Fender gitare

skuplji je sigurno,zavisi koji model hoces da kupis,pa da vidis sta ti je znacajno.....nije ti isto ako ovde ili u inostranstvu kupujes mexikanca ili USA model...zbog cene.....ja bih uvek prvo uzeo Strata,ali to je vise licno :) imam druga koji voli samo Telea....nije ti mnogo definisano pitanje,pa znam da nisam nista pomogao....:)ali ako imas neko malo preciznije pitanje, pitaj.....btw. koliko novaca planiras da das za Fendera?I sta bi svirao od muzike?
 
U skorijoj buducnosti planiram da kupim elektricni Fender, pa bi mi znacile sugestije i saveti.

Da li je kod nas znacajnije skuplji nego napolju? Telecaster ili Strat? Kakva su vasa iskustva?

Neznam zasto moras da kupis Fender, jer... ako si toliko upucen da vec znas jedna od koje 2 gitare ti treba, onda si valjda dovoljno upucen i da prepoznas sta ti treba od te 2. Ili ti mozda uzimas Fender samo zato sto si vidio da vecina to svira?

Telekaster ti je kvalitetniji mnogo u svakom smislu.
 
Svirao sam i strat i tele (mex), i telecaster mi se vise svidja. sto se para tice pa recimo do 800 Evra, ne razumem se mnogo u el. gitare ali ove dve su uzi izbor jer sam ih imao u rukama i mogu se naci kod nas. To sto svi sviraju Fender meni i nije plus. tek sam poceo da se raspitujem tako da i ne znam mnogo detalja za prodaju ostalih modela, da li moze da se nadje les paul kod nas? ja imam akusticnu tako da se i ne razumem u el mnogo, u magnete recimo, u cemu je razlika izmedju singl m. i hambakera


jedan odjednom / sta bi savetovao umesto fendera. hvala unapred
 
Svirao sam i strat i tele (mex), i telecaster mi se vise svidja. sto se para tice pa recimo do 800 Evra, ne razumem se mnogo u el. gitare ali ove dve su uzi izbor jer sam ih imao u rukama i mogu se naci kod nas. To sto svi sviraju Fender meni i nije plus. tek sam poceo da se raspitujem tako da i ne znam mnogo detalja za prodaju ostalih modela, da li moze da se nadje les paul kod nas? ja imam akusticnu tako da se i ne razumem u el mnogo, u magnete recimo, u cemu je razlika izmedju singl m. i hambakera


jedan odjednom / sta bi savetovao umesto fendera. hvala unapred

umesto fendera mozes uzet za 800 E razne gitare. Washburn, Gibson SG, itd...
Les Paul je previse skup:) nemoze da stane u 800.:)

Glupo bi bilo da ti pricam o tim razlikama cak i kad bih ih znao, jer bitno je dali se tebi svidja zvuk, a ne sta rade magneti:).

Gledaj na magnete kao na mikrofone.
Single magneti ti se obicno stavljaju u laksa, i manje krta (time i manje akusticna, ali i manje lomljiva) drva, iz razloga sto nema potrebe da je drvo zbijeno, posto oni jedva i neko lako drvo snime (gledaj kao na mikrofone). Kada bi u drvo tesko kao sto je mahagonija stavio singlove ton bi ti bio nikakav. E sad, iz ovoga proiziliazi da ti humbovi imaju nesto precizniji zvuk, koji vise odgovara onome sto se desava u gitari.

Onda recimo, Fender gitare ti nemaju lepljen vrat, vec zasarafljen, a kad bi bio lepljen to nebi menjalo nista na bolje, posto singlovi jedva koordiniraju sa telom... kad je vrat lepljen on onda postaje deo tela, tj onoga sto magneti hvataju, i zasarafljen je isto tako "deo tela" ali manje...
To je nesto sto sam citao po netu kao, neznam kolko je tacno i kolko ti znaci, al poenta ovoga ti je da su ti humbuker magneti oni koji su prirodniji, i koji ti daju bolji klin/distorziju/sve. I naravno, teze je svirati na njima. Natavicu kad budem imao vremena. Ton na humbove ti je vise prirodan,... to je poenta.
 
sto se tice toga da li humbuckeri ili singlovi imaju prirodniji zvuk, to se ne moze proceniti poslusaj Riviera Paradise ili Little WIng od SRV-a pa reci posle da tom tonu nesto fali,i da nije prirodan....ton je vise u gitaristi nego u gitari i magnetu
 
U skorijoj buducnosti planiram da kupim elektricni Fender, pa bi mi znacile sugestije i saveti.

Da li je kod nas znacajnije skuplji nego napolju? Telecaster ili Strat? Kakva su vasa iskustva?

nema tu puno saveta...
Imas novca, kupuj!!! :D

Neces se pokajati... ;)

P.S. Jesam Strat fan... ali ti biraj koja se tebi vise svidja... strat je vise unirverzalniji... dok Telecaster je uglavnom za blues...

Mada, nista od ovoga ne mora da znaci....

Pozzzz
 
Moj ti je savet da uzmes standard stratocaster USA. Ima vise tonskih mogucnost nego tele, i mnogo je laksi za sviranje. U kombinaciji sa dobrim fender pojacalom moze da se napravi odlican ton.
 
U skorijoj buducnosti planiram da kupim elektricni Fender, pa bi mi znacile sugestije i saveti.

Da li je kod nas znacajnije skuplji nego napolju? Telecaster ili Strat? Kakva su vasa iskustva?

Zavisi sta sviras, za sta ti treba gitara? Telekaster i strat su dva razlicita pojma, telea nikada nisam preterano podnosio kao ni les pola, znaci stratokaster ima daleko vece mogucnosti al opet kazem ne znam sta sviras...
Za tu kintu koju si naveo ja bih te savetovao da nadjes nekog fendera meksikanca , USA, ili Japanca (nikako koreanca) ne znam kako se krecu cene sada... i da ga napravis po svojoj volji, znaci zamenis kompletno magnete i eto ti pristojnog instrumenta.
:)
 
Ja imam Stratocaster mexican.on je oko 500 e i za jos 120 e uzmes npr.po mom ukusu TEX-MEX magnete (tri u pakovanju) ili za iste pare jedan humbucker koji upada u rupu za single kao sa americkog Highway-one i
postavis ga u sredinu.to bi bilo ok.A ako volis Queen onda uzmi i Squire pa dokupi Brian may red special pedalu ona je oko 13000 din tj.160evra
 

Back
Top