parastitna zlezda

hjovan

Početnik
Poruka
8
Da li neko ima slican problem (Resenje)? Radi se o detetu koje je imalo konvulzije neposredno posle rodjenja. Dijagnoza je sa UDK koja je kasnije potvrdjena na Institutu za majku i dete: hipoparatireoidizam. Analize krvi pokazuju smanjen Ca u serumu i nizak nivo parat hormona.
Molim da se neko javi, ako zna bilo sta u vezi sa hipoparatireoidizmom. Unapred zahvalan.
 
Dobro oprati i izbrisati 5 - 7 jaja. Zatim ih izlupati, odstraniti sadržaj (belance i žumance), a ljusku ubaciti u teglu od 1 litra. Potom ih preliti sokom od limuna (da se napuni tegla) i ostaviti da odstoje 12 sati u frižideru. Procediti (ljusku iz cediljke vratiti u teglu) i piti po 2 šoljice dnevno, a uz to obavezno uzimati i po 1 kašiku ribljeg ulja dnevno, bez obzira na doba dana. Uzimati isključivo tečno riblje ulje, ne u perlicama ili nekom drugom prerađenom obliku. Ovaj preparat mogu da uzimaju i deca i odrasli
 
Zahvaljujuci terapiji AT-10, MgO. Odrzavamo nivo Ca u serumu u normalnim granicama, na poslednjim UV pregledima bubrega primecene su hiperehogene piramide...
Sta bi trebalo dalje preduzimati (doktori kazu da je terapija dozivotna), kakva je sudbina deteta, interesuju nas iskustva ljudi sa hipoparatireoidizmom... Da li je moguce izlecenje?
 
Ja cu odgovoriti na deo pitanja.
Da, terapija je dozivotna. Dete treba da prati endokrinolog, u nasoj zemlji su 2 ustanove za decu top, Institut za majku i dete i Tireseova.
Vrlo je vazno da sa pedijatrom/endokrinologom sednete i popricate o svemu sto vas interesuje jer je oboljenje usko specijalisticko i samo pedijatar subspecijalista endokrinolog moze odgovoriti na sva Vasa pitanja.
 
Gde se u Srbiji privatno vrši snimanje paratiroidnih žlezda? I još jedno pitanje, od koga dobiti uput iz unutrašnjosti za Bg, za istu stvar? Možda ovo drugo pitanje deluje nesuvislo, ali kad bih vam sad pisala kako šetaju čoveka mesecima, čudili bi ste se, i uvek se razgovor završava sa: 'Pa, ovde se to radi, ali retko, ne znam, javite se za mesec dana pa da vidimo'. Hvala
 
Снимање параштитне жлезде не знам где може да се обави приватно али за Бг тј. за Клинички Центар Србије мора упут да Вам да ваш ендоктинолог.
 
Sofija, hvala na odgovoru. Znam da je to valjda normalan sled, ali nije baš tako jednostavno. Čoveku ne daju uput, a i ne vrše taj pregled, jer se navodno u Kragujevcu to radi ali retko (???), šta god to značilo, tako da je poslednja informacija da mu je specijalista rekla da se javi u januaru pa će da vide. Ne znam šta će da vide, ako se radi, a čeka se, onda valjda treba da mu zakažu. Ovako nikakvo zakazivanje, samo preporuka da se javi u januaru. Inače na taj pregled čeka već mesecima- Po onoj narodnoj, nit me ljubiš nit me drugom daješ :think: Čula sam da neka ustanova za nuklearnu medicinu to privatno radi u Bg, raspitaću se još. Ako ih u medjuvremenu ne umolimo za taj uput. U svakom slučaju mnogo hvala? Pozdrav!
 
У Клиничком Центру Србије постоји одељак за нуклеарну медицину и да, раде тамо преглед свачега па и паратиреоидних жлезда радионуклидима али и за то треба упут одговарајућег специјалисте. Не знам да ли специјалиста из Крагујевца може да пошаље пацијента у КЦС на дијагностику овима на нуклеарну. А Бога ми не знам ни да се то негде ради приватно.
 
Sofija, hvala na odgovoru. Znam da je to valjda normalan sled, ali nije baš tako jednostavno. Čoveku ne daju uput, a i ne vrše taj pregled, jer se navodno u Kragujevcu to radi ali retko (???), šta god to značilo, tako da je poslednja informacija da mu je specijalista rekla da se javi u januaru pa će da vide. Ne znam šta će da vide, ako se radi, a čeka se, onda valjda treba da mu zakažu. Ovako nikakvo zakazivanje, samo preporuka da se javi u januaru. Inače na taj pregled čeka već mesecima- Po onoj narodnoj, nit me ljubiš nit me drugom daješ :think: Čula sam da neka ustanova za nuklearnu medicinu to privatno radi u Bg, raspitaću se još. Ako ih u medjuvremenu ne umolimo za taj uput. U svakom slučaju mnogo hvala? Pozdrav!

У оквиру Клиничког центра Крагујевац ради Центар за нуклеарну медицину који је врло добро опремљен, има гама камеру и врши сцинтиграфију. С обзиром на то, упут не можете добити јер имате одговарајућу здравствену заштиту на подручју матичне филијале. Да би се неко лечио ван подручја матичне филијале о трошку здравственог осигурања мора да има оверен упут од стране првостепене лекарске комисије РФЗО, што је у овом случају немогуће (осим ако немате дебелу везу)...:)
 
У оквиру Клиничког центра Крагујевац ради Центар за нуклеарну медицину који је врло добро опремљен, има гама камеру и врши сцинтиграфију. С обзиром на то, упут не можете добити јер имате одговарајућу здравствену заштиту на подручју матичне филијале. Да би се неко лечио ван подручја матичне филијале о трошку здравственог осигурања мора да има оверен упут од стране првостепене лекарске комисије РФЗО, што је у овом случају немогуће (осим ако немате дебелу везу)...:)
Ne znam kakva im je kamera i kako su opremljeni, samo znam da je mom ocu taj pregled neophodan, a još ga nije obavio. Čoveku nije dobro, a scintigrafija niti mu je zakazana, niti mu daju uput za neki drugi KC. Iskreno, bolje bi bilo da im ta gama sega mega kamera ne radi, bar bi dobio uput za drugde, odmah, i do sad bi čovek već znao šta mu je dalje činiti...ovako....
 

Back
Top