Vize

Nakrkaj sto vise para na racun, nek ti prijatelj napise u pismu da ce te izdrzavati dok si tamo...
Mislim da znaci i ako si putovala negde drugde, jer u formularu za vizu moras da popunis gde si sve putovala, koliko i zasto. Ako jesi, mogu da procene da volis da putujes i da stvarno ides samo turisticki.
Ako imas nesto na svoje ime- stan, plac, bilo sta odnesi, znaci i to.
Odnesi sta imas i nadaj se naboljem, ako te odbiju nije smak sveta:)
 
Zdravo svima!

Imam veeeliki problem (bar mi se sada tako cini) i poprilicno je hitno .
Primljena sam na praksu u Nemackoj u trajanju od 6 meseci, ali danas sam vizirala pasos u kome mi je odobren boravak na tri meseca :(!
Zapravo, dobila sam vizu tipa D, sa multiple brojem ulazaka ali na samo tri meseca...U pozivnom pismu od Instituta na kome cu raditi praksu je jasno navedeno njeno trajanje.
Ima li neko ideju sta bi trebalo da uradim? Da li bih mogla da produzim vizu bez prekidanja boravka u Nemackoj?

Hvala na svakom odgovoru!
 
Posto su nam sada ukinuli vize i mozemo slobodno da putujemo po Evropi (hvala Bogu), zna li neko da li moze punoletna osoba cija majka boravi i radi u Austriji, ali jos uvek nema drzavljanstvo (tako da ne moze preko nje) da dobije radne papire, eventualno preko neke firme. Molim vas pisite kakva su vasa iskustva...
 
Posto su nam sada ukinuli vize i mozemo slobodno da putujemo po Evropi (hvala Bogu), zna li neko da li moze punoletna osoba cija majka boravi i radi u Austriji, ali jos uvek nema drzavljanstvo (tako da ne moze preko nje) da dobije radne papire, eventualno preko neke firme. Molim vas pisite kakva su vasa iskustva...

moze, ako ima stalnu boravsinu dozvolu ili firma da garantuje za tebe...mada su Austrijanci dosta poostrili mere..
 
Potrebna mi je pomoc u vezi polaganja testa u Holandskoj ambasadi za dobijanje boravisne vize tj.Inburgering.
Zanima me da li neko poznaje neku ososbu koja je polagala test u Holandskoj ambasadi i kako se spremaju polaznici.
Konkretan odgovor bi mi bio potrebam i iskustva.Udata sam Za Holandjanina,vencanje je bilo u Holandiji ali bez testa
nista.
-Zanima me literatuta ( suprug i ja smo narucili poslednji paket knjiga Naarnederland)
-Sprem test vec 6 meseci ali bi volela da cujem i tudja iskustva ako postoji i neka skola ili privatni profesor
koji vrsi obuku sa iskustvom.
HVALA UNAPRED
 
Da li neko moze da mi objasni kako se racunaju dani provedeni u EU, tj. od kada treba da racunam, da li od prvog ulaska u EU sa crvenim pasosem?
Ja sam usla prvi put 7.jula 2009 i od tog dana sam uzela da racunam 180 dana, pa onda novi ciklus od 180 dana, i tako sve do ove godine i dosla sam do toga da mogu da budem do 26.juna ove godine (I ciklus od 180 dana) i onda vec 27.juna ulazim u novi ciklus od 180 dana, sto prakticno znaci da ja mogu da odem npr.u aprilu i ostanem vise od tri meseca, tj. do kraja septembra ili kako?

Hvala :)
 
i to ne tri kalendarska meseca nego 90 dana, moja drugarica je umalo napravila sebi probleme i navukla petogodisnju zabranu jer je ostala tri kalendarska meseca (tipa dan preko :lol: ) a ne tacno 90 dana :neutral:

dakle 90 dana u toku 180 dana i onda novi ciklus krece.
 
Nakrkaj sto vise para na racun, nek ti prijatelj napise u pismu da ce te izdrzavati dok si tamo...
Mislim da znaci i ako si putovala negde drugde, jer u formularu za vizu moras da popunis gde si sve putovala, koliko i zasto. Ako jesi, mogu da procene da volis da putujes i da stvarno ides samo turisticki.
Ako imas nesto na svoje ime- stan, plac, bilo sta odnesi, znaci i to.
Odnesi sta imas i nadaj se naboljem, ako te odbiju nije smak sveta:)

Koliko para se mora poneti? I koliko je maksimalni boravak sa vizom?
Jel se mora navesti i planirani period boravka u aplikaciji?
 
Treba mi samo savet :)
Posto sam cula da su Slovenci poceli malo da dave na granici sa pitanjima gde idem, kod koga, sa koliko para, itd, zanima me sta je najpametnija prica koja "prolazi"? Posto idem na Maltu, i ne znam na koliko, onda mi ta "iskrena" opcija i otpada ali bih mogla da kazem da idem samo do Trsta kod "rodbine" na par dana (mada mi je tamo drugarica kod koje cu zaista i prespavati) i da onda kazem neki iznos (koliki?), i da li mogu samo da kazem da imam i Visu, a da uz nju ne nosim nikakav izvestaj, itd? Ili da nabavim pozivno pismo sa kopijom licne karte i pasosa osobe kod koje idem na Maltu? On tamo radi, ima dozvolu, njihovu licnu kartu....

Hvala :)
 
Ja sam imala sličan problem isto sam vraćena iz Grčke, ali je Austrija izdala zabranu zašto nemam pojma jer sam bila turistički deset dana, pa sam krenula da tražim rešennje za moj problem i pronašla sam, obratila sam se advokatu koji se bavi tim stvarima kako su mi rekli procedura je malo komplikovana ali situacija nije nerešiva. Uglavnom pomogli su mi obrisana mi je zabrana i sada mogu opet normalno da putujem. Na žalost greške se dešavaju pa je u mom slučaju bila greška što se tiče te zabrane, jer je u toj grupi ljudi u Austriji bilo njih nekoliko koji su ostali i tražili azil, ja sam greškom upala u tu priču.
 
