ULOSCI,ALI KOJI?
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: ULOSCI,ALI KOJI?

Guest

Podrazumevano ULOSCI,ALI KOJI?

Koristim ALLways uloske od kako znam za njih.Vrlo sam zadovoljna cak sam umela da kazem da onaj ko ih je izmislio treba da dobije Nobelovu nagradu.
    Ginekoloski sam vrlo komplikovana i osetljiva: nelagodnosti, infekcije...Na poslednjem pregledu dr mi je savetovala da zaboravim Allways jer joj dolaze sve cesce pacijentkinje koje ih koriste a imaju tegobe. Sta kazete vi? Koja bi mogla da bude alternativa?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Kad ti je vec izvalila takvu glupost, sto nisi pitala nju?

P.S. promijeni dr

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio phoebe
    Kad ti je vec izvalila takvu glupost, sto nisi pitala nju?

P.S. promijeni dr
    Dr nije izvalila nikakvu glupost allways ulošci su jako loši i u sebi sadrže neke materije koje izazivaju infekcije pogotovu ako je neko osetljiv kao ova devojka zato nemoj da pričaš neke stvari koje ne znaš i nemoj ti da pričaš gluposti! Najbolji su CAREFREE ulošci bar suprovereno higijenski i ne izazivaju infekcije! I ne treba da menja Dr.

Pozdrav

Ističe se Alexandra9 (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Ma samo treba da ukljucis tv... koliko reklama za uloske... S krilcima, bez krilaca, s mlaznim pogonom... 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: ULOSCI,ALI KOJI?

Allways jer joj dolaze sve cesce pacijentkinje koje ih koriste a imaju tegobe. Sta kazete vi? Koja bi mogla da bude alternativa?[/quote]

I ja sam ih dosta dugo koristila, a onda sam ih promenila jer sam imala odredjene tegobe. Neke moje drugarice su imale iste probleme i sve su koristile allways uloške. Ginekolog mi je ,takodje, rekao da devojke koje su osetljive, a i one koje nisu, ne bi trebalo da koriste ove uloške. Od kada ih ne koristim nemam više problema te vrste.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Ne treba da koristite uloske uopste,ni dnevne ni za ciklus...vec je pisano na forumu o tome,nije stvar u tehnickoj neispravnosti ulozaka nego u najlonu zbg cega se pari koza i stvaraju uslovi za infekciju.
    Koristi vatu,jeste da nije bas najlagodnije ali bar neces imati stalnih problema ginekoloskog tipa.

ugadnubaburastem
    Guest

Podrazumevano Ovako...

Problem se moze resiti jednostavno - promenom marke/brand-a ulozaka (pokusaj sa onima koji imaju manje plastificiranu povrsinu koja dolazi u direktan kontakat sa kozom i sluznicom), ili upotrebom vate, pa cak i jednog sloja mekog toalet papira ili papirne maramice preko uloska (u cilju sprecavanja direktnog dodira sa kozom). Problem je najcesce u alergijskoj reakciji na plastificirani sloj koji naleze na kozu - isti problem imaju i majke sa bebama koje koriste 'pampers' ili bilo koje druge pelene (prave se po gotovo identicnom principu kao i uslosci). Sto su plastificiranije, bolje upijaju, manje propustaju, ali je zato pojava otoka, crvenila, iritacije koze, svraba, ojeda i ostalih neprijatnih manifestacija cesca, narocito kod osetljivih osoba. Jadni bebci - mi 'matori' bar mozemo da se zalimo i da biramo... :wink:

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano

Pa ako pitas za marku ulozaka, ja zaista nikad nisam koristila Allways jer su mi u startu delovali suvise plasticno... cak je i onaj gornji sloj neki najlon.
    Ovi novi "Bony" uopste nisu losi, mada je stvarno vata bolje resenje... narocito kad krvarenje nije jako.
    Rekla bih da ima tu jos nesto... Naime, uloske koji dobro upijaju (a uz put su i prilicno skupi!) devojke obicno drze duze nego npr. vatu ili obicne uloske, jer nije neophodno menjati ih cesto...
    Licno sam problem resiula tako sto samo u danu kad je krvarenje obilno koristim uloske (boni feel fine), a u ostalim danima vatu.

