ZIVOT U VIRTUELNOM SVETU,vasa zapazanja

U takvom zelim svetu ziveti, u svetu koji sam stvorim (u svom umu).
Svako zivi samo u svom umu. A um se lako moze pomerati i menjati, tako je lako stvoriti drugaciji svet. 8-)

Gde se koncentracija usmerava na ono sto je pozitivno, a negativno se ignorise, samim tim
ono sto je negativno samo po sebi nestane. New Age svet, zaista je dobar.
 
U takvom zelim svetu ziveti, u svetu koji sam stvorim (u svom umu).
Svako zivi samo u svom umu. A um se lako moze pomerati i menjati, tako je lako stvoriti drugaciji svet. 8-)

Да, а шта кад тај наш свет и објективни свет дођу у несугласицу? :rolleyes:

New Age svet, zaista je dobar.

Шта подразумеваш под овим?
 
Bio jednom, davno, film pod nazivom ‘Kosač’. Loš film, ali me je ova tema podsetila na njega.
Priča o virtuelnom svetu kao supstituciji za realni.
U vl možeš da biraš hoćeš li biti Lara Kroft ili Alisa u Zemlji Čuda.:)
U prvom slučaju, ti si ona koja uvek uspešno savlada sve prepreke u vl; u drugom slučaju si, međutim, sanjar.
Naravno da je bolje biti Lara; naime – biti Lara podrazumeva da si ODRASLA i imaš:
- gipkost, potrebnu za preskakanje,
- teleskopski vid, potreban da razaznaš ko se krije iza maske ili ko te vreba iza ćoška
- sposobnost orijentacije u prostoru, da pronađeš exit ili escape
- racio umesto srca, da se unapred distanciraš od licemernih smajlija i ugasiš taster za emocije.
Alisa je, nasuprot Lari, vođena sopstvenom naivnom radoznalošću.
Ona:
- pada u ponore
- zavode je slatkorečivi; njom manipulišu Ludi Šeširdžija i Mačak koji se smeje (i povremeno nestaje, pa se pojavi niotkuda).
- čas je patuljčica, čas džin;

Najbolje je, ali i najteže, biti nešto između.

U vl, poput duhova, ‘žive’ ljudi bez lica i boje glasa, vidno zaokupljeni sopstvenim životima koji su neverovatno ispunjeni, živahni, interesantni... Skoro svi su lepi i mladi, a poneko je, bogami, i pametan. Neki od njih će se ušunjati u tvoj rl; neki neće nikad proći kroz vrata stvarnosti ali će se zato krišom uvući u tvoje misli. Primi ove prve (s oprezom dostojnim L.Kroft), a druge malo odsanjaj pa se probudi (poput Alise).
 
lewis caroll ... covek koji je bio danashnjim recnikom pedofil... covek koji je bio vanserijski talentovan za apstraktno razmisljanje sto je po meni nesto najuzvisenije.... ne bih se slozio da alisom manipulisu... jer ako je alisa odraz neispunjene lewisove infantilne seksualnosti onda alisa ima drugu ulogu a ne ulogu medija kakvog je vi predstavljate. alisa je znatizeljno dete koje voli da vidi sta ima iza druge strane ogledala... naivna i cedna istovremeno okrzena pohotom svih koji zele sto kazete da je zavedu a u stvari su svi zavedeni njenom nevinoscu.... dolazimo cak do vrha melodrame jer to je jedna melodrama sa okusom fantastike gde kraljica koja je ljubomorna na njenu mladost i nevinost mora da vara da bi pobedila... egzaltirana jurnjava tako mlade i neiskusne alise u potrazi, mozete misliti za virtelnim belim zecom sa leptir masnom koji ima jos i dzepni sat...:) mozemo naslutiti sta je lewis mislio pod pojmom belog zeca simbola cistote ali davanjem prekognicije odraslog muskraca koji voli brz sex....elem... pojavljivanje ludila zrelog muskraca za nedostiznim erosom kroz olicenje alisine cednosti je u u fantaziji ludog sesirdzije gde sesir simbolise falusoidnu svirepost koju bi joj on namenio a istovremeno je potiruci sa igrom macka cerekala koji svojim humorom daje atribut naivnosti i odbrambenog mehanizma autora tako da prosecan britanski citalac tog vremena ne bi naslutio duboki ponor njegove duse koja je zrela za tamnicu u tower-u.... virtuelna krepost tog dela je i u kritici monarhije i njene sklonosti ka svim porocima kao sto je prevashodno kocka koju osecamo u zadnjoj sceni kada naivnu mladu i neiskvarenu alisu u belim carapicama jure pohotne karte.... i ona naravno nalazi spas jedino u budjenju jer kuda bi drugo i mogla.... nesto kao sto je dosta kasnije radio david hamilton slikajuci devojcice u kojima se budi tek napupela seksualnost... mnogo prozaicnije i banalnije ali sa slicnom dozom ostrascenosti koju je lewis uspesno uvio u oblandu filozofije pod formom aprstraktne ekspresije.... ybg... sta sam teo da kazem nemam pojma. :) da... u toj formi moze svasta da prodje i dan danas... zato je lewis bio umetnik a ne bludnik i pre je mogao da prođe kao nastavnik katehizisa mozda rozenkrojcerovskog nacela nego neki pandan jack the ripperu tog vremena... virtuelni svet dozvoljava beg od svega i svachega.... najveci kompjuter je ljudski mozak i on dopusta rejmond kurcvelovske permutacije koje nijedan ibm ili hal savremenog sveta nikad nece biti u stanju da obradi tom brzinom kao sto je on u stanju da uradi ...

