Uskoro kosovski scenarij u Makedoniji

Nemojte tako ljudi...
Ako bude belaja biće krivi Makedonci što nisu:

- odmah priznali nezavisno Kosovo
- uveli albanski jezik kao drugi službeni
- dozvolili upotrebu albanske zastave ravnopravno sa makedonskom
- priznali i oprostili učešće svim albanskim teroristima u pobuni protiv države 2001.

Drugim rečima još jedan Rambuje, samo ovaj put za Makedonce...
 
Pa, plan o velikoj Aljbaniji nije tajna. Pitanje je, zaista, da li Amerima treba jos nesto, ili ne. Ako im ne treba, Kosovo ce ostati presedan i nece im dozvoliti da se sire (da se ne lazemo, boli njih bulja za siptare, oni gledaju svoje ciljeve- a Amerima cilj nije veliak albanija nego da se oni stacioniraju koliko zele). Tako da... treba sacekati i videti sta su naumili.

Postoji mogucnost da siposi vrlo brzo prsnu na amere ako uvide da im ovi ne samo da nisu dali nezavisnu drzavu (jer je to prakticno protektorat a ne nezavisnost), vec i da nece moci da se spajaju sa albanijom i sire kako zele.

Opet, ako Ameri hoce jos koji deo teritorije, onda cemo imati novi kosovski presedan u Makedoniji.
 
Ja iskreno mislim da će ovde da bude još puno belaja...
Jer, prvi Albanci u Makedoniji, preševskoj dolini i u Crnoj Gori neće prihvatiti tezu o "Kosovskom presedanu"... jer su između ostalog videli da im sistem pravljenja Velike Albanije prolazi kod Amera...
E, kako sada ovi drugi što su ostali van tog "presedana" da se smire i ostanu isključeni...
Na žalost, čini mi se da će tu biti još dosta problema...
 
Pa, plan o velikoj Aljbaniji nije tajna. Pitanje je, zaista, da li Amerima treba jos nesto, ili ne. Ako im ne treba, Kosovo ce ostati presedan i nece im dozvoliti da se sire (da se ne lazemo, boli njih bulja za siptare, oni gledaju svoje ciljeve- a Amerima cilj nije veliak albanija nego da se oni stacioniraju koliko zele). Tako da... treba sacekati i videti sta su naumili.

Postoji mogucnost da siposi vrlo brzo prsnu na amere ako uvide da im ovi ne samo da nisu dali nezavisnu drzavu (jer je to prakticno protektorat a ne nezavisnost), vec i da nece moci da se spajaju sa albanijom i sire kako zele.

Opet, ako Ameri hoce jos koji deo teritorije, onda cemo imati novi kosovski presedan u Makedoniji.

Iz tvojih usta u Bozije usi ;) :P Nama odgovara i jedan i drugi scenario :D
 
Zna i Adem vrlo dobro sta sam napisala, i zna da je bilo sarkasticno.

Naravno da su i Srbi pravili s.ranja, to valjda svi znaju, i zaista nisam od onih koji ce mrzeti bilo koga, samo zato sto pripada odredjenoj naciji (eto, Adema ne mrzim, jeds da provocira ali podforum politika ne bi bio zabavan bez njega). Ali muka mi je vise od prica o jadnim, malim, nezasticenim Kosovarima. Jeste, za mnogfe stvari smo sami krivi sto smo bili dovoljno glupi da ispostujemo 0% imigracione politike i da su uspeli da nas preveslaju sa njihovim populacionim bumom, za sta smo licno krivi. Makedonci su se slicno zeznuli. Da li ce i nastavak price biti isti, mislim da ne odlucuju oni, a ni Albanci, vec Ameri, u zavisnosti od toga da li im jos nesto treba ili ne.

Da se rauzmemo, nemam nista protiv manjina kao neki ovde; ako se neko od manjina oseca da nema dovoljno prava to je jedna stvar, ali manjine moraju da znaju da su manjine u drzavi koja pripada nekome drugome. Ako tis e ne dopada, a ti bato idi kuci. A ako drzavu u kojoj zivis smatras jedinom kucom jer su ti tu rodjeni roditelji i sam si rodjen, to onda sasvim razumem . Ali ne da se otima deo teritorije samo zato sto se neko namnozio...

PS-Mislim da i Adem nas ovde malo zeza, zna on vrlo dobro neke stvari, a i zna da mi znamo da on zna neke stvari, ali opet ima mnogih koji se loze na njegove provokacije, sto je, ponekad, zabavnoz a citanje, ali je mahom nepotrebno.
 
Zna i Adem vrlo dobro sta sam napisala, i zna da je bilo sarkasticno.

