Vize

nalazim se u norveskoj skoro 90 dana i istice mi jedna nasa firma mi je ponudila posao i moje papire diploma slike odneli u policiju za odobrenje radne vize interesuje me da li moramm napustiti zemlju jel istice 90 dana ili cekam ovde
 
Krenula sam u Madjarsku i nisam mogla da udjem u zemlju. Imam zabranu za sve zemlje Sengena jer sam 1995. radila u Grckoj na crno, naravno, i tad su me deportovali iz Grcke. S` obzirom da je proslo dosta vremena, mislila sam da je zabrana ukinuta. Ako je neko imao isti problem neka napise sta treba dalje raditi?
 
Krenula sam u Madjarsku i nisam mogla da udjem u zemlju. Imam zabranu za sve zemlje Sengena jer sam 1995. radila u Grckoj na crno, naravno, i tad su me deportovali iz Grcke. S` obzirom da je proslo dosta vremena, mislila sam da je zabrana ukinuta. Ako je neko imao isti problem neka napise sta treba dalje raditi?

Pisi mi pn pa cu ti objasniti
 
Krenula sam u Madjarsku i nisam mogla da udjem u zemlju. Imam zabranu za sve zemlje Sengena jer sam 1995. radila u Grckoj na crno, naravno, i tad su me deportovali iz Grcke. S` obzirom da je proslo dosta vremena, mislila sam da je zabrana ukinuta. Ako je neko imao isti problem neka napise sta treba dalje raditi?

Odakle ti zabrana za sve zemlje Sengena,ako si radila u Grckoj 95.?Tada Grcka nije ni bila u EU!
Moj komsija ima desetogodisnju zabranu za Austriju,ali krece se po svim zemljama EU,samo zaobilazi Austriju.Zato mi nije jasna ova tvoja zabrana!?
 
grcka je clanica evropske unije od 1981. godine.

OK! Nisam taj podtak znala iako sam svake godine odlazila u Grcku,nije to u to vreme funkcionisalo ovako kao sad,ili mozda jeste,ali se nije toliko o tome govorilo!?
Ali,to sad i nije bitno,vec zasto je postavljacu teme zabranjen ulaz u EU?Vec sam rekla,da imam komsiju koji ima zabranu za Austriju,desetogodisnju,i to mu istice sledece godine.Znam da je dok su trebale vize,putovao za Nemacku,i da je dobio vizu,ali je isao avionom ili preko Ceske.Zato mi nije jasno,kakve veze imaju ostale clanice,sem ako nije u pitanju terorizam,ako je jedna od njih nekom zabranila ulaz na njihovu teritoriju?Svaka clanica ima svoje zakone,sto se tice imigracionog,rada na crno...tako da ako su curi zabranili ulaz u EU zbog ilegalnog rada pre 15 godina,onda vecina srba ne sme prigviriti iz zemlje!
 
pa recimo ja prvi put cujem da neko ima zabranu samo na jednu zemlju i ono sto meni pada na pamet je da se ili radi o nekoj greski u sisitemu ili je mozda zastareo slucaj ili ko zna koji razlog.kako ti austrijanci u tom slucaju u opste mogu da kontrolisu i proveravaju da li je i kada on usao u zemlju obzirom da izmedju austrije i sad cini mi se svih njenih suseda nema granica (cak i je svajcarska u sengenu)? ali razmisljajmo logicno, obzirom da postoji prostor sengena, ako udjes u bilo koju zemlju evropske unije,mozes da se kreces bez problema i po svim ostalim. nema kontrole, nema nicega tako da te to ne sprecava da iz jedne zemlje predjes u drugu prvim vozom. za sve slucajeve za koje sam ja cula, ulazak se odnosio na ceo sengen prostor, sistem ulazaka i izlazaka u zemlju je centralizovan koliko sam ja shvatila i mogli ste da vidite kada ulazite/izlazite iz eu da po pravilu provuku pasos kroz kutiju/kompjuter i da tu izadju verovatno kompletni podaci koliko si vremena proveo u eu u poslednjih 6 meseci, da li te u nekoj zemlji traze za neki prekrsaj itd....ne radi jedan austrijanac odvojeno od madjara ili grka ili bilo koga drugoga, te sa bezviznim rezimom tako funkcionise svaki kontakt sa eu. e sad slucaj tvog komsije mi nije jasan,doduse ni ne znam punu pricu, ako je tu bilo nekih problema ko zna kako je zaveden slucaj i slicno...
 
inace sto se austrije tice pada mi na pamet jedino da su mozda datumi kad je komsija radio u austriji presudni, mada mi nije jasno onda kad je stupila na snagu ta zabrana....posto je austrija usla u eu "tek" 95....
 
