Moderna psihologija,da ili ne

dobro anamarija, što mi natrčavaš ovako.
knjigu sam čitala ali je sad neću komentarisati

ali pazi ovo:
to što je neko profesor na univerzitetu ne mora da znači da nije budala, ni da ne piše loše knjige
dokle će ljudi da budu toliko zaslepljeni titulama i velikim imenima da će verovati da je jedno od ta dva garancija kvaliteta?
i zašto npr ti nisi u stanju da mi navedeš neku dobru stranu te knjige nego se odmah hvataš za autora?
opet kažem, ne govorim o knjizi nego o čitaocima:
gotovo svi koje poznajem su se za ovu knjigu uhvatili u nadi da će pročitati kako je emocionalna inteligencija mnoooogo bitnija od one druge (za koju se, na žalost ispostavilo da im nije baš na zavidnom nivou). to su i dobili i em.inteligencija im je postala jedna od omiljenih knjiga, pored svih onih drugih koje im govore kako su baš oni posebni, za razliku od mase bez mozga koja se nije probudila ili krenula onium putem ili nije našla svoj komadić.
 
dobro anamarija, što mi natrčavaš ovako.
knjigu sam čitala ali je sad neću komentarisati

ali pazi ovo:
to što je neko profesor na univerzitetu ne mora da znači da nije budala, ni da ne piše loše knjige
dokle će ljudi da budu toliko zaslepljeni titulama i velikim imenima da će verovati da je jedno od ta dva garancija kvaliteta?
i zašto npr ti nisi u stanju da mi navedeš neku dobru stranu te knjige nego se odmah hvataš za autora?
opet kažem, ne govorim o knjizi nego o čitaocima:
gotovo svi koje poznajem su se za ovu knjigu uhvatili u nadi da će pročitati kako je emocionalna inteligencija mnoooogo bitnija od one druge (za koju se, na žalost ispostavilo da im nije baš na zavidnom nivou). to su i dobili i em.inteligencija im je postala jedna od omiljenih knjiga, pored svih onih drugih koje im govore kako su baš oni posebni, za razliku od mase bez mozga koja se nije probudila ili krenula onium putem ili nije našla svoj komadić.

У глобалу се слажем са написаним, с тим што, да ли је нешто добро или лоше, ствар је личног укуса и афинитета, што не значи ништа, ни да тај неко има високу емотивну, а слабу логичку интелигенцију, нити обрнуто.
Зато никад себи не дозвољавам да књиге класификујем као добре или лоше, или не дај Боже писце, једноставно кажем ''мени се допада или не допада''.
 
Iz licnog iskustva tvrdim - fatalna privlacnost postoji.U svakom veku.Da li ces joj se prepustiti ili ne je stvar tvoje razumne odluke.I iskreno zalim sve one koji nesto tako nisu osetili.Nisu dovoljne reci da to opises, to jednostavno OSETIS. Mozda je to neka hemija, mozda je vezano za seks, ima hiljadu mozda.Ali sigurno je da od 1000 ljudi suprotnog pola koje upoznate, samo jedan (ili nijedan) bude taj "fatalni". Upozitivnom ili negativnom pravcu to vec uslavljavaju neke druge stvari
 
Pazi ovi pričaju o animi i animusu, ali kroz komplekse....

Pa nije isto kad probaš kolač dva ili kad rešiš da ti to bude ručak i večera.... koliko god ćete čežnjivo pamtiti kolač kao kolač , toliko će vam biti neugodan kao ručak i večera.....

Postoje osobe koje služe da se ispere zadah misli i tela....da se čovek vrati sebi i svojoj suštini , prikupi i razjasni sebi ......
Ali te osobe nisu anima i animus .....iako zahvalnost usled jednog uspešnog i sujetno ugodljivog osećaja može da stvori imaginaciju i totalnu vizuelizaciju....
 