Naravno da su i Srbi pravili s.ranja, to valjda svi znaju, i zaista nisam od onih koji ce mrzeti bilo koga, samo zato sto pripada odredjenoj naciji (eto, Adema ne mrzim, jeds da provocira ali podforum politika ne bi bio zabavan bez njega).
prvi boldovan deo: patrijotama to nikako da udje u glavu.
drugi deo: ponekad je forum tako preopterecen mrznjom da pokusavam makar sebe da nasmejem.
Ali muka mi je vise od prica o jadnim, malim, nezasticenim Kosovarima. Jeste, za mnogfe stvari smo sami krivi sto smo bili dovoljno glupi da ispostujemo 0% imigracione politike i da su uspeli da nas preveslaju sa njihovim populacionim bumom, za sta smo licno krivi. Makedonci su se slicno zeznuli. Da li ce i nastavak price biti isti, mislim da ne odlucuju oni, a ni Albanci, vec Ameri, u zavisnosti od toga da li im jos nesto treba ili ne.
nismo mi mali, jadni, nezasticeni... ali smo u jednom trenutku imali "posla" sa srbijom koja je bila puno jaca, i po meni, pokusala da se na nas iskali za sve "slavne pobede". ne kazem da to nismo iskoristili, ali.... rat je kao i ljubav, ako razumes sta zelim reci.
Da se rauzmemo, nemam nista protiv manjina kao neki ovde; ako se neko od manjina oseca da nema dovoljno prava to je jedna stvar, ali manjine moraju da znaju da su manjine u drzavi koja pripada nekome drugome. Ako tis e ne dopada, a ti bato idi kuci. A ako drzavu u kojoj zivis smatras jedinom kucom jer su ti tu rodjeni roditelji i sam si rodjen, to onda sasvim razumem . Ali ne da se otima deo teritorije samo zato sto se neko namnozio...
ako mslis da manjinom ima pravo da upravlja vecina, i to kako joj se svidi, ne slazem se sa tobom
PS-Mislim da i Adem nas ovde malo zeza, zna on vrlo dobro neke stvari, a i zna da mi znamo da on zna neke stvari, ali opet ima mnogih koji se loze na njegove provokacije, sto je, ponekad, zabavnoz a citanje, ali je mahom nepotrebno.

ovde nema potrebe za odgovorom.
 
ako mslis da manjinom ima pravo da upravlja vecina, i to kako joj se svidi, ne slazem se sa tobom.

Procitaj sta sam rekla o manjinama i njihovim pravima. Naravno da to treba da postoji, i to ne vidim kao problem. Ukoliko je bilo problema te vrste sa bilo koje strane to je samo po sebi sramota, ali ne resava se na ovaj nacin. Na koji nacin- ne znam. Ali to sigurno ne moze biti cepanje dela necije teritorije ili, pak, dozvoljavanje da na sopstvenoj teritoriji postanes manjina i da slabo sta uradis po tom pitanju, a kad i uradis, uradis najgluplju mogucu stvar.

Kao sto ne verujem da Adem ili bilo koji pripadnik njegovog naroda ne zna da je Taci terorista, isto tako ne verujem da bilo ko od nas misli da se nad Siptarima treba obaviti neka "Oluja" i da bi to bilo sta resilo.

Etnicka ciscenja danas mogu bez kazne da izvrse samo velike sile i njihovi puleni, to je jasno kao dan. Ponavljam, sta ce se desiti u Makedoniji zaivi iskljucivo od toga kako su se Ameri postavili. Ako Amerima ne odgovara da se Albanci sire, vrlo brzo ce ih abortirati i stati na stranu Makedonije, nazvati ih zlocincima itd.

Treba svakako videti da li ce Siptari biti pametniji od nas u ovoj situaciji, a i Makedonci.
 
Bice kriva makedonska pogreshna politika koja je praktichno turila u ruke oruzije shikaniranim miroljubivim Albanacima.
То је била погрешна политика за народ Македонски кога ускоро неће бити, а за оне који су стрпали лову у џеп , а у име те акције, као и ове наше БоТе и слични, то је супер!
Обезбедили су се за 10 генерација...боле њих уши, ти немају скрупула и за њих то није погрешна, већ једина могућа политика.
 
Treba svakako videti da li ce Siptari biti pametniji od nas u ovoj situaciji, a i Makedonci.

svaka cast,i ja isto mislim.i mogu reci da se kod nas zaista apeluje stalno da ne trebamo ciniti iste greske, da je to proslost, da moramo ziveti zajedno, i zajedno ici napred
znaci politicari pokusavaju, a koliko ce toimati uspeha ne znam. znam jedno, da srpski politicari svojimizjavama sigurno ne pomazu situaciji na kosovu
 

Back
Top