Ukrajina razmatra povlačenje policajaca

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.570
Jučerašnji incidenti uznemirili su vlade zemalja čiji su vojnici na Kosovu.

Posle vesti o pogibiji ukrajinskog pripadnika međunarodnih snaga, Ukrajina razmatra mogućnost da povuče svoje državljane s Kosova.

Broj ranjenih Ukrajinaca, iz sastava UNMIK-a, sa 14 popeo na 20.

Šef pres službe ukrajinskog Ministarstva spoljnih poslova Vasilij Kirilič, izjavio je da bi Ukrajina mogla da povuče svoje ljude iz mirovnih snaga UN na Kosovu.

Ta odluka bi mogla da bude doneta po povratku ministra unutrašnjih poslova Jurija Lupenka sa posete Kosovu tokom koje će prostudirati tamošnju situaciju, izvestio je Itar-Tas.

Ministarstvo spoljnih poslova trenutno je zaokupljeno prebacivanjem u Ukrajinu tela ukrajinskog policajca koji je sinoć preminuo od rana zadobijenih u nemirima u Kosovskoj Mitrovici, naveo je Kirilič.

Odluka će biti doneta posle sutrašnje posete ministra policije Jurija Lucenka Kosovu.

Na Kosovu je i ministar policije Poljske, koji je došao da povređene vojnike vrati u zemlju.

Polovina poljskih vojnika angažovanih na severu, povređena je u jučerašnjim sukobima.

"Vodimo njih šestoricu u Poljsku. Ostali ostaji pod lekarskim nadzorom. Oni nisu ugroženi i to je ono najbolje", rekao je ministar Gžegož Šetina.

Steta je sto je Ukrajinac morao da pogine da ovi shvate da nemaju sta da traze na srpskoj zemlji.

Ko ih je pozvao? Taj sto im je rekao da su dobrodosli, taj ih je slagao.

Ako Bog da, jedan po jedan da se pokupe odatle.

Pa ces o stenja tvrdom kamenju
Brijane glave teme celavo
U zanosnome strahu lupati,
Al' jedan izraz, jednu misao
Cuces u borbe strasnoj lomljavi
"Otadzbina je ovo Srbina!"
 
Steta je sto je Ukrajinac morao da pogine da ovi shvate da nemaju sta da traze na srpskoj zemlji.

Ko ih je pozvao? Taj sto im je rekao da su dobrodosli, taj ih je slagao.

Ako Bog da, jedan po jedan da se pokupe odatle.

Pa ces o stenja tvrdom kamenju
Brijane glave teme celavo
U zanosnome strahu lupati,
Al' jedan izraz, jednu misao
Cuces u borbe strasnoj lomljavi
"Otadzbina je ovo Srbina!"
Искрено, забрињава ме њихово могуће напуштање Косова.
Њих, Румуна...оних који нам држе страну...то ми не мирише на добро.
 
Steta je sto je Ukrajinac morao da pogine da ovi shvate da nemaju sta da traze na srpskoj zemlji.

Ko ih je pozvao? Taj sto im je rekao da su dobrodosli, taj ih je slagao.
Ako Bog da, jedan po jedan da se pokupe odatle.

Pa ces o stenja tvrdom kamenju
Brijane glave teme celavo
U zanosnome strahu lupati,
Al' jedan izraz, jednu misao
Cuces u borbe strasnoj lomljavi
"Otadzbina je ovo Srbina!"

Да, наравно да их је слагао. Жао ми је сваког изгубљеног живота па и непријатељског, али као што је већ речено на некој теми, ти војници који су дошли да за новац "ратују"...бране или како год да то они називају, нису дошли на одмор и овакве ствари и спадају у опис им радних задатака.

Искрено и интимно се надам, да ће Украјина да опозове своје "војнике" са Косова.

А за наше људе, Србе, којима је то доле кућа, дом...зар треба да се подразумева да их гађају...убијају к'о глинене голубове како се коме ћефне..?:cry:
Престрашно !!!!!!:confused:
 
Искрено, забрињава ме њихово могуће напуштање Косова.
Њих, Румуна...оних који нам држе страну...то ми не мирише на добро.


Види Севиља, ја сам сумњичава према свима онима који ће за новац да иду да убијају људе, те и према томе ко ту и да ли, некоме држи страну ?:confused:

Видиш ваљда каквих "наших" има и међу нама, те...остало знаш и сама.;-)
 
Steta je sto je Ukrajinac morao da pogine da ovi shvate da nemaju sta da traze na srpskoj zemlji.

