Srbi koji žive u Grčkoj

Εχει δουλειά για σερβιτόρο/α, αλλά πρέπει να γνωρίζεις και κατι ψιλά στα ελληνικά. Απαραίτητη προυπόθεση βέβαια είναι να έχεις και σχετική βίζα για εργασία, ώστε να μην κινδυνεύεις απο την Αστυνομία. Για το καλό σου δηλαδή.
 
Ja radio devedestih povremeno na Peloponezu na branju voca, predivno bilo.
Bio sam dosta mladji, radio,trosio,putovao, zezanje bilo super. :D
Najvise sam se zadrzao u Nafpliu i Argosu a nesto manje i u drugim mestima.
Zujao po Atini, Pireusu itd. Zelja mi bila da odem u Jafu u Izrael, ali nista nije bilo od toga.
 
Elaaaaa!

Bokice, imaš na internetu dugoročne vremenske prognoze, ali i krajem oktobra u grčkoj može biti lepo vreme ( za more i kupanje malo teže ali eto..)

Ogromni sam zaljubljenik u Grčku i njihove ljude, imam jednu prijateljicu Grkinju koja me stalno zove da dodjem da živim, mada i pre nego što sam upoznala nju oduvek sam to želela. Bila sam 4 puta u grčkoj turistički a najviše sam se zaljubila u Kefaloniju.
Elem, volela bih da živim u Solunu tak od 6 meseci do 1 godine kad diplomiram (nadam se divnog dana) turizam... Pa me zanima, koliko bih morala izdvojiti za dolazak, jel se može naći posao a da nije konobarisanje itd ,nego u nekom hotelu i slično, recepcija itd.. I koliko košta iznajmljivanje stanova ? Ovo ostalo piće, hrana već znam.. I naravno, najvažnije, kako bi izgledalo to sve sa vizom?
Hvalaaa unapred na odgovoru!
 
да сви причају како је грчка прелепа итд.ко да ми то не знамо.а нико да каже како се живи и какве су зараде .затим цене иколико је потребно за нормалан живот што вјерујем већину занима.
 
Pa evo ....iz prve ruke ....

Za nekoliko godina rada tamo, zarađivao sam od 700 -1100 evra, zavisi koji posao sam radio, a radio sam svašta. Farbao brodove, krečio, gradilište, konobarisao, rent a car, turistička agencija ......

Mislim da je to okvir zarade koju dobijaju i Grci, s tim što oni uz te pare dobiju i socijalnu i zdravstvenu zaštitu.

Stan te košta kao i kod nas, znači računaj na cca 250 evra.

Cene hrane su tek nešto više nego kod nas (možda 10 %), pogotovo ako kupuješ u supermarketima.
Skuplji je hleb duplo i mlečni proizvodi, i kvalitetno meso (nezamrznuto). Ostalo je isto kao kod nas.

Eto....
 

Back
Top