Po toj tvojoj logici,jedan spanac,koji ima zabranu ulaska i boravka u npr Austriji,nema pravo da zivi ni u svojoj zemlji,jer je Spanija u EU?
Sto se tice njihove kontrole,svi oni imaju carinsku policiju u civilu koja patrolira po autoputevima i imaju pravo da te provere van granicnog prelaza,ako si im nesto sumnjiv!
Takodje,komsija je letos bio na letovanju u Grckoj,bez ikakvih problema!A zabranu je dobio,jer nije placao alimentaciju za dete 2001god kada se nakon vikenda vracao iz Srbije.Carinik mu je na granici ponistio boravnu i radnu neogranicenu vizu,i receno mu je da ode u Budimpestu da uplati neku basnoslovnu sumu sa sve kamatama,te ce mu biti vracena viza!Sobzirom da za period za koji ga je bivsa zene teretila da plati,dete je boravilo kod njegovih roditelja tri ipo godine,covek nije hteo platiti!
Toliko o njihovoj centralizaciji!
I ako Srbija nekim slucajem postane clanica EU,gde ce ti silni ljudi,a ima ih dosta sa zabrnama da borave?
 
Po toj tvojoj logici,jedan spanac,koji ima zabranu ulaska i boravka u npr Austriji,nema pravo da zivi ni u svojoj zemlji,jer je Spanija u EU?
Sto se tice njihove kontrole,svi oni imaju carinsku policiju u civilu koja patrolira po autoputevima i imaju pravo da te provere van granicnog prelaza,ako si im nesto sumnjiv!
Takodje,komsija je letos bio na letovanju u Grckoj,bez ikakvih problema!A zabranu je dobio,jer nije placao alimentaciju za dete 2001god kada se nakon vikenda vracao iz Srbije.Carinik mu je na granici ponistio boravnu i radnu neogranicenu vizu,i receno mu je da ode u Budimpestu da uplati neku basnoslovnu sumu sa sve kamatama,te ce mu biti vracena viza!Sobzirom da za period za koji ga je bivsa zene teretila da plati,dete je boravilo kod njegovih roditelja tri ipo godine,covek nije hteo platiti!
Toliko o njihovoj centralizaciji!
I ako Srbija nekim slucajem postane clanica EU,gde ce ti silni ljudi,a ima ih dosta sa zabrnama da borave?
ovo prvo sto si rekla nema nikakvog smisla,jer ti kao drzavljanin evropske unije ne podlezes istoj vrsti tretmana kao neko ko nije drzavljanin. kao ni u bilo kojoj zemlji drzavljani i ne-drzavljani ne podlezu istim regulativama. kako se regulise persona non grata izmedju razlicitih drzava unutar eu nema veze sa time kako se regulise protok stranih drzavljana i imigracija, a u slucaju zabrane ulaska jednog drzavljana eu u neku drugu zemlju mogu samo da pretpostavim da se kontrolise dosluhom lokalnih policija,ali da u praksi verovatno slabo funkcionise.
inace naravno da imaju pravo da te provere kad god hoce, ali granice kao takve ne postoje, i vecina ljudi ipak ne dozivi kontrole kad prelazi iz jedne zemlje u drugu....naravno ima rutinskih kontrola,ali kao sto ti kazes,pre svega su usmereni na sumnjive ljude.
i mislim da slucaj tvog komsije nije za porediti sa ilegalnim radom. ovi su mu zabranili da se vraca u austriju dok ne uplati ono sta je trebalo da plati,dakle koliko ja shvatam to je bio proces koji je mogao da se preokrene, i lokalno austrijski. ilegalna imigracija je jedan mnogo ozbiljniji problem koji se regulise na nivou svih drzava sengenskog prostora iz razloga jer ti taj prostor prakticno omogucava neometano kretanje, mozes da se izgubis i nestanes kako hoces...to je jedan od ozbiljnijih stvari koje mozes da uradis pa da ti lupe zabranu na odredjeni broj godina (mislim da se slicno radi sa svercom, velikim kradjama i pljackama itd...)...doduse zavisi i kakav ugovor postoji izmedju eu i doticne zemlje. neke imigrante ne mogu da deportuju jer ne postoji ugovor o readmisiji i ne prima ih nazad njihova maticna zemlja.
 
EU sada ima 27 clanica,je l tako?Cini mi se da je to previse podataka da svaka od clanica ima dosijee od svih prekrsioca zakona,narocito onih sitnih!Slazem se i to je verovatno ,da razmenjuju informacije og globalnog znacaja za zajednicu,narko dilera,terorista,dakle onih koji ugrozavaju EU generalno.Ima jako puno ljudi iz drugih drzava,ne samo iz Srbije,koji su iz neke zemlje EU proterani zbog rada na crno!I sad ce nemac da lovi nekog ko je pre 15g radio u Grckoj,ili francuz,ili italijan?
To takodje treba da znaci,da npr.postavljac teme ne moze da letuje u Spaniji,ili da poseti Rim,ili Pariz,samo zato sto je pre 15g radila na crno u Grckoj?Pa nije pobila nemacke turiste na Rodosu,pobogu!I kako se sire granice EU,ona i moj komsa nece moci van svoje terase,ako je imaju!z:hi:
 
Zdravo svima! Moja prijateljica je takodje imala isti problem: 1998 su je deportovali iz Atine i imala je zabranu za sve zemlje sengena ali se vratila u Atinu na bosanski pasos.
 
