ce na sebe staviti 80kg, obuci odelo koje su astronauti imali i isto tako saviti kolena.
Он не зна ни брзину пада објекта са метар висине да израчуна, а камоли шта друго.
 
Kao što si u potpisu ponudio, uzeću ovo tvoje mišljenje sa dozom rezerve.
Za to "samo po sebi" ispoljavanje gravitacije ćeš morati još da pričekaš. O gravitaciji empirijski znamo samo da postoji, i baš ništa više.
Možeš da je staviš u matematiku i računaš, ali ne i u fiziku da je objasniš.

Sveta je, na drugoj temi, hrabro ponudio objašnjenje gravitacije. I ono ima nedostatke i nije do kraja završeno, ali drugačije od nedovršenih pretpostavki nikada nismo ni imali.
 
Маса испољава гравитацију сама по себи, али то је за тебе виша математика. Ти заправо не знаш ни нижу математику, а камоли вишу.
:



Izvoli - pa mi dokaži da "ispoljava" gravitaciju.
Željno iščekujem taj dokaz.

Ne sumnjam da su te tome podučili na faksu, na kome se meri masa.
 
Skok adekvatan njihovom na Mesecu bi bio da skočim 7 cm sa 70 kg težine na sebi.
Meni to nije nikakav problem - čak ni u ovim godinama.
A nemam čime da snimim.
Dodji - pa se lično uveri.

Nemas mobilni? I ne ti tvrdis sa onom forkom da bi na mesecu trebao da skoci 6 stopa jer ti tvrdis da nije snimano na mesecu i da bi trebao da skoci vise, zato i kazem ako tako tvrdis onda moras da skocis 30cm sa 80kg na sebi i da toliko savijes kolena.
A da nemas cime znam da izmisljas, caki moblini od pre 10god moze da snimi, hoces da kazes da nemas mobilni?
 
A da nemas cime znam da izmisljas, caki moblini od pre 10god moze da snimi, hoces da kazes da nemas mobilni?
Света нема мобилни, јер мобилни зрачи и спаљује мозак. Покушавам да га убедим да то није проблем, код њега би се евентуално јавила резонанца унутар лобање, али то је тотално безопасно.
 
Nemas mobilni? I ne ti tvrdis sa onom forkom da bi na mesecu trebao da skoci 6 stopa jer ti tvrdis da nije snimano na mesecu i da bi trebao da skoci vise, zato i kazem ako tako tvrdis onda moras da skocis 30cm sa 80kg na sebi i da toliko savijes kolena.
A da nemas cime znam da izmisljas, caki moblini od pre 10god moze da snimi, hoces da kazes da nemas mobilni?


1. Naravno da takav skok nije problem.

2. Nemam mobilni sa kamerom.

- - - - - - - - - -

Света нема мобилни, јер мобилни зрачи и спаљује мозак. Покушавам да га убедим да то није проблем, код њега би се евентуално јавила резонанца унутар лобање, али то је тотално безопасно.

Šta je drugačije na Mesecu, pa moraš da je "kalibrišeš"?
Šta meri vaga, Sisi, a drugačije je na Mesecu nego na Zemlji?
Koja veličina?
Masa?



Valjda su ti rekli na tom fakultetu, na kom si učio da meriš masu?
 
1. Naravno da takav skok nije problem.

2. Nemam mobilni sa kamerom.

KAda nesto tvrdis treba da dokazes. Znaci da skocis 30cm u vis, al da na sebi imas odelo koje je priblizno onom koji su imali astronauti i da imas dodadtnih 80kg i naravno da toliko savijas kolena.
Ja tvrdim da neces moci. NA tebi je da dokazes da gresim.
A to sto nemas mobilni ne umanjuje tvoju obavezu da dokazes nesto sto tvrdis da mozes da uradis. Evo ja tvrdim da mogu da pilotiram A380 al jbg nemam avion.
 
KAda nesto tvrdis treba da dokazes. Znaci da skocis 30cm u vis, al da na sebi imas odelo koje je priblizno onom koji su imali astronauti i da imas dodadtnih 80kg i naravno da toliko savijas kolena.
Ja tvrdim da neces moci. NA tebi je da dokazes da gresim.
A to sto nemas mobilni ne umanjuje tvoju obavezu da dokazes nesto sto tvrdis da mozes da uradis. Evo ja tvrdim da mogu da pilotiram A380 al jbg nemam avion.



E, pa super.
Ti meni donesi odelo koje su astronauti navodno nosili, a ja ću ti dokazati da može da se skoči toliko.*
Mislim da je pošteno...


* "toliko" - je više od 7 cm, koliki je ekvivalent skoka vidjenog na snimku.
Ukoliko bih skočio 15 cm - moraćeš da priznaš da je snimak lažiran, jer je to duplo više od očekivanog.
Ukoliko bih skočio 30 cm - ima da napišeš 100 puta na ovoj temi - "budala sam što sam verovao lažima američke vlade".
 
E, pa super.
Ti meni donesi odelo koje su astronauti navodno nosili, a ja ću ti dokazati da može da se skoči toliko.*
Mislim da je pošteno...


* "toliko" - je više od 7 cm, koliki je ekvivalent skoka vidjenog na snimku.
Ukoliko bih skočio 15 cm - moraćeš da priznaš da je snimak lažiran, jer je to duplo više od očekivanog.
Ukoliko bih skočio 30 cm - ima da napišeš 100 puta na ovoj temi - "budala sam što sam verovao lažima američke vlade".

