Moj pribor za pecanje....

Jel moze neko da mi da predlog sa kojim stapovima za pecanje sarana da sparim tri masinice BANAX POSEIDON 5600.Masinice su robusne tako da ne bi da ih kacim na neke tanane stapice....i naravno da budu u rangu sredje klase ,sto ce reci ok 5000 dinara po komadu.
Pozdrav
 
Heh,5000 dindzi po komadu je tesko srednja klasa,posebno ako pogledas malo koliko se krecu cene (do 50-ak 000 po komadu),ali recimo da je to neka donja srednja klasa,ja sam imao sasvim solidne Colmic stapove,bili su negde oko 50 eura komad,mislim da se posle jos neko ovde na forumu pohvalio njima,stvarno su za te pare OK,vrlo fini i robusni!!
Pozdrav :cool:
 
Eh,mnogo pitas,nisi napisao odakle si,Colmic uvozi jedna firma iz,mislim,Cacka,ja sam ih nasao u Despotovcu,mogu se naci u Jagodini... to je to od moje okoline sto znam da ih ima,a znam da ih ima i u Nisu i samim tim sasvim sigurno i u BG-u,NS-u,KG-u... samo potrazi,ja sam imao model Proxy Carp ali mislim da se ne pravi vise,sad ima neki novi!?
Pozdrav :cool:
 
Kakve to veze ima sa kvalitetom stapova,ja sam ribolovac 15 godina a sarana sam pecao samo te JEDNE sezone,sad sam opet samo varalicar i ponekad zabacim match,video sam da saranski ribolov nije za mene i sta sad,jeste lepo pecanje da sedis u hladovini ceo dan ali mnogo kosta,ima 100 sitnica koje treba tegliti sa sobom (znaci ne mogu motorom na pecanje a to bas volim,jer kroserica prodje do mesta gde auto ne moze) i naravno ono glavno... DOSADNO MI JE!!
Mozda jednog dana kad odem u penziju i ne mogu vise da se krecem i nabavim opet saranski pribor i neki karavan autic ili kombi,i steknem dovoljno strpljenja da sedim ceo dan pored stapova i da mi ne bude dosadno kao sto je bilo ovih 15-20 izlazaka prosle godine,mogao sam da prosetam 100-tinak kilometara,uhvatim na desetine pastrmki i nauzivam se a ja sam izgubio celu sezonu sedeci pored vode 100-tinak sati zarad nekoliko sarana! :confused:
P.S.Nisam odmah primetio da ti je lokacija uz nickname,nisam navikao tu da gledam a ispod ti nije pisalo pa sam zato pitao,posle me je vec mrzelo da editujem poruku...
Pozdrav :cool:
 
Poslednja izmena:
Nbg...ti je Novi Bg,ili ti Novi Beograd...a ti si ih prodao oko nove godine...video sam na jednom sajtu...
Hvala u svakom slucaju...
P.S. Mora da sau mnogo dobri kada si ih prodao posle 15-ak pecanja...:)

Ako trazis jos uvek saranske stapove, ja bih ti preporucio sledece:
1. Shimano Alivio
2. SPRO Royalti Carp
3. Shimano Hiperloop (malo su skuplji od predhodnih)

Ja imam na primer Shimano Hiperloop i masinice Banax Helicon 5400. Pokazala se kao veoma dobra kombinacija.
 
Jel moze neko da mi da predlog sa kojim stapovima za pecanje sarana da sparim tri masinice BANAX POSEIDON 5600.Masinice su robusne tako da ne bi da ih kacim na neke tanane stapice....i naravno da budu u rangu sredje klase ,sto ce reci ok 5000 dinara po komadu.
Pozdrav


Za taj BANAX je ko' stvoren JRC SKYLINER 12,6' 3.25 EXTREME RANGE u cenovnoj grupi do 5000 dinara.

Već za oko 100-tinak € imaš LIBERATOR 12' 3.00 LR od istog proizvođača

Komplet kojim sam uživao dok sam pecao je BANAX POSEIDON i Shakespeare POWERPLAY CARP 360/300, 3 SECT, 3.0LBS. Odlično izbalansiran komplet, a štap bez obzira što ima 3 dela i samo 3lb ispaljuje olova od 90/100 gr bez imalo napora.

Izbor štapa je samo na tebi, možemo mi da pričamo i pričamo ali jedino (adekvatno) merilo je da uzmeš štap u ruke i pravac na vodu, tek tada ćeš znati koji i kakav štap ti odgovara.
Za početak , na kojim i kavim vodama planiraš da pecaš?