Aktivan član lolla (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Citat Original postavio smeh
    Rekla bih da ima tu jos nesto... Naime, uloske koji dobro upijaju (a uz put su i prilicno skupi!) devojke obicno drze duze nego npr. vatu ili obicne uloske, jer nije neophodno menjati ih cesto...
    Meni se cini da je bash u tome i najveci problem... Pa i u vati ima sintetike...A opet nije toliko 'plastike' kao u tim uloscima, shto jest jest.

Ističe se VictorySun (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

Isprobaj s v e

Početnik
    Učlanjen
    17.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ulošci ali koji

Pa pravo da ti kažem jednom sam probala Always i uopšte mi se nisu dopali ako mene pitaš za savet toplo preporučujem Libresse ili Carefree a ti izaberi sama :wink:

Elita
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Bez obzira na plastificiranost koja me izludjuje i cesto ume da iziritira sluzokozu uprkos paranoidnoj higijeni prilikom svake (i veoma ceste) promene, ja sam i dalje 'verna' "allways" paketicima - u slucaju kada je ciklus obilniji, zista su nenadmasni iz jednostavnog razloga: Imaju najsira/najduza krilca i mogucnost 'nezgode' je svedena na minimun. Verovatno je to razlog sto i dalje vecina dama koristi bas njih. "Libresse" imaju, po moju kozu, najprijatniji gornji sloj/povrsinu, iako plastificirani - ipak deluju 'pamucnije/papirnatije' od ostalih. "Carefree" mi ne odgovaraju - plasticni si poput Allways-a, neelasticni/kruti, uz to i krilca su im suvise kratka da bi pruzala adekvatnu zastitu. Dala sam sebi rec da cu isprobati ove domace (Boni kolekcija).

Poznat
    Učlanjen
    08.11.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ulosci su cudo

Danas odem da kupim zvake i na nekoliko koraka iza mene, iako nikoga nije bilo ulosci su jednostavno sleteli :shock: ... poleteli; krilca su magicna...

Guest

Podrazumevano

koristim boni i zadovoljna sam.

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

S krilcima. Definitivno s krilcima.

Đenka, avijatičar.

Guest

Podrazumevano

BONI sa krilcima obavezno

Elita
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

...E, stvarno, ta krilca su nam promenila pogled na svet...I na TV marketing za vreme obroka... ... Na pitanje 'kako si' pocecu da odgovaram sa 'osecam se suvo i sigurno'... 8)

Guest

Podrazumevano

I ja koristim Allwas od kako su se pojavili, ali samo kod kuce - nervira me sto suskaju. Inace su prakticni - zaista najbolje upijaju. Ali, tamponi su ipak neprevazidjeni! Bez njih u onim danima ne izlazim iz kuce.

Primećen član
    Učlanjen
    04.03.2004.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Hm...ja npr.ne volim Libresse jer ulozak ne stoji na mjestu,pa mi bude strasno neugodno kretati se! :wink: Always nisu losi...ja ih koristim.

Guest

Podrazumevano

A kako bi bilo da se stavi tanak sloj vate preko always uloska? jer ja ne znam za bolje...boni? to se smezura, krilca se uvijaju i ceo ulozak se ne zalepi..kako treba!
    i ja sam cula tu pricu, probala da promenim, isprobala celu paletu raznih proizvodjaca, ipak, always je najbolji.

Slične teme

1. Ulosci za kuce
    Autor DraganaBgd u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 03.02.2005., 02:55
  2. ULOSCI
    Autor nevesela u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.04.2004., 12:08
  3. ulosci za mrsavnjenje-za DR
    Autor gugu u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1