Ko ih je pozvao? Taj sto im je rekao da su dobrodosli, taj ih je slagao.

Ako Bog da, jedan po jedan da se pokupe odatle.

Pa ces o stenja tvrdom kamenju
Brijane glave teme celavo
U zanosnome strahu lupati,
Al' jedan izraz, jednu misao
Cuces u borbe strasnoj lomljavi
"Otadzbina je ovo Srbina!"
pa do sada su bili ko na Havajima kao i u Bosni uostalom pogotovo naspram Iraka i Avganistana a ove sto sada "talasaju " ce verovatno smiriti za koji mesec ,ili ce ostati samo NATO vojnici a ovi ostali "neodlucni " ce se povuci sto i nije bas dobro resenje za Srbe.
 
pa do sada su bili ko na Havajima kao i u Bosni uostalom pogotovo naspram Iraka i Avganistana a ove sto sada "talasaju " ce verovatno smiriti za koji mesec ,ili ce ostati samo NATO vojnici a ovi ostali "neodlucni " ce se povuci sto i nije bas dobro resenje za Srbe.

I zato ce iz Avganistana i iz Iraka da zbrisu k'o popisani, a od nas nece.

Al' neka ovo bude znak boljih vremena.
 
Украјина није подржала независност Косова и глупо је што је страдао Украјинац

боље да су рокнули неког другог

Амери и швабе су и потурили украинце да погину. Шта је један швапски живот наспрам једног словенског.
 
Види Севиља, ја сам сумњичава према свима онима који ће за новац да иду да убијају људе, те и према томе ко ту и да ли, некоме држи страну ?:confused:

Видиш ваљда каквих "наших" има и међу нама, те...остало знаш и сама.;-)
Преоштра си.;)
Не иду они да убијају за паре, него су професионални војници- за то примају плату.
Уосталом, знаш и сама, да Коштуница хоће присуство Руских снага доле, баш да би наши људи били сигурнији- е сад, како бисмо Русе назвали у том случају?
Све му то дође на исто, а познато је да су ти профи војници, углавном ограничени ликови, који раде како им се каже.;)Реалност је да су ти људи доле, а међу њима има и оних чије су државе са Србијом имале и имају пријатељске односе.
Па да ли си читала извештај од јуче како су Румуни напустили сев. Митовицу? Са подигнута три прста! ;)
 
Преоштра си.
Не иду они да убијају за паре, него су професионални војници- за то примају плату.
Уосталом, знаш и сама, да Коштуница хоће присуство Руских снага доле, баш да би наши људи били сигурнији- е сад, како бисмо Русе назвали у том случају.
Све му то дође на исто, а познато је да су ти профи војници, углавном ограничени ликови, који раде како им се каже.;)


Има ту нечега, а ове новокомпоноване профи војнике нисам имала прилике да упознајем...а нешто и немам жељу.:wink:

Што се тиче, чисто руског контигента о коме је причао Коштуница, то је ипак нешто друго...ови Украјинци који су доле одавно, су опет друго...како год окренеш и како год да их назовемо ипак им се посао састоји да морају да рачунају и на овакве случајеве...уосталом зашто се и залажемо за " НЕ у НАТО"...најежим се када помислим да се то сутра може догодити и српском војнику негде...а против недужних, голоруких цивила, као што је наш народ доле..:|


.............Па да ли си читала извештај од јуче како су Румуни напустили сев. Митовицу? Са подигнута три прста! --------------------------------------------------------------------------------
Poslednji put ažurirao/la sevilja : danas u 17:21.

Нисам...ово је екстра...браво Румуни.:lol::lol:
 
[/B]

Има ту нечега, а ове новокомпоноване профи војнике нисам имала прилике да упознајем...а нешто и немам жељу.:wink:

Што се тиче, чисто руског контигента о коме је причао Коштуница, то је ипак нешто друго...ови Украјинци који су доле одавно, су опет друго...како год окренеш и како год да их назовемо ипак им се посао састоји да морају да рачунају и на овакве случајеве...уосталом зашто се и залажемо за " НЕ у НАТО"...најежим се када помислим да се то сутра може догодити и српском војнику негде...а против недужних, голоруких цивила, као што је наш народ доле..:|
Са чињеницом да ''на то морају да рачунају'' се слажем.
Ту нема спора.
И наравно да ми немамо шта да тражимо у НАТО-у, ни кад нас буде као Кинеза.:lol:
 

Back
Top