Vrednost !!!

Dr.Nitro

Aktivan član
Poruka
1.951
Dali neko od vas mozda moze da mi pomogne oko vrednosti i porekla ovog pistolja. Zainteresovan sam da zamenim ovaj za Automat onaj nemacki, neznam kako se tacno zove ali bih voleo ako neko poznaje ovo da se javi i upusti u razgovor :)

Evo par slika da stvar bude jasnija :)

 
Na slici je sluzbeni pistolj bivse kraljevine. Na ovim prostorima imas ih koliko hoces, imaju vise sentimentalnu vrednost. Ljudi ih cuvaju kao na uspomenu na nekog. Tesko da ce se neko trampiti sa tobom.
 
ja licno prvi put vidim ovako nesto i da budem iskren mnogo mi se dopada, da li je to na prodaju?

na zalost ne vidim bas najbolje da li je poslednji simbol "srp i cekic"- jel kraljevina Jugoslavije koristila taj simbol??
 
ja licno prvi put vidim ovako nesto i da budem iskren mnogo mi se dopada, da li je to na prodaju?

na zalost ne vidim bas najbolje da li je poslednji simbol "srp i cekic"- jel kraljevina Jugoslavije koristila taj simbol??

kolega klikni na sliku imas veliki format u 1280 x 960 pa sve detalje mozes da vidis. Stoljpi je belgijske proizvodnje i nije za njega niko sentimentalno vezan. Sta da ti kazem drugo, nisam nesto za prodaju ali bih voleo da se trampim za njega, a i neznam koja bi mu vrednost bila na trzistu jer je star. Imam ja nekoliko tih ratnih trofejnih stoljpija koje bi hteo da zamenim za Automat onaj nemacki ili za Tompsona Americkog. Naravno uz adekvatnu doplatu.

evo nekoliko slicica toga sta bi hteo da uzmem. Ove nisu bas nekog kvaliteta ali nisam imao bolje :|

 
Verzija Browinga 1910 za Kraljevinu Jugoslaviju je mislim model 1922, Ima produzenu cev i jedan metak vise i bio je sluzbeni pistolj, duzili ga oficiri i policija. Znaci da ga ima u velikim kolicinama Dosta ljudi ga drzi kao trofejno naoruzanje. Prodati ga na crno je grehota jer ne vredi vise od pedesetak evra.
Neznam gde zivis ali u Srbiji je zabranjeno sve ono sto je na slikama za razmenu, i za posedovanje takvih stvari moze da se zaglavi i zatvor.
 
Pa druze definitivno se nismo razumeli. Ja ne prodajem ja pitam koliko vredi, da sam hteo da prodam nebi ni postavljao sliku nego bi prodao i zdravo, uostalom ovo je i registrovano kao trofejno oruzje i sta ima u tome lose ako neko hoce da ga zameni za isto trofejno ?
 
Oruzje koje poseduje mogucnost rafalne paljbe ne moze se legalno posedovati, ni kao trofejno. Tako bar pise u zakonu. Doduse znam par slucajeva kad je zakon malo "zaobidjen", ali za to trebaju dobre veze kod politicara.
 
Moze brate skida im se udarna igla i mozes i top da cuvas ako imas mesta gde da parkirad :D .. dakle vratimo se temi interesuje me prava muzejks vrednost, ako znas ako ne nista postavicu sliku drugog modela :)
 
to je m1910/22 vojno drzavni...s tim sto je bio po oznakama na drsci zapljenjen od strane komunista... ako si u stanju da istrazis njegovu istoriju, onda bio dobio i punu istorijsku i novcanu vrednost.
 
imam identican, fabrique nationale du belgie, browning, model 1921, vojnodrzavni, nesto je drugacija oznaka nego kd tvog i kod mene su originalne korice. moj je u kalibru 9k, tj 9x17 mm.proizvodio se i u kalibru 7,65mm. na nasem trzistu, u zavisnosti od ocuvanosti, vrednost mu je do 100 e. ja vec duze prodajem svoj pistolj i tu cenu ne dostizem, pa sam ga oglasio na licitaciji.isto je registrovan na trofejno oruzje. originalnih rezervnih delova ima malo na trzistu, ali ako ti zatreba, u Rumi, puskar Spica, ima dosa toga za njega.meni je menjao udarnu iglu. inace, za trofejno, uopste nije bitno da se oruzje onesposobi.moj je potpuno ispravan i kao takav registrovan, bey vadjenja igle, zatopljavanja cevi ili sl.
 
