Sokoj zakon ili...

vesna1356

Zainteresovan član
Poruka
143
Molim vas da li mi moze neko reci da li je zakonom doneto da ova organizacija ima pravo da naplacuje slusanje muzike u salonu.Prvo nisam ni znala o cemu se radi tek dobila sam racun da platim jer to je organizacija koja stiti prava estradnih umetnika.Ja ih nazovem i kazem da mi u salonu slusamo muziku preko kompjutera a oni meni kazu bez obzira opet moram da platim za tri meseca 1600 din da li je to u redu zna li neko nesto o tome .Hvala
 
SOKOJ organizacija ona je izdavala ploce 60-70 godina.Koliko ja znam da bi trebalo to da se placa,prepostavljam da si iz Valjeva to je bilo pre 4 meseca na lokalnoj televiziji isto su se ljudi zalili i nije im bilo jasno da li treba ili ne da se daju pare toj organizaciji cini mi se da mora da se plati ti 1600dinara!!!Potrazite malo po netu sigurno ima nesto o njima i naci ce te odgovor!!!
 
Nista nije do kraja precizirano, organizacije se nedjusobno tuze za pravo na naplatu a iza svake stoji po neka partija. Trenutno SOKOJ naplacuje harac, sutra ce neko drugi, a ono u sta sam siguran to je da zakonom NIJE ragulisano do kraja ko placa i u kojim uslovima, pa su krenuli redom - da drpisu dok mogu.
 
ja se nezezam to je zaista tako a jadni muzicari nemaju novca pa treba da ih zastiti organizacija Sokoj posto su oni ugrozeni ,bedni i jadni ali kome ide taj novac i sta se radi sa njim bar da ga daju u neku humanitarnu svrhu pa mi nebi bilo zao
 
zbog delatnosti kojom se bavim u svom poslovnom prostoru pustam muziku odredjene bitaze..
sve diskove kupujem preko i placam ih papreno..
i sad treba da placam lokalnu taxu koja ce da ide stoji kao nadoknada za autorska prava?
necu..morace da urede zakon drugacije..
 

Back
Top