pokušaj atentata u rusiji

klikk

Iskusan
Poruka
6.788
U SCENI poput one iz kultnog filma Freda Zinnemanna "Šakalov dan", agenti sigurnosti Kremlja ugledali su čovjeka sa snajperskom puškom na krovu zgrade koja je gledala na moskovski Crveni trg, upravo u vrijeme kada su Vladimir Putin i Dmitrij Medvjedev na pozornici proslavljali pobjedu na predsjedničkim izborima 3. ožujka. Nakon brze intervencije agenata i policije snajperist je uhićen.
putinmedvedevafpvelika22.jpg


Vijest o uhićenju "atentatora", prvi je pustio ruski tabloid Tvoi Den, koji je poznat po dobrim kontaktima s ruskim vlastima i tajnim službama, međutim čudno je kako je Ruska novinska agencija Interfaks u subotu navečer, pozivajući se na službene izvore, objavila kako je takva vijest apsolutno netočna.

Strogo kontrolirani mediji

Britanski Daily Mail u svojem današnjem tekstu dvoji kako službeni demanti vrlo vjerojatno nije istinit. Naime, kako stoji u engleskom dnevniku, apsolutno je nemoguće da u ruskim medijima koji su strogo nadzirani od Kremlja, izađe priča poput one o pokušaju ubojstva, a da nisu već odobreni od visokih predstavnika vlasti.

Štoviše, prvi čovjek ruske obavještajne agencije FSB Nikolaj Petrušev rekao je kako je njegova organizacija osujetila niz terorističkih napada za vrijeme izborne kampanje, no unatoč demantiju Interfaxa, slučaj uhićenja "ruskog šakala" Petrušev nije htio demantirati, a ni potvrditi.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...a-atentata-na-putina-i-medvjedeva/378473.aspx
kome smetaju putin i/ili medvjedev?

da li će i ovi novinari završiti kao kolege im ili poput onog bivšeg kgbovca u britaniji?
 
Ili kao novinari RTS-a koje su 1999. pobile "demokrate" sa zapada.

Stranim izveštačima rečeno da izadju, deci lokalnih šefova rečeno da izadju, ostalima rečeno da rade.
Tatjana Lenard nešto hitno istrčala iz zgrade da stigne na seriju posle Dnevnika2.
Aleksandar Vučić danas u upravnom odboru javne kuće RTS.
Pitajte ga šta bi bilo da je bio mnistar u Japanu?
 
Stranim izveštačima rečeno da izadju, deci lokalnih šefova rečeno da izadju, ostalima rečeno da rade.
Tatjana Lenard nešto hitno istrčala iz zgrade da stigne na seriju posle Dnevnika2.
Aleksandar Vučić danas u upravnom odboru javne kuće RTS.
Pitajte ga šta bi bilo da je bio mnistar u Japanu?
Da, i sve to opravdava ubice novinara RTS-a, ovde se navodno spominju Rusi kao ubice novinara, a zaboravlja se da se toga ne libi ni zapad, koji glumi demokrate, ali našim zaslepljenim likovima takav zapad ni malo ne smeta, sve dok se kupa u novcu.
 
Da, i sve to opravdava ubice novinara RTS-a, ovde se navodno spominju Rusi kao ubice novinara, a zaboravlja se da se toga ne libi ni zapad, koji glumi demokrate, ali našim zaslepljenim likovima takav zapad ni malo ne smeta, sve dok se kupa u novcu.

A jeli prijatelju kako to zapad napao ovu zemlju baš za vreme odredjene koalicije?
A? Da neko nije malo jeo ono što se ne jede?
I šta se ti brineš kako koja zemlja postupa sa svojim novinarima kada je neko vukao poteze očajnika da tudjom žrtvom predstavi sebe kao mučenika kog treba voileti i sažaljevati? Zamisli ti taj bolestan mozak kada je procenio da nam je narod takav pa će to da upali?

Što skrećeš sa teme? Bio pokušaj atentata, ne sme da se piše o tome? Što tebe brine?
Nije sve tako ružičasto u Rusiji? Nije srce moje pametno, nije...
Amerika,. Rusija i Kina baš imaju problem sa novinarstvom.
Žestok problem. A nisu novinari krivi...
 
A jeli prijatelju kako to zapad napao ovu zemlju baš za vreme odredjene koalicije?
A? Da neko nije malo jeo ono što se ne jede?
Ma nemoj, neko je jeo nešto, pa se zapad onako naivno, dobronamerno umešao, je li? A pre toga dodje 1998. Britanski diplomata i onako probajući oružje u kampu OVK im poručuje "srećno". Milošević jeste vodio pogrešnu i nesposobnu politiku, ali sada pričati kako je zapad hteo nama dobro, pa je podbunjivao Albance, zabranio objavljivanje izveštaja patologa H. Rant vezanog za Račak, kako bi samo našao povod da nas napadne. Prema tome ako je neko jeo što se ne jede, onda su to bili baš te poštenjačine sa zapada.
I šta se ti brineš kako koja zemlja postupa sa svojim novinarima kada je neko vukao poteze očajnika da tudjom žrtvom predstavi sebe kao mučenika kog treba voileti i sažaljevati? Zamisli ti taj bolestan mozak kada je procenio da nam je narod takav pa će to da upali?
Ja sam ti već rekao, sve vreme skrećeš pažnju sa onih koji su naredili bacanje bombe, zamisli ti samo bolesni mozak koji je naredio bacanje bombi na novinare, ah da, ti to ne smeš da zamisliš, to bi bila euro-jeres, jer mi težimo tom sistemu vrednosti.
Što skrećeš sa teme? Bio pokušaj atentata, ne sme da se piše o tome? Što tebe brine?
Nije sve tako ružičasto u Rusiji? Nije srce moje pametno, nije...
Amerika,. Rusija i Kina baš imaju problem sa novinarstvom.
Žestok problem. A nisu novinari krivi...
Da, Rusija ima dosta problema, ništa manje od EU i SAD, samo što se ovde u propagandne svrhe uglavnom spominje samo Rusija u negativnom kontekstu, dok se EU predstavllja kao mesto gde teče med i mleko, ako pogledaš moj prvi post, samo sam spomenuo da i zapad ubija novinare, bez pravdanja Rusije, ali je to očigledno tebe isprovociralo.
 
Видим да овај Хрватски новинар каже да је Путин стекао многе непријатеље. Наравно да је стекао. Подигао је русију. Сад му је свако ко мржи Русију непријатељ. Топуно логично. А он је ето имао храбрости да се упусти у обнову своје отаџбине, без обзира што ће га због тога мрзети Енглези, САД, Таџекистан , Чеченија , Шиптари, олигарси..... .....
 

Back
Top