Mozda nije pravo mesto za ovu temu. Mala digresija. Ne vidim svrhu oruzija koje ne moze da se upotrebi. Svo moje naoruzanje je u radnom stanju, cak i kubura. Cemu slomljena sablja. Imati Thompson i ne ispaliti rafal iz njega je geh. Ovo je vrlo licno misljenje. Ne volim vitrine sa uglancanim puskama iz kojih niko ne puca.
Naravno osim izuzetnih istoriskih modela Izvinjavam se sto ovako upadam u raspravu ali nisam mogao da odolim, svi moji bajoneti su naostreni, to im je funkcija.
 
Nisam ja rekao da moj ima skinutu, samo sam rekao na koji nacin se moze drzati i nesto sto ranije nije moglo, a to jedino ako zbog dece ili drugoga zelis biti 100% siguran onda mozes zahtevati da se izvadi udarna igla ili da se cev sredi.
 
Sto se tice posedovanja automatskog oruzja, sada nisam skroz siguran kako to uraditi u srbiji, mislim da tu nema puno radionica, ali uvek postoji mogucnost prerade iz automatskog u poluautomatsko oruzje, u americi ljudi poseduju preko 300 000 komada ak47 automata, naravno svi su legalni, i svi su preradjeni u poluautomatske! e sada to isto moze i da se uradi u srbiji, i onda ne postoji zakonska prepreka da neko poseduje bilo koji automat! ili kako je vec receno, a sto je razljutilo 10x10 :-) mozes ga i onesposobiti!

treba li i da napominjem da se cesto prave i greske ? cesto ljudima legalizuju oruzje (jer je amerika izuzetno liberalna po pitanju oruzja, znate i sami) ne znajuci da ono ima automatski mod! postoje snajperke koje imaju automatski mod, ko bi rekao ? i ko bi pomislio uopste na tako nesto, i dese se greske da ljudi to legalizuju, jel ovde 3 dana proveravaju dali je komad oruzja ukraden, dali mu je poreklo legalno i legalno uvezen, a pusku ili pistolj pregledaju za 5 sekundi, greske se dogode!
 
kolega klikni na sliku imas veliki format u 1280 x 960 pa sve detalje mozes da vidis. Stoljpi je belgijske proizvodnje i nije za njega niko sentimentalno vezan. Sta da ti kazem drugo, nisam nesto za prodaju ali bih voleo da se trampim za njega, a i neznam koja bi mu vrednost bila na trzistu jer je star. Imam ja nekoliko tih ratnih trofejnih stoljpija koje bi hteo da zamenim za Automat onaj nemacki ili za Tompsona Americkog. Naravno uz adekvatnu doplatu.

evo nekoliko slicica toga sta bi hteo da uzmem. Ove nisu bas nekog kvaliteta ali nisam imao bolje :|


S leva na desno: MP38, MP40, MP40, Thompson m1928 (njesra, koristili su ga Englezi u ratu, koliko ja znam, a Amrtikanci M1 Thompson)
Preporučujem: Das Sturmgewehr 44
1561.png
 
Poslednja izmena:
Da,da Stg 44 u kalibru 7.9 x 33 (kurz)...kod nas bio korišćen i poznat kao ''padobranski automat''...prodali ceo ''štek'' palestincima osamdesetih godina pa se svi čudili otkud PLO toliko dobro očuvani Stg 44?Smatra se a verovatno je tačno da je i Mihailu sinula genijalna AK 47 baš kad je video Stg. ...uzgred je i konstruktor ove pucaljke zaglavio posle rata u sssr pa je bio predusretljiv da objasni rusima tehniku ''štancovanja'' delova...''štampanih limova''...
Odlična pucaljka,vrlo retka....
 
