Ovo je lako

L

la la la

Gost
Nije bas iz matematike zadatak, ali je lak. Ima samo jedna formula, najprostija, V=s/t:
Dva prolaznika su udaljena jedna od drugog 10 km, u datom trenutku i krecu se jedan prema drugom konstantnim brzinama od 2 i 4 m/s. Za koliko ce 1.prolaznik preci (2m/s)4 km, a za koliko 2. 6 km?
Kad se sretnu u toj tacki A, nastavljaju da se udaljavaju, a sad posmatras treceg prolaznika koji se krece u odnosu na prvog sestostruko brze.posle koliko vremena ce biti udaljeni 23, 8 km, ako je vreme koje 1.prolaznik utrosi da predje svoj put jednako vremenu koje utrosi 3.prolaznik da predje 6 puta veci put?
 
maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:
dobro je napisan samo je prost pa ti se cini

Da vidim i ja da je dobro napisan, ipak mi je udarilo zracenje monitora u glavu.
Ali mi opet nije jasno ovo

Za koliko ce 1.prolaznik preci (2m/s)4 km, a za koliko 2. 6 km?

Nema nikakve veze sa njima dvojicom, zato mi se ucinilo da je pogresno prepisan, a i nisam video onu njihovu razdaljinu od 10km (gadno ovo zracenje, od sad svaki post p[regledam 2X).
 
Za koliko ce 1.prolaznik preci (2m/s)4 km, a za koliko 2. 6 km?

Nema nikakve veze sa njima dvojicom, zato mi se ucinilo da je pogresno prepisan, a i nisam video onu njihovu razdaljinu od 10km (gadno ovo zracenje, od sad svaki post p[regledam 2X).[/quote]
Bas sam kreten, mislila sam za koliko ce vremena prvi prolaznik koji se krece 2 m/s 4 km, a za koliko drugi 6 km. valjda sam to mislila. ma provericu ja da li sam ga dobro prepisla ipak. ovako je pisalo u knjizi ovo je alko, a stavrno je lako. pa eto 8)
 

Back
Top