Omiljene igre i preporuke

PoP nije cistokrvna avantura (mada opet tako nesto verovatno 99% vas odavde nije ni igralo ;), vec vise spada kao sto je neko rekao u Akcione/Hack n Slash avanture.. Ista prica kao i Tomb Rajder.

I nemojte da se toliko oslanjate na vikipediju, jer to iovako moze da uredjuje ko hoce, pa i nije nesto merodavno :)
 
Dobro. Ajmo malo edukacije... termin "akciona avantura" je prvi put upotrebljen, cini mi se, kod prvog Tomb Raidera. Kako su u to vreme igraci koji igraju avanture imali status kul ljudi koji igraju samo inteligentne igre, neko se dosetio da ovom novom zanru igara doda "avantura" na kraju. Kako su godine odmicale, zagonetke u tim "akcionim avanturama" su se svele na minimum, tako da sada ni u ludilu ne mogu da se porede sa pravim avanturama. Jednostavno se radi o dva razlicita zanra. To sto u Oblivionu imate pogled iz prvog lica ne znaci da je u pitanju FPS.
 
O dzizuse, pa sta ako nije cistokrvna avantura?

Jel si cuo nekad za point end klik igre? Za stare FMV avanture? Za igre poput Still Life, Postmortem, Call of Cthulhu, Harvester, Indigo Prophecy (o da i to je avantura), Dark Seed, Darkness Within, Dreamfall, Dracula, Scratches i slicne?

Jednostavno nebo i zemlja je razlika izmedju takvih igara gde pre svega dominira mnooogo dobra prica i dosta zagonetki i igara gde skaces tamo vamo 99% vremena, resavas povremeno po neku zagorentku i koljes sve oko sebe...
 
Poslednja izmena:
Oblivion je akcioni RPG.

>akcioni
>RPG

To sto je igra pravljena za mejnstrim publiku nije moja krivica, Ubisoft zeli i casual igrace da bi zgrnuli sto vise para. Sustina ostaje, igra je akciona avantura, ma koliko god glupo zvucalo.

>Kako su u to vreme igraci koji igraju avanture imali status kul ljudi

Na ovo sam se zagrcnuo.
 
Oblivion je akcioni RPG.

>akcioni
>RPG

To sto je igra pravljena za mejnstrim publiku nije moja krivica, Ubisoft zeli i casual igrace da bi zgrnuli sto vise para. Sustina ostaje, igra je akciona avantura, ma koliko god glupo zvucalo.

>Kako su u to vreme igraci koji igraju avanture imali status kul ljudi

Na ovo sam se zagrcnuo.

A koji RPG pa nije akcioni? Moze da se deli samo na punokrvne Hack en Slesh i "akcione" (one sa manje klanja...)

Kako su u to vreme igraci koji igraju avanture imali status kul ljudi <> Istina... Tad retko ko je igrao nesto sto nisu pucachine, voznje i slicne stvari.
 
Neverwinter Nights
Baldur's Gate
Icewind Dale
Knights of the Old Republic

Cekaj, jel ja treba JOS da nabrajam?!?!?!

Aha... i ako znaci RPG ima turn based elemente, to nije akciona igra? Wtf bre?

NWN ? Hack and slash, chista akciona krljazha.
BG? Isto?
Icewind i KOTOR u malo manjoj kolicini...

Ej bre, jel si ti svestan sta izvaljujes? Click to attack ? Pa u svakoj igri moras da kliknes da bi napao ffs...

@moderator niti me interesuje ko je.. Bez uvrede, ali topik cu da napustim tek kad sam budem tako odlucio, a ti do tad radi svoj posao i ostavi me na miru ;)
 
Na click-to-attack mislio sam na tipa kao sto imas u Oblivion serijalima, slicno FPS igrama. Napadas tako sto repetitivno klikces. Nemas bas neko ime za taj sistem, valjda jebeno razumes.

Combat always takes place using a real-time system (hence the "action") that relies on the player's ability to perform particular actions with speed and accuracy to determine success, rather than mainly using the player character's attributes to determine this.
http://en.wikipedia.org/wiki/Action_role-playing_game

Jel jasnije sad?
 

Back
Top