Medved osuden za kradu meda

Sergey Markoff

Početnik
Poruka
27
SKOPLJE - Sud u Bitolju proglasio je krivim medveda za kradu meda i nanošenje štete pcelaru Zoranu Kiseloskom iz sela Cerovo, koji je pokušavao životinju da otera zvucima turbo-folka. Kako medved nema vlasnika, ali je pod zaštitom države, Republici Makedoniji naredeno je da pcelaru Kiseloskom zbog oštecenih košnica i pojedenog meda plati odštetu od 140.000 makedonskih denara ili 3.500 evra.

- U moj pcelinjak u Krivokoštanima dolazio je gladni medved i jeo med. Pri tome mi je i košnice porušio. Nekoliko noci sam ga cekao, ali se nije pojavljivao - pre godinu dana ispricao je Kiseloski skopskom "Dnevniku".

Kiseloski je od jednog coveka cuo da se medvedi plaše glasne muzike pa je odlucio da u pcelinjak postavi radio i pušta turbo-muziku.

- Sproveo sam kabl od najbliže kuce i instalirao dve sijalice i dva radija, a namestio sam ih na stanicu koja non-stop pušta turbo-muziku, a prednjace pesme Svetlane - Cece Ražnatovic iz Srbije - rekao je Kiseloski.

Njegov plan je uspeo i medved dve-tri nedelje nije dolazio u pcelinjak. Ali onda je u selu nestala struja, pa se medved vratio i uništio pcelinjak. Kiseloski, koji živi pedesetak kilometara od sela u kome mu je pcelinjak, medutim, nije odustao, vec je presavio tabak i tužio medveda i državu za nanetu štetu.

- Tužio sam državu koja je donela zakon o zaštiti medveda. Ne znam kako ce se završiti bitka koja je pocela muzikom, a koju sada vodi moj advokat - rekao je pre godinu dana Kiseloski.

Posle nekoliko rocišta sud u Bitolju utvrdio je da je medved kriv i da se nasladivao medom iz pcelinjaka Zorana Kiseloskog. Sud je naložio državi da isplati odštetu pcelaru, a na presudu se žalio državni pravobranilac.


A.Ž.A
 

Back
Top