SAMOPOUZDANJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samopouzdnaje je lek za sve.Kada verujes u sebe i osecas se mocno,pametno i lepo...ne moze ti niko nista.
E sad,svidelo mi se ovde necije pitanje zasto bi smo nekom pokvarili samopouzdanje?Mozda jer je to najjace oruzije te osobe.
Setila sam se jedne price.Jedna moja drugarica,koja je zaista slatka i zgodna devojka,ali bas,bas....imala je ranije problem sa viskom kilograma.Nije doticna nikada bila debela,daleko od toga,ali imala je,da tako kazem neki kg vise.I sve se to sredilo,smrsala je ona,i zaista je super izgledala i naravno kao sto ocekujete pucala je i od samopouzdanja.
To je smetalo nekim njenim''prijateljicama''pa su pocele da joj pricaju onako suptilno i prijateljski,"jao pa ti se malo ugojila","jao ovo,jao ono..."
I sad posto je ona vec imala iskustva sa gojenjem,nije joj bilo svejedno.Malo su i uspele da joj naruse samopouzdanje.I sto je najgore stvarno je verovala njihovim recima,i uopste njeno drzanje,ponasanje nije bilo kao pre.
Mozda je ovo malo dosadna i glupa prica.Ali....zelim samo da kazem koliko samopuzdanje utice na nas,pa i na nasu pojavu.
Ako nekoga zanima kraj price,doticna je shvatila da nije debela tek kada je krenula u kupovinu....:-)
 
Loše si postavila pitanje, pa nemam šta da ti odgovorim.
Nije da neću, nego ne mogu da te prosvetlim.

Bice da TI imas problem sa kapiranjem..
Temu sam postavila da bi razmenile razmisljanja i eventualno pomogle jedna drugoj da razmisljamo na zdraviji nacin, a ne da se pojavi neko kao ti bez ikakve ideje sa pacenickim ciljem da minira svacije misljenje..i to na tako jadan nacin :shock:
 
Imam sasvim dovoljno samopouzdanja i na tome sav veoma zahvalna Bogu i svojim roditeljima, majci posto me je dojila do skoro 2 god jer sam tako htela i ocu jer mi je resto samopouzdanja ugradio "vaspitanjem" tj odnosom samnom od najranijih dana (sada je vec dokazano da su oba ovde navedena odgovorni u zivotu deteta za samopouzdanje koje ce to dete kasnije kao odrasla osoba imati). Inace sam i vrlo zahtevna prema samoj sebi i samokriticna.

I obozavam ljude koji su sigurni u sami sebe i da za to imaju osnova! I nemam nikakav problem sa njima niti zelju da im slomim samopouzdanje...mislim da je to i nemoguce a i glupo cak i kad bi bilo moguce! I ne kapiram zasto bi nekom smetalo necije samopouzdanje?!

Eto...Pozdrav!

kazi da se shalish molim te...
 
Imate li ga i koliko?
Da li se, kao i ja, pitate 'na koju foru doticna kremanjolka ima onooliko samopouzdanja' (i kako joj ga s'ebati :lol: pod predpostavkom da znate da nema osnova za isto)?Ili prosto kako da i mi savladamo tu tehniku 'vrveti od samopouzdanja sa ili bez osnova'?

Ja imam dane (periode) + i -..
Uglavnom sam +, al' umem i da se s'ebem pokadkad :lol:

Самопоуздања имају они људи који током одрастања добију љубав, поштовање и осећај да су вредни како особе. Наравно, сви људи повремено сумњају у себе, повремено буду поколебани...али они који су стабилни, који су свесни да су вољени и да вреде...они ће увек имати довољно самопоуздања.