nadam se da sam bio jasan ako nisam...ybg.. odo po vino opet :)
 
lewis caroll ... covek koji je bio danashnjim recnikom pedofil... covek koji je bio vanserijski talentovan za apstraktno razmisljanje sto je po meni nesto najuzvisenije.... ne bih se slozio da alisom manipulisu... jer ako je alisa odraz neispunjene lewisove infantilne seksualnosti onda alisa ima drugu ulogu a ne ulogu medija kakvog je vi predstavljate. alisa je znatizeljno dete koje voli da vidi sta ima iza druge strane ogledala... naivna i cedna istovremeno okrzena pohotom svih koji zele sto kazete da je zavedu a u stvari su svi zavedeni njenom nevinoscu.... dolazimo cak do vrha melodrame jer to je jedna melodrama sa okusom fantastike gde kraljica koja je ljubomorna na njenu mladost i nevinost mora da vara da bi pobedila... egzaltirana jurnjava tako mlade i neiskusne alise u potrazi, mozete misliti za virtelnim belim zecom sa leptir masnom koji ima jos i dzepni sat...:) mozemo naslutiti sta je lewis mislio pod pojmom belog zeca simbola cistote ali davanjem prekognicije odraslog muskraca koji voli brz sex....elem... pojavljivanje ludila zrelog muskraca za nedostiznim erosom kroz olicenje alisine cednosti je u u fantaziji ludog sesirdzije gde sesir simbolise falusoidnu svirepost koju bi joj on namenio a istovremeno je potiruci sa igrom macka cerekala koji svojim humorom daje atribut naivnosti i odbrambenog mehanizma autora tako da prosecan britanski citalac tog vremena ne bi naslutio duboki ponor njegove duse koja je zrela za tamnicu u tower-u.... virtuelna krepost tog dela je i u kritici monarhije i njene sklonosti ka svim porocima kao sto je prevashodno kocka koju osecamo u zadnjoj sceni kada naivnu mladu i neiskvarenu alisu u belim carapicama jure pohotne karte.... i ona naravno nalazi spas jedino u budjenju jer kuda bi drugo i mogla.... nesto kao sto je dosta kasnije radio david hamilton slikajuci devojcice u kojima se budi tek napupela seksualnost... mnogo prozaicnije i banalnije ali sa slicnom dozom ostrascenosti koju je lewis uspesno uvio u oblandu filozofije pod formom aprstraktne ekspresije.... ybg... sta sam teo da kazem nemam pojma. :) da... u toj formi moze svasta da prodje i dan danas... zato je lewis bio umetnik a ne bludnik i pre je mogao da prođe kao nastavnik katehizisa mozda rozenkrojcerovskog nacela nego neki pandan jack the ripperu tog vremena... virtuelni svet dozvoljava beg od svega i svachega.... najveci kompjuter je ljudski mozak i on dopusta rejmond kurcvelovske permutacije koje nijedan ibm ili hal savremenog sveta nikad nece biti u stanju da obradi tom brzinom kao sto je on u stanju da uradi ...

nadam se da sam bio jasan ako nisam...ybg.. odo po vino opet :)

