I puz je 1000x brzi!

van wilder

Početnik
Poruka
13
Moj cimer je skoro kupio neki polovni komp: cpu amd duron 750Mhz, matsonic ms8308 sis 730, tnt riva 32mb, sdram 256Mb, hdd maxtor 80gb.
Znam da je slabo ali bas toliko-sveze instalirani xp sp1 se podize 1000 godina, svako otvaranje prozora nabija opterecenje 100%, hdd je dma modu, nema virusa, defragmentovan, memorija prosla test.
Filmovi nemoguce seckaju bez obzira koji kodek se instalira, cak i winamp ima svoje trenutke pa se i on pridruzi seckanju.
Pokusao sam sve sto mi je palo napamet da ubrzam rad i da optimizujem sistem.
Svaki predlog je vise nego dobrodosao!
Pozz
 
Tebi tu definitivno nesto ne valja. Pokusaj da sknes poslednje drivere za graficku i za plocu. Ako ni tad ne radi onda definitivno neki hardwer nije ispravan. Na toj masini filmovi moraju da rade bez problema...

Pozdrav!
 
samo da kazem da je xp sp1 radio na mom laptopu (jeste da je kocio pomalo u nekim situacijama, ali ja sam ga takvog koristio 1 god, i jos radi valjda, nije kod mene :D ):

pentium 3 450mhz
64mb ram
4mb video
4gb hdd

pa sad vi vidite...
 
pa nema ni 98 samo dial up imaju... au kad se setim 98-ice na mom prvom kompu bilo (Athlon 1700+, 128DDR, GeForce 4 MX440 :D) bio sam mali, mozhda negde treci, chetvrti razred.... eh da se sad vratim tamo :D
 
Pre dve nedelje sam instalirao Windows XP SP1 na sledecu masinu

Intel PII 266MHz 512KB Box
MB 440LX Siemens
384MB PC66
nVidia RivaTNT32
HDD Maxtor 30GB

Sve radi besprekorno i prilicno brzo. Malo se duze dize XP ali nije nista strasno, mozda duplo duze nego na mom novom kompu.

SP2 nema sanse da instaliram jer ce garantovano da ubije masinu.

Mislim da je problem sa tvojim kompom ili do malo memorije ili je upitanju neki hardverski problem.
 
Ma ne znate vi šta su bili ZX Spectrum,Oric Nova,Commodore 64/128 pa kada sam prešao na Amigu 500 (512 MB rama!!!!) kao da sam iz fiće seo u Avion......E to su bile mašine..............Prva navedena grupa koristila Audio kasete kao prenosivu memoriju a Amiga flopi diskove 3.5 inča.............Otprilike kao kada se prešlo sa flopija na CD-ove.........................Pa kada neki program ne učitava kako treba npr. na Commodore-u a ti šrafcigerčić u ruke i štelovanje glave kasetofona koji se dokupljivao sa tastaturom u koju je ujedno bila smeštena i mašina.................To su bili dani.............
 
Ma ne znate vi šta su bili ZX Spectrum,Oric Nova,Commodore 64/128 pa kada sam prešao na Amigu 500 (512 MB rama!!!!) kao da sam iz fiće seo u Avion......E to su bile mašine..............Prva navedena grupa koristila Audio kasete kao prenosivu memoriju a Amiga flopi diskove 3.5 inča.............Otprilike kao kada se prešlo sa flopija na CD-ove.........................Pa kada neki program ne učitava kako treba npr. na Commodore-u a ti šrafcigerčić u ruke i štelovanje glave kasetofona koji se dokupljivao sa tastaturom u koju je ujedno bila smeštena i mašina.................To su bili dani.............

doro, tolku zayebanciju nisam imao..:)
*** kasno sam se rodio..
 
eeee godine su prosle od tad...

Van Wilder, kazi cimeru da proda krshinu...
Moja devojka ima istu konfu i radi joj sa XPom just fine. Ako si sve probao, ustedite sebi zivce i ratosiljajte se starudije. Vidis da jos ima entuzijasta ovde...
 
lol,poznate situacije....eh,te igre su imale dusu....ovo je sada samo grafika.....(mislim ta grafika je tada bila CUDO,ali ovo sada je,pa,hm....)


@tema - ako nece iks-pe ( :) ) onda bacaj win98 ili u najgorem slucaju win95 ili neki linux eventualno......I da potrazi drajvere mada ne znam bas dal ces ih naci....vecina onih "oldtimer" drajver site-ova je zatvoreno,ali okusaj srecu....
 

Back
Top