Rekao sam priblizno koje odgovara tom koje su astronauti imali....
Znaci mozes da obuces nesto slicno...

jeste, 7cm je ekvivalentno zato i kazem da mi dokazes da mozes.
Al ti tvrdis da su morali skociti 30cm na osnovu one fotke sto si postavio.
za 15ne moram nista, to moze da znaci da se nije dobro trudio da skoci.
Ako ne uspes da skocis 30cm sa toliko savijenim kolenima, sa 80kg na ledjima i obiucen kao onaj lik iz goodyear-a onda ima da
napises 100 puta " ja sam najveca moroncina na svetu i na krstarici, jebeni mentol sam i zao mi je sto sam pisao gluposti ovde "i nakon toga obrises nalog. Posteno?
 
Poslednja izmena:
Rekao sam priblizno koje odgovara tom koje su astronauti imali....
Znaci mozes da obuces nesto slicno...

jeste, 7cm je ekvivalentno zato i kazem da mi dokazes da mozes.
Al ti tvrdis da su morali skociti 30cm na osnovu one fotke sto si postavio.
za 15ne moram nista, to moze da znaci da se nije dobro trudio da skoci.
Ako ne uspes da skocis 30cm sa toliko savijenim kolenima, sa 80kg na ledjima i obiucen kao onaj lik iz goodyear-a onda ima da
napises 100 puta " ja sam najveca moroncina na svetu i na krstarici, jebeni mentol sam i zao mi je sto sam pisao gluposti ovde "i nakon toga obrises nalog. Posteno?



Samo ti donesi to odelo....
 
Pogledaj sta sam napisao, nemoj da se sramotis. suvise si mator...



Kao što rekoh - samo ti ponesi to odelo i kameru.
Besmisleno je da se nadgornjavam s tobom po tom pitanju.

A što se tiče pitanja letenja Amerikanaca na Mesec...
Samo budale u to još uvek veruju.

"Spoljašnji" razlozi za takvu tvrdnju:
- ljudima je zabranjeno da lete na Mesec
- ne postoji nikakva gravitaciona sila, te je nemoguće da neko zaista ode na Mesec i nadje da je sila teže upravo onolika - koliko je proračunato na osnovu gravitacione sile.

Tehnički razlozi, na osnovu parametara koje daje zvanična nauka (vakuum, sila teže 6 puta manja,...):
- izgled odela astronauta apsolutno ne odgovara izgledu odela u vakuumu
- savršeni otisci stopa astronauta preko savršenih otisaka - apsolutno nisu mogući na Mesecu (sem, ukoliko tamo nije površina poprilično vlažna, a oni hodaju kao po jajima)
- potpuno imbecilna ideja Kjubrikovih savetnika iz redova naučnika NASA-e, da skok na Mesecu treba da bude usporen u odnosu na skok na Zemlji
- način kretanja sitne prašine na Mesecu, zagrejane do 150 stepeni, koja pada brže nego vlažni pesak
- usporeno kretanje vozila na Mesecu
- visina skokova koje prave astronauti tokom kretanja, kao i potpuno besmisleno non-stop skakanje tamo-ovamo, kao da ne Mesecu ne može da se hoda korakom
- izostanak zvezda na apsolutno svim fotografijama sa Mesečeve površine
- još ludje i besmislenije tvrdnje navodnih američkih astronauta da se zvezde nisu mogle videti ni okom, čak ni planete
- potpuno nemoguće zaokretanje modula, od 180 stepeni, koje je bilo neophodno za dalji nastavak puta ka Mesecu, a koje nigde nije dokumentovano
- korišćenje fotografija i snimaka projekta Džemini, kao navodnih fotografija projekta Apolon
- širenje imbecilnih podataka sa navodnih misija Apolon, gde se, recimo, priča da je temperatura sa jedne strane zastave bila plus 150 stepeni C, a na drugoj minus 150 stepeni C, a da niko od dotičnih, na moje pitanje - ne zna da odgovori: " a čega je temperatura bila tih 150 stepeni (vazduha, vakuuma, same zastave,...)"

i pametnom dosta.
 
Šta je drugačije na Mesecu, pa moraš da je "kalibrišeš"?
Šta meri vaga, Sisi, a drugačije je na Mesecu nego na Zemlji?
Koja veličina?
Masa?



Valjda su ti rekli na tom fakultetu, na kom si učio da meriš masu?

Odlicno pitanje postavljeno Sizifu. Nadajmo se da ce umeti da kvalitetno odgovori i pokaze svoje matematicke sposobnosti posto covek vec rece da mu je sve ovo prolazna zabava, pa k'o velim, da mu se malo uposli mozak, a i da mi drugi nesto naucimo o tome kako se meri i na koji nacin se kalibrira vaga da funkcionise na Mesecu?

Koji su to parametri, na koji nacin bi trebalo da se podesi, mora li da se pravi nova vaga itd?

Iskreno sumnjam da ce on biti u stanju da ponudi ma kakav koncizan odgovor na ovo odlicno pitanje. z;)

Pod "koncizan", naravno, podrazumevam iskljucivo matematicki odgovor koji ce se drzati nama uveliko poznatih zakona fizike. :zelenko2:
 

Back
Top