Pozdrav svima. Treba mi vasa pomoc. Evo ovako, 2012 godine sa dobio 2 godine zabranu za svajcarsku zbog rada na crno. Proveo sam tri dana u zatvoru i onda su me pustili da sam napustim drzavu. Na Madjarskoj granici su mi proverili pasos i granicar mi je rekao da imam zabranu do 2015 godine za eu. Ja sam odmah posumljao da je u pitanju neka greska, jer su meni svajcarci dali zabranu do 21og marta 2014 godine. Ta zabrana je pre neki dan istekla i ja treba ponovo da putujem. Ali ne znam sta da radim, kako da proverim da li ja mogu da predjem Madjarsku granicu...Ako neko moze da mi pomogne kako da saznam da li mogu da udjem u sengen zonu bio bih mu veoma zahvalan...pozz
 
Vidim da si pisala u martu o svom problemu. Ja imam slican, meni je ya Sw.yabrana koja mi uskoro istice ali mi treba pouydan advokat da proprati sve to jer iygleda mora da se pise yahtev. Ako bi mi odgovorila bila bih ti veoma zahvalna.
 
Caos. Neko duze vreme sam sa jednom devojkom koja je otisla u austriju,upisala je fax i prebacila se na njihov faks. Stanuje kod rodjaka (oni su bez ikakve pomoci) i trenutno zavrsava b1. Kada zavrsi b2 krece na fax. Zanima me,kako mogu i dal mogu preko nje da dobijem neku vizu? Da se uzmemo,dete i slicno?
Hvala u napred
 
Kako idu papiri za vizu ako nadjemo posao u Nemackoj? Da li moram da imam svu dokumentaciju kao i za konkurisannje posla i da li moram da imam apostile na svim dokumetima?
 
U
Kako idu papiri za vizu ako nadjemo posao u Nemackoj? Da li moram da imam svu dokumentaciju kao i za konkurisannje posla i da li moram da imam apostile na svim dokumetima?
Ako nađeš posao u nemačkoj potrebno je da firma garantuje za tebe... onda sa tim papirom odeš u ambasadu nemačke i predaš sve dokumente koji ti oni traže.. ako si u nemoj za to vreme onda se obratiš u auslanderbehorde.. sa nekim ko priča nemački i 80%svega tu i završavaš. .. znači bitno je da nadjem poslodavca koji će garantovati da će ti u dogledno vreme raditi kod njega... sve ostalo posle toga ide svojim tokom...
 
Caos. Neko duze vreme sam sa jednom devojkom koja je otisla u austriju,upisala je fax i prebacila se na njihov faks. Stanuje kod rodjaka (oni su bez ikakve pomoci) i trenutno zavrsava b1. Kada zavrsi b2 krece na fax. Zanima me,kako mogu i dal mogu preko nje da dobijem neku vizu? Da se uzmemo,dete i slicno?
Hvala u napred
Mislim da ona mora imati zasnovan radni odnos... pa onda brak mora te biti u braku da bi ona imala na osnovu čega da traži spajanje porodice... ona mora da ima pokriće tj da izdržava tu osobu koju dovodi... mora imati svoj stan... I još svašta nešto..
 
Pozdrav svima. Treba mi vasa pomoc. Evo ovako, 2012 godine sa dobio 2 godine zabranu za svajcarsku zbog rada na crno. Proveo sam tri dana u zatvoru i onda su me pustili da sam napustim drzavu. Na Madjarskoj granici su mi proverili pasos i granicar mi je rekao da imam zabranu do 2015 godine za eu. Ja sam odmah posumljao da je u pitanju neka greska, jer su meni svajcarci dali zabranu do 21og marta 2014 godine. Ta zabrana je pre neki dan istekla i ja treba ponovo da putujem. Ali ne znam sta da radim, kako da proverim da li ja mogu da predjem Madjarsku granicu...Ako neko moze da mi pomogne kako da saznam da li mogu da udjem u sengen zonu bio bih mu veoma zahvalan...pozz

Odeš u policiju kod nas da ti oni provere dali ti je zabrana još uvek aktivna... ako to slučajno ne upali nadjem advokata koji će sve to da obavi za tebe i ti dobijaš napismeno dali imaš zabranu ili ne... Postoje slučajevi gde kažu da ti zabrana traje 2 ili 5 godina a da je u stvari zabrana tipa da oni sami određuju kafa će da povuču zabranu koja može da traje i 10 godina a da ti to i ne znas... Ovo ti pričam iz iskustva jel je jedan moj rođak imao sličan problem...
 
Pozz svima.Imam pitanje u vezi posla u Nemackoj!Gazda je predao zahtev u Arbeitsagentur.de gde me hoce zaposliti u njegovoj firmi ali su mu nakon dve nedelje poceli slati pisma i druge radnike iz EU.Kako da insistira bas za mene sta bi trebao da uradi?Ako neko moze dati neke informacije sta i kako dalje javite...pozz
 
Pozz svima.Imam pitanje u vezi posla u Nemackoj!Gazda je predao zahtev u Arbeitsagentur.de gde me hoce zaposliti u njegovoj firmi ali su mu nakon dve nedelje poceli slati pisma i druge radnike iz EU.Kako da insistira bas za mene sta bi trebao da uradi?Ako neko moze dati neke informacije sta i kako dalje javite...pozz

Nema potrebe da ovo kopiraš u x tema, jednom je dovoljno.
 

Back
Top