vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

anja72

Početnik
Poruka
1
Ovih dana sam saznala da moram ici na vantelesnu oplodnju, molim sve one koji znaju nesto o tome da mi pomognu i objasne bar kako ide procedura i koliko se ceka. Zivimo u Novom Sadu.Jedino sto znam je da se to radi u Betaniji i nigde vise u gradu!

Hvala :heart:
 
U NS imas Betaniju, u BG u Jevremovoj, sada su poceli i u Segedinu, Zagreb ima skromno iskustvo. Statisticki ti je najbolje onda da odes u Sloveniju tj. Maribor.

Ima puno detalja oko toka i sve zavisi. Finansije su takodje vazan faktor. Zabluda: nemoj misliti da ces u BG proci jeftinije nego u Mariboru. Zabluda: Vizu za taj vid postupka ces dobiti bez problema na zeljeno vreme bez zdravstvenog osiguranja sto ti u tom slucaju ne treba samo sto moras da sacekas red.

Sto se tice zivih informacija najbolje mesto za to je:
http://www.roda.hr/forum/viewforum.php?f=15

tu sigurno ima opisan i tvoj slucaj. Slobodno pitaj sta te jos zanima.

Pozdrav.
 
VANTELESNA OPLODNJA SAMO ZA HETEROSEKSUALCE

Kako je za Radio 021 izjavio Artur Bjelica iz tima za vantelesnu oplodnju GAK u Novom Sadu, kod nas ne postoji banka sperme ni mogućnost da se dve žene uključe u program vantelesne oplodnje. Po njegovim rečima, ova mogućnost kod nas nije zakonski regulisana, dok u svetu žene koje žele dete mogu da biraju i osobine buduće bebe. "Žene pričaju da mogu da odaberu plavooke, plavokose, visokointeligentne. Tako je na zapadu gde postoje banke sperme i gde donator, tj. genetski otac nije poznat."

U našoj zemlji u program vantelesne oplodnje mogu da se uključe samo heteroseksualni parovi, i to žene koje nemaju dece, a mlađe su od 38 godina. Prvi pokušaj oplodnje ide o trošku države, ostali pokušaji se plaćaju, iako Strategija za podsticaj rađanja predviđa neograničen broj pokušaja za više novorođene dece.
 
Pozdrav Anja!
Van telesna se radi u Betaniji i u Genesisi u privatnoj klinici u N.S.
Sto se Betanije tice moras da zakazes prvo konsultacije pa ces dalje da cujes ostale procedure,sve je individualno.
Ja sam usla u program van telesne ,i mogu ti reci da sam pozitivno iznenadjena sa celom ekipom doktora.Obzirom na nase zdravstvo :-(zaista sam prijatno i primljena i saslusana .
Primila me dr.Vesna Kopitovic,mada i ostali svi su ok.svi su dobro uigrani i svi odlicno funkcionisu.
tako da draga Anja tvoj prvi korak su konsultacije,mislim da mozes da ih zakazes tel.ali moj savet ti je da odes licno.
Srecno
 
Ovih dana sam saznala da moram ici na vantelesnu oplodnju, molim sve one koji znaju nesto o tome da mi pomognu i objasne bar kako ide procedura i koliko se ceka. Zivimo u ovom Sadu.Jedino sto znam je da se to radi u Betaniji i nigde vise u gradu!

Hvala :heart:
Ja sam to prosla u Betaniji pre samo 4 meseca i uspelo je!Sada sam trudnica i uzivam u tome! Nije nista strasno, samo se naoruzaj strpljenjem i budi optimista, mora uspeti!!!:lol:
 
DEVOJKE POZDRAV SVIMA. DUGO VEC CITAM VASE SUDBINE PUTEM OVOG FORUMA I RESILA SAM DA VAM SE PRIDRUZIM, S OBZIROM DA SAM IMALA ISTI PROBLEM. TACNIJE 30.JANUARA SAM RADILA VTO I HVALA BOGU ZA SADA JE SVE O.K. NADAM SE DA CU IZGURATI DO KRAJA, RAZMISLJAM POZITIVNO, A VI MI MNOGO POMAZETE U TOME DRAGE MOJE FORUMASICE. JA SAM JELENA I ZELIM DA SE PRIKLJUCIM VASEM VOZICU, NARAVNO AKO ME PRIMATE. SVE VAS PUNO POZDRAVLJAM.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top