Pozdrav
 
Pa s'obzirom da je namena te mašine surf casting, po nekoj logici najbolje bi bilo upariti je sa nekim surf štapom.
Sumnjam da će toj (ili bilo kojoj sličnoj) mašini idealno odgovarati neki šaranski štap ili obrnuto. Opet s'druge strane za šarana ni jedna mašina nije mala, a mišljenja sam da mašine treba da budu robusne, jake i da posedeju špulne , po mogućnosti "LC", koje primaju dosta najlona.

Što se tiče cenovne grupe do 5000 dinara, mislim, čak sam i siguran da svi proizviđači nude skoro isto, odnosno skoro iste karakteristike i performanse. Eto , pre neki dan u Fisherman Partners-u sam primetio YAD-ove štapove. Po mom mišljenju to su idealni štapovi za Tamiš, pa uzmi i njih u obzir pri odabiru motki:D
 
Koje pletenice koristite?.
Ja i dalje traga, sada koristim Spajder, stelt, 0,17mm. Mada sutra kupujem 0.20mm jer se mn ogo kida i ne nosi kolko je napisano. Stavljam slabije podveze i često puca pletenica a ne podvez, tako da sam ostao bez jedno 30m. Inače je ok, tanka, dobar izbačaj, lepo se slaže, ne pije vodu.... ok osim prve zamerke.
 
Koje pletenice koristite?.
Ja i dalje traga, sada koristim Spajder, stelt, 0,17mm. Mada sutra kupujem 0.20mm jer se mn ogo kida i ne nosi kolko je napisano. Stavljam slabije podveze i često puca pletenica a ne podvez, tako da sam ostao bez jedno 30m. Inače je ok, tanka, dobar izbačaj, lepo se slaže, ne pije vodu.... ok osim prve zamerke.

Ja koristim spider iako je kod nas mnogo skup na zapadu je jeftin. 300 m je oko 20 $ sto je mnooooogo primamljivije nego li ovde. Inace neverujem da ima neka bolja, a prpsle godine sam imao i Berkly i ona je dobra ali je malo kupljaod spajdera.
 
Ja sam nekako nabavio PowerPro od 15lb i 150yds iz USA,maslinasto-zeleni,treba mi za dzigovanje sledecih par meseci a posle kad krenu temperature ispod nule... good old monofilament!
Uskoro mi stize i 10lb i to 300yds,nadam se da mi on postane glavni jer ovde i nema bas nekih velikih riba pa da mi treba prejaka struna,a svakako ce 0,13mm da leti dalje i bude manje upadljiv za ribu nego 0,18mm!
Pozdrav :cool:
 
Ja sam nekako nabavio PowerPro od 15lb i 150yds iz USA,maslinasto-zeleni,treba mi za dzigovanje sledecih par meseci a posle kad krenu temperature ispod nule... good old monofilament!
Uskoro mi stize i 10lb i to 300yds,nadam se da mi on postane glavni jer ovde i nema bas nekih velikih riba pa da mi treba prejaka struna,a svakako ce 0,13mm da leti dalje i bude manje upadljiv za ribu nego 0,18mm!
Pozdrav :cool:

0.18mm je dovoljno.
Ja sam koristio 0.17mm spajder ali se prevše kidao, krza se po kamenju i pukne iznad podveza,jer je tanak, za voblera može 0.13mm ali je previše tanak, moje mišljnje, Jer i nenosi onoliko koliko piše, bar nekih 20%manje.
Ja sada koristim 0.20mm i ok. i dalje daleko bacam, ali ako pecaš iz čamca šta će ti daleki zabačaji.
Ali sve zavisi od terena, ako je kamenito, brzo ćeš iskidati, ja sam za dva meseca morao da kupim drugi kalem, jer se krza i puca, kada je previše tanak.
A ovi indijanci što pišu po časopisima da svi oni pecaju na 0.14mm i tanjim baci to uvodu.
 
Može i tako da se protumači, ali i ja bih mu to prvi zamerio (što ide u Španiju i Rumuniju) kad bi bilo gde kod nas moglo da se peca i upeca onoliko somova (Rio Ebro) i šarana (Sarulešti) kao u gore pomenutim zemljama. Zar bi još neko kupovao časopis sa fotografijama ribolovca koji vadi flašu ili krpu iz vode ?
 
Ако још има неког заинтересованог за јаке штапове за дубински/шарански риболов нека се јави!

kolega OGLASE postavljaju delu OGLASI/LOV/RIBOLOV inace mozes lako da akupis neki negativan poen . ...

Da dodam vratimo se temi. Juce iz pouzdanih izvora saznajem da je Simanov program za 2009-u godinu moguce dobiti samo avansnom uplatom pribora, tako da je po Nisu, totalna rasprodaja simano mpribora. Zove me drug danas i ndi masinu Simano Alivio 4000 fb za 2200 dinara .. ali meni ne trebaju ja sam sve iskompletirao kad su bile po 6500 hiljada .. da bi zatvorio krg i ispratio Shimano za 2009-u. Strasno ...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top