nalaz urina-hitno!!!!!!

Gost
molim vas dr da mi sto pre kazete da li je ovo los rezultat-u velikoj sam panici:dala sam urin na urinokulturu(a mesecima se mucim sa urinarnim infekcijama,vec smo se dopisivale na tu temu) i radila u privatnoj laboratoriji.Nalaz je sledeci: "U 1 ml ispitivanog urina nadjeno je 7000 cfu Saprofitne bakterije
Napomena:Nije urinarna infekcija.Urin je kontaminiran saprofitnom florom."
Molim vas,objasnite mi,sta je sad pa to,dodjavola!?poludecu od moje besike!!!
 
To znaci da nisi dobro uzela urin za urinokulturu.
Postupak ponoviti,prvi jutarnji urin,pre toga obavezno oprati genitalije i uzeti srednji mlaz prve jutarnje mokrace,znaci malo piskis pa uzmes srednji mlaz.Nemoj rukama hvatati poklopac bocice,nista sto moze kontaminirati.
Kakav svrab u uretri,takav opis nikad nisam cula.
Koliko imas godina...ponovi urin ponovo ako ne bude nista u nalazu,otidji kod ginekologa ,mozda imas genitalnu infekciju koja te muci,cesto ureaplazma u vagini,pa i hlamidija i mikoplazma daju simptomatologiju urinarnih infekcija a one se izoluju posebnim brisevima.
 
Uradjen mi je nalaz urinokulture i pronadjena mi je bakterija streptococcus agalactiae (4000/ml)
Takodje sam vadila krv i zadnja 3 puta mi pokazuje da je br. leukocita povisen 9.6H.
Mozete li mi nesto reci o tome?
p.s.prosli put kad sam vadila nalaze nisam imala bakt. a leukociti su bili poviseni.

HVALA!
 
Ovo je suvise mali broj bakterija da bi se uvodila antibiotska terapija,pogotovo ako nema simptoma.Samo cajevi,puno tecnosti...a leukociti su u granici normale tako da se ni to ne treba previse ozbiljno tretirati.
 
Mom ocu (1937.) radjen je ultrazvuk mokr. besike. Dr. nije mogao jasno da vidi besiku jer je "pritisnuta necim sa strane" i zauzima veoma malu zapreminu.LJekar sumnja na tumor i dao je da se radi cistoskopija besike.Zadnjih nekoliko mj. ima otezano mokrenje i bolove u stomaku, dok zadnjih nekoliko dana ima i povisenu temp.Sedimentacija mu je 80.
Mozete li mi reci nesto vise o ovom? Kolike su dozvoljene granice sedimentacije?
 
Da,sedimentacija je bas povisena...ono sto se smatra za mirnom sedimenatcijom je od 12-15,recimo to su neke vrednosti koje se tolerisu,zvanicne su manje ali sve do 18 se tretira kao mirno stanje.
Vrlo je moguce da se radi o tumoru ,zato je bitno sto pre uraditi ispitivanje i doneti odluku o daljem lecenju,verovatno operativnom.
 

Back
Top