KOSOVSKO POMORAVLJE O RIBOLOVU

Pavilon

Početnik
Banovan
Poruka
19
Pozdrav svim ribolovcima koji su u mogucnosti da koriste prirodne blagodati u Kosovskom pomoravlju reke i jezera da na ovom mestu razmenimo iskustva. A takodje pozivam i sve prijatelje iz cele Srbije i sire da ako ima zainteresovanih mozemo organizovati druzenja na jezerima i rekama gde je moguce pecati.
 
Ja licno nisam iso unazad tri meseca na pecanje a inace skobalja su pecali moji prijatelji oko nove godine radio je samo tako i poneki klen a pecali su na kosovskoj strani kod konculja u zadnje vreme nisu mi se bas hvalili da radi dobro. Ja jedva cekam da pocne da radi klen pa da ga pecam, nadam se da ce to biti sredinom aprila ako bude lepo vreme. Kad budem znao nesto vise javljam se sa novim vestima a vi takodje javite ako ima novosti.
 
Pozdrav kolega i dobro doso na druzenje sa nama. Ja sam posecivao u svom ribolovackom stazu vasa dva jezera i to Batlava ili Batlavksko i i Gracanicko jezero koje me je odusevilo posebno. Na rekama nisam zalazio jer ne poznajem teren. Ali i dan danas ako mi verujes smisljam nacin da opet odem na jezero.
 
Pozdrav i tebi kolega, na Gracanickom jezeru ja sam iso jos davne '97 i '98, sada samo ponekad prolazim i mogu samo da gledam iz auta jer pecaju uglavnom siptari a mozda i poneki Srbin iz okoline Gracanice ili ako neko od Srba ima nekog prijatelja siptara ili turcina pa idu zajedno na pecanje drugacije se nebi usudio da tamo pecam. Mada Gracanicko jezero se nalazi negde izmedju Centralnog Kosova i Kosovskog Pomoravlja u sustini to je jako blizu. A u Kosovskom Pomoravlju postoje jezera i to su: Prilepnicko jezero, Livocko jezero i Rabovacko jezero.
 
U Kosovskom pomoravlju Srbi uglavnom pecaju na moravi kod Korminjana prema Konjculju reka kod Domorovca mislim da se zove Kriva reka, na moravi kod Pasjana, Budrige i Vrbovca to je sve jedna morava to jest Gornja morava i Donja morava. A peca se i na Rabovackom jezeru koje je jako bogato ribom mnogi tvrde da su vidjali kapitalne primerke Sarana, jezerce je malo nekih 300m duzine sa oko 50m sirine nisam siguran mzda nesto vece. Dobro je i za pocetnike jer ima dosta Belice i to krupnije. Mnogo je lepo za izlete jer je prelep predeo, poslacu vam slike da vidite tu lepotu posto volim da fotografisem i to radim onda kad riba ne radi ja fotografisem i imam jako lepe fotografije iz mnogih mesta gde sam pecao.
 

Back
Top