UTRNULO MI STOPALO

mitarbg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
140
:confused::confused: evo pre dva dana primetim dami je na desnoj nozi
utrnulo stopalo.
Ali ne celo nego samo deo oko pete pa prema malom prstu.
Cudan osecaj kao da sam dobio anesteziju.
Ne osecam bol, ali je bas nelagodan osecaj, kao da je drveno...:?:
 
E vidis dobro me podseti:-D

Htela sam to jos zimus da pitam al nekako brzo prodje zima, dodje toplo vreme pa i zaboravih. Kad je niska temperatura(ispod 5 stepeni) redovno mi se posle pola sata-sat napolju zalede stopala i to u toj meri da uopste ne osecam prste. Jednom prilikom dok sam kupovala klizaljke bilo je komcino, obula sam ih i nisam uopste osecala da li su mi taman, male, velike i tako sam sedela dosta dugo dok mi se nisu odmrzli da bih mogla da osetim klizaljku:-D A sa sakama je sve ok, stavim rukavice i ruke tople.
E sad to mozda i ne bi bilo toliko cudno da ja ne obujem jedne dugacke carape, i 2 para dokolenica pa na sve to debelu cizmu. Cak i kad sam skijala i imala 2 para carapa i onu debelu cipelu opet su mi se ledili.A imam drugaricu koja nosi samo jedne kratke carape cele zime i nista joj ne fali.
Verovatno se radi o losoj cirkulaciji ali me interesuju dve stvari-sta joj moze biti uzrok(dosta se krecem i krvna slika mi je ok), to pitam da bih znala kako da je sprecim, i da li postoje neki grejaci ili tako nesto za stopala? Hvala unapred

mitarbg,mislim da bi tvoj problem mogao da ima veze sa kicmom. Mozda. Kazem to posto sam kao mala imala krivu kicmu i konstantno me bolela desna peta kad njome nagazim. I znam da sam se zivo cudila kad mi je receno da je od kicme i kad je naravno i prestalo posle visemesecnih vezbi.
 
Uh u pravu si kicma me je zezala vec par puta.
Ukocio sam se zimus i bas me je drzalo.
Sad me opet probada.
Hm sta mi je ciniti ...? dal da sacekam da samo od sebe prodje ili neki lek.

Mozda malo neka vezbica za razgibavanje?
 
Hello svima. Imam diskus na petom prsljenu. Radim vezbe sve kako je lekr rekao, al mi zadnjih dana hvata grc desno stopalo od velikog prsta pa se siri do kolena, al cim se pomerim to mi prestane. e desava se cesto 2, 3 puta dnevno a nekad ni jednom. Dal to moze da bude od diskusa? Hvala!
 
Кичма, вероватно крста, како се већ каже у народу. Посета, пре свих, неурологу.
А тек ако он каже да треба даље, ићи ћеш код неурохирурга ...код ортопеда тешко.;)
 
moze li neko jednostavnije da mi objasni dijagnozu
Lumbalizacija sakralne kicme sa desne strane.Na LI se ne registruje transvenzalni nastavak sa desne strane. Na donjoj pokrivajucoj povrsini L5 umerene skleroticne i pocetene degenerativne promene u obliku kupidonovog luka sa osteohondroticnih promenama na segmentu L5-SI i blagim suzenjem iv prostora.
Mogu dodati da povremeno mi trnu noge, kad se malo odmorim jedva mogu da se pokrenem da bi krenuo.
 
kao prvo musko sam, i bez ljutnje jos uvek sam kod toga:dontunderstand:, ako je moguce da mi na ,p.p posaljite gde sam pogresio u postavljanju pitanjalepljivu temu sam vec procitao nekoliko puta,izgleda da mi fali "mens":dontunderstand:
 
A u lepljivoj: koje podatke dati pri postavljanju pitanja (kolko imate godina, cime se bavite, da li ste i od cega do sad leceni/bolovali/lekove pili, hronoloski od kad bolujete, s akakvim tegobama itd.....) U kugle ne gledamo. A na teoretsko pitanje data je i teoretska interpretacija, koja iz nekog razloga nije bila jasna.
 
A u lepljivoj: koje podatke dati pri postavljanju pitanja (kolko imate godina, cime se bavite, da li ste i od cega do sad leceni/bolovali/lekove pili, hronoloski od kad bolujete, s akakvim tegobama itd.....) U kugle ne gledamo. A na teoretsko pitanje data je i teoretska interpretacija, koja iz nekog razloga nije bila jasna.
godina 41, penzioner,bolujem od policithemia rubra vera,vec 17 god i pijem lekove citostatik i ostalo sto ide uz njega,za sto je po meni sasvim druga tema, na bol u ledima, ne pijem nista lekar mi ispisao dijagnozu i rekao to je to da pazim kako dizem terete,i ne opterecujem leda,to sa okostanjem,da li se leci, ima li fizikalne terapije za to,oni koji nisu blizu nekim zdavstvenih centara njima nije tako jednostavno da odu kod pravog strucnjaka.imam dosta jake bolove u ledima˙(krstima) i trnu mi noge da kad krenem vise vucem noge sam sa sobom nego koracam.
 
O postojanju vezbi moze uz snimak da ti kaze ortoped ili fizijatar, nema ispadanja diskusa na lumbalnom delu odnosno hernijacije, ali je suzen prostor izmedju prsljenova sto moze da utice na to da budu pri pokretima pritisnuti zivci. Sa druge strane mozda ne bi bilo lose obzirom na tvoju dijagnozu proveriti krvne sudove nogu eventualnim doplerom krvnih sudova. Za okostavanje leka nema, ono ide sa godinama kod nekog pbrze kod nekog sporije, mozda mogu pomoci odredjene vezbe za muskulaturu ledja da bi drzala kicmu bolje prilikom pokreta, mozda saveti o zastitnim polozajima tela pri odredjenim pokretima.

Mozda bi MR kicme mogla dati bolji pregled, znam d anije lako doci do lekara van velikih gradova ali zaputi se u Beograd na ortopedsku kliniku na Banjici - oni su referentna ustanova za kicmu. Pozdrav
 

Back
Top