EU sada ima 27 clanica,je l tako?Cini mi se da je to previse podataka da svaka od clanica ima dosijee od svih prekrsioca zakona,narocito onih sitnih!Slazem se i to je verovatno ,da razmenjuju informacije og globalnog znacaja za zajednicu,narko dilera,terorista,dakle onih koji ugrozavaju EU generalno.Ima jako puno ljudi iz drugih drzava,ne samo iz Srbije,koji su iz neke zemlje EU proterani zbog rada na crno!I sad ce nemac da lovi nekog ko je pre 15g radio u Grckoj,ili francuz,ili italijan?
To takodje treba da znaci,da npr.postavljac teme ne moze da letuje u Spaniji,ili da poseti Rim,ili Pariz,samo zato sto je pre 15g radila na crno u Grckoj?Pa nije pobila nemacke turiste na Rodosu,pobogu!I kako se sire granice EU,ona i moj komsa nece moci van svoje terase,ako je imaju!z:hi:

Nece da ga love, nego jednostavno nece da ga puste da udje na teritoriju EU.
I da, ako je neko radio na crno u Grckoj, sasvim je moguce da ne moze da letuje u Spaniji.
Ne znam sta ti je tu cudno, kada se EU tretira kao jedna drzava.
Prema zakonu EU za svakog ilegalnog emigranta odgovara ona drzava preko koje je usao na terotoriju EU.
A Eriu ti je vec objasnila razliku izmedju drzavljana i ne drzavljana.
Da ne spominjemo biometrijske pasose koje samo provuku kroz citac i vide sve.
 
Nece da ga love, nego jednostavno nece da ga puste da udje na teritoriju EU.
I da, ako je neko radio na crno u Grckoj, sasvim je moguce da ne moze da letuje u Spaniji.
Ne znam sta ti je tu cudno, kada se EU tretira kao jedna drzava.
Prema zakonu EU za svakog ilegalnog emigranta odgovara ona drzava preko koje je usao na terotoriju EU.
A Eriu ti je vec objasnila razliku izmedju drzavljana i ne drzavljana.
Da ne spominjemo biometrijske pasose koje samo provuku kroz citac i vide sve.
pa da, lepo ja kazem centralizovan sistem imaju, zapravo ni ne lupaju pecate uvek u pasos, jer ako ides vozom npr imaju onu kutiju sto vuku sa sobom,ubace pasos i veorvatno izadje da li imas neutralni status, tj nikakve prekrsaje,ili te traze zbog toga toga i toga, a te i te godine si prekrsio pravo boravka u zemlji,il su te ilegalno navatali itd..mene cesto ni ne pitaju gde idem i sta radim, jer samo mogu da pretpostavim da im izadje moj legalan boravak u jednoj od zemalja, kazu srecan put i kraj....koliko ja znam svaka zemlja ima neku svoju imigracionu politiku, ali kad se radi od proverama u slucaju vracanja u evropu, taj sistem je nadnacionalni.
 
pa da, lepo ja kazem centralizovan sistem imaju, zapravo ni ne lupaju pecate uvek u pasos, jer ako ides vozom npr imaju onu kutiju sto vuku sa sobom,ubace pasos i veorvatno izadje da li imas neutralni status, tj nikakve prekrsaje,ili te traze zbog toga toga i toga, a te i te godine si prekrsio pravo boravka u zemlji,il su te ilegalno navatali itd..mene cesto ni ne pitaju gde idem i sta radim, jer samo mogu da pretpostavim da im izadje moj legalan boravak u jednoj od zemalja, kazu srecan put i kraj....koliko ja znam svaka zemlja ima neku svoju imigracionu politiku, ali kad se radi od proverama u slucaju vracanja u evropu, taj sistem je nadnacionalni.

Ajd i da jeste tako,ali ko dobije zabranu ulaska u EU,valjda postoji rok do kad ta zabrana vazi ili je dozivotna?
Znam za slucaj kada je klinac iz mesta u kom zivim,sa 17god sa losim drustvom bio ucesnik u oruzanoj pljacki benzinske pumpe,deportovan je,uzet mu je uzorak DNK,i ima zabranu na 99god.Promenio je ime i eno ga u Becu,ali ako ga uhvate i provere DNK,na.ebao je!
Tako da ako je neko deportovan iz Grcke zato sto je radio na crno,i za taj prekrsaj mora postojati rok,koliko traje zabrana!?Ili je dozivotna?
 
Planiram da apliciram vizu za ENGLESKU ,htela bi ici u posetu prijatelju u London na svega nekoliko dana ,od dokumenata imam pozivno pismo prijatelja ,njegovu kopiju pasosa, kao i njegov prosek plate ,onda potvrdu iz banke,potvrdu roditelja da su u stalnom radnom odnosu i njihovi proseci plata ...PROBLEM je sto ja nisam zaposlena i plasim se da mi vizu nece odobriti ..JA STVARNO PLANIRAM TAMO DA BUDEM TURISTICKI ,molim vas dajte mi neki savet,stvarno sam ocajna .UNAPRED ZAHVALNA ...
 

Back
Top