Omiljene igre i preporuke

Drugari, možda mogu vas da pitam.
Ne razumem se u igrice, pa baš ni u tehnologiju.
Međutim, igra mi se neka igra.
Onako, da igram s vremena na vreme.

Volela sam onu igricu Scratches, mislim da se tako zove, onako, neka triler, horor priča.
A da nije komplikovano, i da nije nekako prezahtevno.

Potraži Still Life igru.

250px-StillLifeEuropeCover.jpg


20080412stilllife.jpg


U priči vodiš detektiva ženskog roda koja pokušava da uhvati serijskog ubicu koji napada prostitutke. Paralelno sa pričom devojke, vodimo i ulogu njenog dede koji je vodio sličan slučaj u Pragu gde je takođe jurio serijskog ubicu koji je voleo da ubija prostitutke nekih 70-80 godina ranije. Igra je prepuna logičkih zavzlama, fino upakovanog cinizma i nema baš previše horor aspekata, ali je svakako za mature.

still-life-pc-windows-screenshots__271_0.png.jpg


Na isti fazon, tu je i igra Dracula : Origins

877569-938898_20080606_001.jpg
 

Te dve igre obožavam. Umesto Rome : Total war, ja bih stavio C&C Red Alert 2 (bez ekspanzije za Yurija).

Kod Knights Of Honor me je recimo nerviralo to što ne može više od 8 generala, i onda je bilo problematično dok dođu trupe iz novijih pohoda natrag u centralni deo mape.

Zato sam imao jednog generala koji je samo vodio konjicu i oni su bili anti-rebel grupa koja je čuvala celu centralnu Evropu, najviše tamo gde je bilo puno ratova u poslednjim godnama pa tipa 10-15 godina populacija nesrećna, dok sam druge generale slao u pohode. Imao sam isključivo jedan Siege tim jer obično su veoma spori. Uvek sam igrao birajući Zetu i onda igram defanzivno recimo nedelju dana. Uvek držim tri teritorije i obavezno napadam Epir zbog prekookeanskih dobara tipa Svila ili Začini.

Fantastična strategija. :ok:

Sada igram Stellaris, igra razvaljuje. Veoma je fast paced.
 
hm..

Deus Ex 1
The Witness
Limbo
Inside
Braid

Ove igre obožavam. Poslednje tri su 2D platforme i prilično su linearne, te njihov replay value nije toliko veliki ako se gledaju manji vremenski intervali. No, vraćao sam im se (sa izuzetkom Inside-a koji je ovogodišnja igra) na svakih nekoliko godina.
 

Back
Top