Koristila ga je UDBA,i KGB!!!Vredan je
Momak, kakva UDBA kakav KGB?
Pistolj je bio u naoruzanju vojske Kraljevine Jugoslavije, cal 9mm kratki ili 9x17. Na nasim prostorima ga ima ko blata.
A pistolj koji je konkretno na temi je neki dokoni partizan u vreme kada nije bio u akcijama "ukrasio stpom i cekicem i zvezdom petokrakom", lepo se na fotografijama vidi da je u pitanju ne tako strucan rucni rad, i time mu jos vise umanji vrednost.
A po slikama uvaj primerak nije ni nesto posebno ocuvan tako da ko prvi ponudi 60-80E prodaji ne razmisljaj puno.
Za informaciju svih forumasa koji to jos neznaju u Srbiji se na pistolje placa porez i to ne mali. Jednogodisnji porez za taj pistolj je veci od njegove vrednosti.
 
Sto se tice posedovanja automatskog oruzja, sada nisam skroz siguran kako to uraditi u srbiji, mislim da tu nema puno radionica, ali uvek postoji mogucnost prerade iz automatskog u poluautomatsko oruzje, u americi ljudi poseduju preko 300 000 komada ak47 automata, naravno svi su legalni, i svi su preradjeni u poluautomatske! e sada to isto moze i da se uradi u srbiji, i onda ne postoji zakonska prepreka da neko poseduje bilo koji automat! ili kako je vec receno, a sto je razljutilo 10x10 :-) mozes ga i onesposobiti!

treba li i da napominjem da se cesto prave i greske ? cesto ljudima legalizuju oruzje (jer je amerika izuzetno liberalna po pitanju oruzja, znate i sami) ne znajuci da ono ima automatski mod! postoje snajperke koje imaju automatski mod, ko bi rekao ? i ko bi pomislio uopste na tako nesto, i dese se greske da ljudi to legalizuju, jel ovde 3 dana proveravaju dali je komad oruzja ukraden, dali mu je poreklo legalno i legalno uvezen, a pusku ili pistolj pregledaju za 5 sekundi, greske se dogode!

Zrnane jako gresis, u Srbiji ne postoji zakonska mogucnost da posedujes oruzje sa automatskim modom vatre bez obzira da li je preradjen na poluautomatski ili ne, zakon tu varijantu i nije predvideo i panduracija se drzi zakona.
U Americi je druga stvar, ali Srbija hvala Bogu nije Amerika.
NASA Naciomalna socijacija skuplaca oruzja u Srbiji je uradila predlog novog zakona o oruzju i u njemu je predvidjena i mogucnost skupljanja oruzja kao kolekcionar, ali je taj deo, dal slucajno, dal namerno nedorecen pa se moze tumaciti i kao da je moguce i kao da nije moguce imati mautomatsko oruzje u kolekciji.
Na tu temu sam dosta pisao u pdf antikviteti, pa oruzje, vise i nesecam tacnog naziva teme. Neko je tada postavio i predlog zakona moze se skinuti pa procitaj.
Predlog zakona ima sve moguce prepotuke ukljucujuci i preporuku tadasnjeg ministra policije, ali na zalost jos se nije nasao u skupstinskoj proceduri usvajanja
Nebih inace reagovao na tvoj post da neznam da zivis u Americi i tvoj predlog kako neko moze legalno nabaviti automatsko oruzje u nSrbiji moze za njega biti vrlo opasan.
Jer kada mu panduracija nadje automatsko oruzje, bilo da ga sam donese da registruje ili u"rutinskoj" kontroli uzima mu celu kolekciju i podnosi krivicnu ne prekrsajnu prijavu.
I doticni tada moze, osim sto je ostao bez kolekcije da zaglavi i do par godina zatvora, zavisi od okolnosti i procene sudije.
Moj savet svim kolekcionarima i ljubiteljima oruzja je da se ne sale sa nabavkama automatskog oruzja jer poseedovanje takvog oruzja moze imati po njih ozbiljne posledice.
 

Back
Top