Crnogorci u Srbiji

steplight

Početnik
Poruka
41
Zna li neko kakvi su trenutno uslovi za studiranje gradjana Crne Gore tj. crnogoraca u Srbiji?
Jel' jos uvek studiraju dzabe kod nas i zauzimaju nasa mesta na fakultetima i studentskim domovima?????
pozzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 
ovo je bas tema za razgovor...
A na kom fakultetu ti imas "svoje mesto"? Koliko ja znam, mesto na fakultetu se stice uspehom (prosek+prijemni)... i nista nije dato na izvolt'e. Ako ti imas dobre rezultate, sta tebe zanima ko sve ide pohadja taj fakultet???
Ako neko sa strane dolazi da studira, treba da bude pozitivna stvar, jer veca konkurencija podize kvalitet.
Na mesto u domu imas pravo ako nisi sa teritorije grada gde je fakultet (koliko ja znam). Ako ima vise zainteresovanih nego sto ima mesta, onda se selekcija vrsi na osnovu uspeha (prosek)... I da ponovim isto pitanje i za ovo: zasto mislis da ti neko zauzima mesto? Knjigu u ruke, pamet u glavu i nema da se brines ko jos studira ili "zauzima tvoje mesto".
 
Ako me bas vuces za jezik - - - ja sam fakultet zavrsio i to vec odavno, i nemoj ti da mi pricas o knjizi...

A CRNOGORCI nisu gradjani Srbije i treba skolovanje u NASOJ zemlji i da plate, a ne da mi placamo njihovo studiranje(zajebanciju) po Srbiji!!!!!!!!!!!!!!!
Mozes li ti dzabe da studiras u Americi, ako si tamo? Ne bih bas rekao...

Ako hoce da studiraju kod nas ima da plate, jer i mi placamo studiranje u drugoj drzavi!!!!!!!!!!!!!

I kad zavrse nek se vrate tamo odakle su dosli..................
P.S. Nemam nista protiv Crnogoraca, samo neki red mora da se zna!!!!
 
Ne znam o kakvom redu pricas.
Ja jesam u Americi i studije placam - ali isto bi platio i svaki Amerikanac. Sto se skolovanja tice, nema dodatnih troskova ako si iz druge zemlje.

Zasto mislis da bi oni trebali da plate ekstra? Blje pitanje bi bilo: zasto uopste mislis o tome ko studira u nasoj zemlji?
 
Ako me bas vuces za jezik - - - ja sam fakultet zavrsio i to vec odavno, i nemoj ti da mi pricas o knjizi...

A CRNOGORCI nisu gradjani Srbije i treba skolovanje u NASOJ zemlji i da plate, a ne da mi placamo njihovo studiranje(zajebanciju) po Srbiji!!!!!!!!!!!!!!!
Mozes li ti dzabe da studiras u Americi, ako si tamo? Ne bih bas rekao...

Ako hoce da studiraju kod nas ima da plate, jer i mi placamo studiranje u drugoj drzavi!!!!!!!!!!!!!

I kad zavrse nek se vrate tamo odakle su dosli..................
P.S. Nemam nista protiv Crnogoraca, samo neki red mora da se zna!!!!


Tipicno.............
 
REDSONIA, Ako nisi znao kod nas jos uvek postoje drzavni fakulteti i studiranje na teret budzeta R. Srbije, ja samo pitam kako drzavljani druge zemlje mogu da budu na tom budzetu...?
To nigde nema samo u ovoj blesavoj zemlji, ali nadam se ne zadugo!!!!!!!!!!
 
REDSONIA, Ako nisi znao kod nas jos uvek postoje drzavni fakulteti i studiranje na teret budzeta R. Srbije, ja samo pitam kako drzavljani druge zemlje mogu da budu na tom budzetu...?
To nigde nema samo u ovoj blesavoj zemlji, ali nadam se ne zadugo!!!!!!!!!!

Ama polako, opusti se... udahni malo i raspitaj se kako je u drugim zemljama...
Ja sam drzavljanin Srbije, a opet sam dobila Americku stipendiju... Da li Amerikanci treba da me pljuju zbog toga, jer sam nekom 'Amerikancu' uzela stipendiju?
 

Back
Top