KURS SLIKANJA ZA ODRASLE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj brat je isao u tu skolu crtanja pre par godina. Cula sam od mnogo ljudi da je zaista dobra. Pokusacu da proverim da li negde u imeniku imam brojeve telefona i tacnu adresu i javljam nesto kasnije. Nadam se da cu biti od pomoci.
Pozdrav.
 
Imate skolu slikanja i crtanja na Banovom brdu u koliko ste iz BG-a.Mislim da se zove LEONARDO.Telefon za informacije je 554-614.Cena za decu je ja mislim oko 40 eura,dok je za odrasle 80.Ja sam se nedavno raspitivao posto sam ja mislio da idem u tu skolu,ali posto sam dosta stariji od najstarijeg polaznika odustao sam.Vama odnosno detetu zelim puno srece!
 
Poštovana gospođo Comicka,
lepo je imati talentovano dete. Siguran sam da mu želite najbolje. Koliko je vaše dete staro? Da li voli da crta? Kako vi i vaš cenjeni suprug crtate - slikate?
Javio sam se na Vaš topic jer možda mogu da Vam pomognem svojim saznanjima o vaspitavanju dece za likovnu umetnost. Ako Vas ne smaraju saveti procitajte i ostatak ovog teksta.
Dete je od rođenja umetnik. Kada prvi put dohvati olovku ili nešto slično i shvati da to ostavlja trag po papiru, novinama ili zidu, doživljava uzbuđenje kakvom svaki umetnik teži čitavog života. Mašta koju dete nosi u sebi i savladavanje tehnika crtanja i slikanja ponekad izazovu erupciju likovnog stvaralaštva i prava remek dela. Mi, odrasli, niti smo sposobni to da shvatimo, niti da vodimo toliku energiju i kreativnost dečje mašte. Ovo traje sve do puberteta i zove se ideoplastična faza. Zove se tako jer dete ne slika ono što vidi nego ono što zna. Pubertet donosi neke druge kvalitete. "Dete" u pubertetu počinje drugačije da gleda na svet oko sebe, a u likovnom smislu prelazi u fizioplastičnu fazu, tj. slika ono što vidi. Tek je to trenutak kada ima smisla održavati pažnju mladim "slikarima" i povesti ih za ruku ka svetu umetnosti odraslih. Tada su naši klinci zreli da ih povedemo kroz perspektivu, liniju, valer... Na žalost, pubertet često donosi "prestanak potrebe za likovnim izražavanjem" i treba biti strpljiv i taktičan.
Svom detetu, ako je mlađe, najviše ćete pomoći u smislu likovnog vaspitanja, da mu omogućite puno igre, radosti i veselja, a iza takvih doživljaja, kada je po malo umorno, omogućiti odmor u opuštenoj atmosferi svoje sobice koja je puna kreona, olovaka, pastela, papira... Još ako pustite tihu muziku... Ostaje vam samo da na kraju, dok spremate večeru, kada začujete uzvik iz dečije sobe: "Mama, vidi šta sam nacrtao!" pohvalite rad, sačuvate ga u nekom bloku i s vremena na vreme svom mezimcu napravite izložbu radova lepeći ih po frižideru, ormanima i zidovima svoga stana.
Pubertetliju ćete morati drugačije. Vodanje po časovima slikanja može da bude kontraproduktivno, ako to nije želja vašeg deteta nego - Vaša.
Dakle, škole crtanja i slikanja najbolje tek sa polaskom u srednju školu, čak na godinu-dve pre upisa na fakultet. Naravno, ovo su opšta pravila. Nije ni svako dete isto. (Ovu zadnju rečenicu sam napisao samo kao alibi za Vašu sujetu. Ako baš insistirate da Vaše dete krene u školu crtanja, kad Vam uzmu novac, a dete pokaže odbojnost - setićete se ovog što sam Vam napisao sa najboljim namerama. Pročitajte nešto o likovnom vaspitanju dece.)
Želim Vam sve najbolje. :D
 
Comicka:
Da li možete da mi preporučite neku školu slikanja i crtanja za decu?

moja prijateljica je slikarka i ima atelje kod zeleznicke stanice drzi slikarskui radionicu za decu ali i za odraskle kao i pripreme za Likovnu akademiju... naravno sve su radionice odvojene i primenjuje mentorski rad (dakle sa pojedinacno sa svakom osobom sve do faze rada sa modelom sto kod dece kasnije dolazi)...mislim da je sjajna bar prema onome sto vidim kao rezultate...prosledicu vam nejn telefon pa joj se javite Vesna 064 2711461
pozdrav
 
NeŠko, Hvala Vam na predivnoj poruci!
Evo malo da Vam objasnim - tražili smo aktivnost za našu devojčicu koja ima 6 godina, voli da crta, vrlo je rano počela, i hvalili su je u vrtiću i stvarno je bilo primetno da je naprednija od ostale dece, sad je trenutno u nekoj fazi stagniranja (interesantnija su joj slova i brojevi)! Ja sam totalno netalentovana, ali muž ima smisla, a i moj brat je vrlo talentovan, ali su se obojica okrenuli tehničkim naukama!
Potraga za školom slikanja je okončana, odustali smo, pošto smo zaključili da je previše skupo za tako malu decu, a i da je u tom uzrastu bolje detetu omogućiti da skače i da se igra, nego da sedi... Opredelili smo se za sportić... neko skakutanje... Da li je talentovana ili ne - pokazaće vreme, ali kao roditelji se plašimo da neki talenat ne ispustimo... A i Vaša poruka je potvrdila da ipak nismo pogrešili! Veliki pozdrav!
 