dobro anamarija, što mi natrčavaš ovako.
knjigu sam čitala ali je sad neću komentarisati

ali pazi ovo:
to što je neko profesor na univerzitetu ne mora da znači da nije budala, ni da ne piše loše knjige
dokle će ljudi da budu toliko zaslepljeni titulama i velikim imenima da će verovati da je jedno od ta dva garancija kvaliteta?
i zašto npr ti nisi u stanju da mi navedeš neku dobru stranu te knjige nego se odmah hvataš za autora?
opet kažem, ne govorim o knjizi nego o čitaocima:
gotovo svi koje poznajem su se za ovu knjigu uhvatili u nadi da će pročitati kako je emocionalna inteligencija mnoooogo bitnija od one druge (za koju se, na žalost ispostavilo da im nije baš na zavidnom nivou). to su i dobili i em.inteligencija im je postala jedna od omiljenih knjiga, pored svih onih drugih koje im govore kako su baš oni posebni, za razliku od mase bez mozga koja se nije probudila ili krenula onium putem ili nije našla svoj komadić.

sto si stroga parka... meni je ta knjiga odlicna, i ne mogu da kazem da sam se kroz knjigu pronasla i uvidela svoju "posebnost", pre falinke...a nesto ne verujem da se svako mogao pronaci u njoj. osobe sa razvijenom, ajde da kazem nadprosecnom EQ su izuzeci kao i osobe sa nadprosecnom IQ. i ne bih je trpala u isti kos sa komadicima i budjenjima...

odusevljavaju se ljudi svim i svacim, ali to ne znaci da su skapirali sustinu...
 
stroga sam, zato što je jedno kad ti se ta ili bilo koja knjiga baš dopala i kad svoju životnu filozofiju zasnuješ na dve knjige tog tipa i ne odstupaš..
ko je ono reko "čuvaj se čoveka koji je pročitao samo jednu knjigu"
 
stroga sam, zato što je jedno kad ti se ta ili bilo koja knjiga baš dopala i kad svoju životnu filozofiju zasnuješ na dve knjige tog tipa i ne odstupaš..
ko je ono reko "čuvaj se čoveka koji je pročitao samo jednu knjigu"

razumem ja to, ali kako si ti procenila da anamarija77 spada u drugu grupu? po nacinu na koji je postavila pitanje? samo sam radoznala...:-)
 
anamariji sam rekla da mi smeta što je kao jedini argument ZA čitanje te knjige navela titulu autora

a što se druge grupe tiče.. pa ne znam.. malo sam prečesto naletala na pripadnike iste (sad je ponovo na mestu pitanje među kojim se ja to ljudima krećem), koji znaju lično da se uvrede kad im lepo kažeš da ti se njihova lična biblija nije dopala, da sad malo burno reagujem, istina =)
 
anamariji sam rekla da mi smeta što je kao jedini argument ZA čitanje te knjige navela titulu autora

a što se druge grupe tiče.. pa ne znam.. malo sam prečesto naletala na pripadnike iste (sad je ponovo na mestu pitanje među kojim se ja to ljudima krećem), koji znaju lično da se uvrede kad im lepo kažeš da ti se njihova lična biblija nije dopala, da sad malo burno reagujem, istina =)

ccc... dobro dok ne krenes da bijes neistomisljenike:) ondak vise necu smeti da ulazim u diskusije sa tobom...

:D"citas popularnu psihologiju i svidza ti se-sljas samar- ne umes da obrazlozis stavove- baaam pivskom flasom u glavu... sto bre malo ne ukljucis mozak- jos jedan samar...":|

:-)
 
ne znam, i ja se slazem sa delom da vecina ljudi voli pitke teorije i odgovore o zivotu,vaseljeni i svemu ostalom :), a da ih u sustini samo preuzima za mantru, ne shvatajuci sustinu. ALI takodje bih dodala da ako u tim popularnim pricicama ima istine, a uglavnom ima, sto bi to bilo lose, ako je "poruka-pouka" ispravna zasto bi medijum bio bitan?
 
ne znam,meni je to sve nekako bljutavo,jao ne znam kako da se izrazim a da ne ispadnem snob
u smislu da mi se digne kosa na glavi kad mi kazu kako ne mogu da zive bez knjiga(a ono na polici pomenuti koeljo,pa den braun,pa put kojim se redje ide prvenac cini mi se i onda ide mirjam :lol:) i onda kao oni se tripuju da su saznali nesto mnogo bitno a nisu ni zagrebali po povrsini,nervira me taj momenat konkretno-naucio sam glagol to be i sad cu da svima pricam da govorim engleski
 

Back
Top