Stari grcki srebrni novac

vranjo

Početnik
Poruka
1
Moze li mi neko nesto poblize reci o starim grckim srebrnjacima. Kako sam nasao na internetu to je: "srebrni novac kralja Monunija iz doba oko 400. godine prije Hrista". On je bio nekakav Ilirski kralj.
Da li i koliko vrijedi i gdje se moze prodati?

Moze li mi neko reci kako da ocistim bakarni novac koi je sav korodirao i ne vidi se dobro sta je na njemu?

HVALA!:D

zuh_11.jpg
 
Ja ne znam nista o tom novcu,ali negde na ovom forumu sam procitao da je Grcki novac veoma skup.A sto se tice ciscenja nikako da se nisi usudio da ga cistis,jer ces time samo doprineti da mu spustis cenu i to dosta.Verovatno da je ta korozija za koju ti kazes u stvari patina koja ga cuva od "zuba vremena"Tako da nemoj da g acistis.A najbolje bi bilo da ovde okacic sliku pa ce ti ljudi koji se vise razumeju reci sve.Ovako bez slike ti ne vredi nista.Pozdrav
 
Dobar dan.

Moze li mi neko nesto poblize reci o starim grckim srebrnjacima. Kako sam nasao na internetu to je: "srebrni novac kralja Monunija iz doba oko 400. godine prije Hrista". On je bio nekakav Ilirski kralj.
Da li i koliko vrijedi i gdje se moze prodati?

Ovo nije dovoljan opis ni da bi se odredio tip novca, a kamo li cena koja zavisi jos od gomile stvari. No, pretpostavljam da se radi o Monuniosovoj drahmi, sto je jedan od najcescih grckih srebrnjaka. Lako se nalaze za oko $20 u prihvatljivom stanju, a ako je covek spreman da ceka, nadju se cak i za oko $10. Kod dilera su naravno skuplji, $30-40.

Naravno, sve ovo je na "Zapadu".

Moze li mi neko reci kako da ocistim bakarni novac koi je sav korodirao i ne vidi se dobro sta je na njemu?

Moj savet je da to ne radis sam. Nista gore od neprofesionalnog ciscenja antickog novca. Srce me zaboli kada vidim sta neki ljudi urade od pojedinih primeraka. Ovo se narocito odnosi na Æ komade (bakar, bronza itd.) koji se uglavnom ciste mehanickim, a ne hemijskim, sredstvima.
 
Poštovani,
Ja sam sakupljač navedenog novca te sam zainteresiran za kupnju ako je komad još dostupan. Prema slici koju ste priložili radi se definitivno no tetradrahmi, a na mojoj stranici možete pogledati sličan komad koji se nalazi u mojoj zbirci (www.illyriancoins.com).
Iznos je svakako puno veći od navedenih (preko 1.000 €). Javite se u svakom slučaju da znam kako je komad završio ako više nije na ponudu! Pozdrav!
 
dobrodošli na forum crocoin,
ova tema je dosta stara tako da čisto sumnjam da ćete dobiti neki odgovor, ali ostavićemo je tu za sada.

Sve pohvale za kolekciju, veoma lepa i zanimljiva.
Na temi "Antički novac" se uglavnom diskutuje i prikazuje Rim, ali ima kolekcionara i iz drugih oblasti,pa ako ste raspoloženi bilo bi nam drago da se uključite u ovu temu.

pozdrav.
speedster
 

Back
Top