Comicka:
NeŠko, Hvala Vam na predivnoj poruci!
Evo malo da Vam objasnim - tražili smo aktivnost za našu devojčicu koja ima 6 godina, voli da crta, vrlo je rano počela, i hvalili su je u vrtiću i stvarno je bilo primetno da je naprednija od ostale dece, sad je trenutno u nekoj fazi stagniranja (interesantnija su joj slova i brojevi)! Ja sam totalno netalentovana, ali muž ima smisla, a i moj brat je vrlo talentovan, ali su se obojica okrenuli tehničkim naukama!
Potraga za školom slikanja je okončana, odustali smo, pošto smo zaključili da je previše skupo za tako malu decu, a i da je u tom uzrastu bolje detetu omogućiti da skače i da se igra, nego da sedi... Opredelili smo se za sportić... neko skakutanje... Da li je talentovana ili ne - pokazaće vreme, ali kao roditelji se plašimo da neki talenat ne ispustimo... A i Vaša poruka je potvrdila da ipak nismo pogrešili! Veliki pozdrav!
Nemojte ici sada u drugu krajnost tipa - suvise je mala da bi sedela, ili suvise je rano za crtanje i slikanje.Samo ispostujte decije zelje - kad joj se crta - nek crta, kad joj se skace - nek skace, kad joj se pise - nek pise.Ako ste vec primetili da je kreativna, podsticite tu njenu kreativnost tako sto cete joj kupiti flomastere, povremeno neki lepi mali blokcic za crtanje (sharanje), sesti sa njom i praviti figurice od papira ili plastelina. Licno mislim da je ovo veoma vazan period u njenom zivotu i da ne treba da joj se uskrate takve stvari, vec naprotiv, treba je podsticati.Naravno da je jos mala za neke ozbiljnije poduhvate, ali sve u svoje vreme.Pozz!
 
Goscica:
Nemojte ici sada u drugu krajnost tipa - suvise je mala da bi sedela, ili suvise je rano za crtanje i slikanje.Samo ispostujte decije zelje - kad joj se crta - nek crta, kad joj se skace - nek skace, kad joj se pise - nek pise.Ako ste vec primetili da je kreativna, podsticite tu njenu kreativnost tako sto cete joj kupiti flomastere, povremeno neki lepi mali blokcic za crtanje (sharanje), sesti sa njom i praviti figurice od papira ili plastelina. Licno mislim da je ovo veoma vazan period u njenom zivotu i da ne treba da joj se uskrate takve stvari, vec naprotiv, treba je podsticati.Naravno da je jos mala za neke ozbiljnije poduhvate, ali sve u svoje vreme.Pozz!
Naravno, potpuno se slažem sa Vama! Možda je moja poruka delovala tako da sam prešla u drugu krajnost! Crta ona non-stop, i u vrtiću i kod kuće! Kad ste spomenuli flomastere, setila sam se da sam joj pre nekih godinu dana kupila tempere i da sam se pokajala, pokušavala sam da joj objasnim kako se radi sa njima, ali je to bilo više mazanje, nego neko slikanje. Možda može neko da me posavetuje kad je pravo vreme za tempere. Mada to možda zavisi od deteta?! Veliki pozdrav!
 
Najljubaznije bih vas zamolila za malu pomoc vezano za faze likovnog stvaralastva kod dece predskolskog uzrasta.
Trebaju mi sve faze,pocev od prve na najranijem uzrastu(faza saranja)pa redom.....
Takodje me interesuje literatura na ovu temu.
 
Škola crtanja i slikanja;
Časovi crtanja i slikanja;
Nastava grupna i individualna;
Prvih meseca dana potpuno besplatno !!!
Za uzrast od 4 do 14 godina;
Profesor: Slobodan Ljubić,diplomirani slikar,trenutno na specijalističkim studijama na FLU.
Lokacija: Pariske komune, Novi Beograd, kod Studenjaka;
Slobodan drži časove i na vašoj kućnoj adresi.

Za više informacija posetite naš domen:

WWW.SLIKARSTVO.RS

:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:
 
:whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling:

Katalog škola slikanja

Kursevi slikanja za odrasle


Kursevi slikanja za decu

Posetite www.skolecrtanja.in.rs

main.php
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top