Болдовану реченицу се трудим да разумем, али ми никако не иде...:roll:
 
Bez samopouzdanja kojeg imam nista ne bih mogla..ni da hodam po oblacima..:D

Samo losi,zavidni,slabi ljudi i pedofili imaju potrebu da atakuju na necije samopouzdanje..takvima treba reci samo jedno...od.jebi
 
Bice da TI imas problem sa kapiranjem..
Temu sam postavila da bi razmenile razmisljanja i eventualno pomogle jedna drugoj da razmisljamo na zdraviji nacin, a ne da se pojavi neko kao ti bez ikakve ideje sa pacenickim ciljem da minira svacije misljenje..i to na tako jadan nacin :shock:

Ne miniram ja svačije mišljenje, naprotiv, sa mnogima ovde se slažem.
Ja samo iskazujem neslaganje sa idejom da treba sјebati nekoga zato što je budala koja te nervira sa svojom budalaštinom, kao što si ti napisala. Koliko mi se čini, ti se čak i raspituješ za savet kako to učiniti.
Evo, dajem svoj doprinos jer iznosim mišljenje da to nije zdrav način razmišljanja, i da je to jedan od bitnih znakova nedostatka samopouzdanja kod osobe koja ima takve želje.

A ovo je i dalje najbolji tekst na ovoj temi, mada je autor kasnije otišao u drugu krajnost.

Zajebate su to stvari,sujeta , zavist , zloba. Sujeta nikad nije i nece biti samopouzdanje , sujeta je najslabija karika nasheg uma.Ako ne znate da se izborite sa sobom , necete umeti ni sa drugima.
 
ma poverljiva jeste da bzvz zvuci tvoja postavka o kromanjonki:lol: i potrebi da je zgazis:lol::lol: ali kapiram donekle...

mislim, ko nikada nije sreo nekog iritantnog napucanog samopouzdanjem, a jos da spada u tip osobe koja po vama ne vredi mnogo, a naravno ne sumnja u sebe... jeste hellen u pravu, i najpouzdaniji ce ponekad sumnjati u sebe, a sama cinjenica da se preispitujes i sumnjas je po meni dobra- manje su sanse da si "kremanjonka":lol: e sad kad neko ko se preispituje a smatra se generalno dobrom osobom, naleti na nekog ko ni trunku ne sumnja u sebe a nije dobra osoba, tu ispadne kurslus...ako me razumes...

po meni je mnogo bolje raditi na manjku svog samopouzdanja, jer cim te nerviraju takve (moram jos jednom da citiram:D) "kremanjonke" imas manjak definitivno, nego trositi vreme na podkopavanje "kromanjonkinog":lol: (mislim da imam novu omiljenu rec)

a kako raditi na samopouzdanju? jb.ga ako si propustila da te doje do 2 godine:lol: izgleda da ti nema leka:mrgreen:
 
ma poverljiva jeste da bzvz zvuci tvoja postavka o kromanjonki:lol: i potrebi da je zgazis:lol::lol: ali kapiram donekle...

mislim, ko nikada nije sreo nekog iritantnog napucanog samopouzdanjem, a jos da spada u tip osobe koja po vama ne vredi mnogo, a naravno ne sumnja u sebe... jeste hellen u pravu, i najpouzdaniji ce ponekad sumnjati u sebe, a sama cinjenica da se preispitujes i sumnjas je po meni dobra- manje su sanse da si "kremanjonka":lol: e sad kad neko ko se preispituje a smatra se generalno dobrom osobom, naleti na nekog ko ni trunku ne sumnja u sebe a nije dobra osoba, tu ispadne kurslus...ako me razumes...

po meni je mnogo bolje raditi na manjku svog samopouzdanja, jer cim te nerviraju takve (moram jos jednom da citiram:D) "kremanjonke" imas manjak definitivno, nego trositi vreme na podkopavanje "kromanjonkinog":lol: (mislim da imam novu omiljenu rec)

a kako raditi na samopouzdanju? jb.ga ako si propustila da te doje do 2 godine:lol: izgleda da ti nema leka:mrgreen:

Ful si u pravu..svaka ti je 'zlata vredna' :lol: To je ta 'zlatna generacija'..sta reci..
P.S. Jedino me brine to sto sam propustila te dve god.. :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top