Oh, kolega… Uvek me iznova fascinirate. Apstraktno razmišljanje, ali i samo razmišljanje o apstraktnom razmišljanju odlika je sjajnog uma. :-)
Virtuelni svet je apstraktan prostor po kome šetkaju Cerekala, Beli Zečevi i, naravno, Alise. No, Alise idu kroz taj svet na vrhovima prstiju, u belim soknama i crnim baletankama, sanjajući i mesečareći... i pritom ne primećujući da njihov labuđi hod izaziva pohotu... Nisu one iste kao čulna, prerano odrasla Nabokovljeva Lolita, taj mračni predmet želje na visokim i krivim štiklama. Alisa želi da zaviri u svet iza ogledala, a Vi znate šta predstavlja ogledalo: samospoznaju, istinu... ne samo puki odraz i manifestni svet. Alisa je dete koje će Tamo, u carstvu karikiranih, pohotnih stanovnika izvrnutog sveta postati mala žena. Naučiće i pesmicu, i njome će, kad se probudi, mahati koketno, kao svaka La Belle Dame sans Merci u ovom svetu punom simbola i skrivenih značenja.
Virtuelni svet je veliko ogledalo, portal u drugu dimenziju, u kojoj reč dobija na težini, a lik nestaje... i opet ta napisana reč, bez boje glasa, bez propratnog tika ili treptaja, čini ličnost. Simboli prestaju da budu simboli, a i sa skrivenih značenja spadne koprena misterije. Jer, onaj koji uđe u svet iza ogledala, taj apstraktni ali ne i potpuno iracionalni svet, pomisli da je i sam toliko apstraktan i nedodirljiv... a onda zavara samog sebe... i u tom samozavaravanju se nehotice razgoliti i oslobodi.

In vino veritas.:)
 
lewis caroll ... covek koji je bio danashnjim recnikom pedofil... covek koji je bio vanserijski talentovan za apstraktno razmisljanje sto je po meni nesto najuzvisenije.... ne bih se slozio da alisom manipulisu... jer ako je alisa odraz neispunjene lewisove infantilne seksualnosti onda alisa ima drugu ulogu a ne ulogu medija kakvog je vi predstavljate. alisa je znatizeljno dete koje voli da vidi sta ima iza druge strane ogledala... naivna i cedna istovremeno okrzena pohotom svih koji zele sto kazete da je zavedu a u stvari su svi zavedeni njenom nevinoscu.... dolazimo cak do vrha melodrame jer to je jedna melodrama sa okusom fantastike gde kraljica koja je ljubomorna na njenu mladost i nevinost mora da vara da bi pobedila... egzaltirana jurnjava tako mlade i neiskusne alise u potrazi, mozete misliti za virtelnim belim zecom sa leptir masnom koji ima jos i dzepni sat...:) mozemo naslutiti sta je lewis mislio pod pojmom belog zeca simbola cistote ali davanjem prekognicije odraslog muskraca koji voli brz sex....elem... pojavljivanje ludila zrelog muskraca za nedostiznim erosom kroz olicenje alisine cednosti je u u fantaziji ludog sesirdzije gde sesir simbolise falusoidnu svirepost koju bi joj on namenio a istovremeno je potiruci sa igrom macka cerekala koji svojim humorom daje atribut naivnosti i odbrambenog mehanizma autora tako da prosecan britanski citalac tog vremena ne bi naslutio duboki ponor njegove duse koja je zrela za tamnicu u tower-u.... virtuelna krepost tog dela je i u kritici monarhije i njene sklonosti ka svim porocima kao sto je prevashodno kocka koju osecamo u zadnjoj sceni kada naivnu mladu i neiskvarenu alisu u belim carapicama jure pohotne karte.... i ona naravno nalazi spas jedino u budjenju jer kuda bi drugo i mogla.... nesto kao sto je dosta kasnije radio david hamilton slikajuci devojcice u kojima se budi tek napupela seksualnost... mnogo prozaicnije i banalnije ali sa slicnom dozom ostrascenosti koju je lewis uspesno uvio u oblandu filozofije pod formom aprstraktne ekspresije.... ybg... sta sam teo da kazem nemam pojma. :) da... u toj formi moze svasta da prodje i dan danas... zato je lewis bio umetnik a ne bludnik i pre je mogao da prođe kao nastavnik katehizisa mozda rozenkrojcerovskog nacela nego neki pandan jack the ripperu tog vremena... virtuelni svet dozvoljava beg od svega i svachega.... najveci kompjuter je ljudski mozak i on dopusta rejmond kurcvelovske permutacije koje nijedan ibm ili hal savremenog sveta nikad nece biti u stanju da obradi tom brzinom kao sto je on u stanju da uradi ...

nadam se da sam bio jasan ako nisam...ybg.. odo po vino opet :)

impresionirana sam :)
 
Удари себе по глави па јави јел виртуелни ;)

:mrgreen:

Не воле људи да се ударају по глави. То боли.

Лепше је веровати/створити виртуелни свет и сакрити се тамо од стварности...

Што се ''Косача'' тиче...
Слажем се да је лош филм...
Косач, онако убог, какав је био на почетку филма, ишао је сигурним путем у Рај...
а онда... неко се играо Бога и од анђела направио ђавола...
Не свиђа ми се порука - Стоп напретку.
 
U suštini, i nema neke velike razlike. Ako provedemo dovoljno vremena u virtuelnom, lako će isplivati i naš realni svet, pri tom ne mislim na razotkrivanje informacija, već na potrebu da izurlamo ono što pokušavamo da prikrijemo.

Pa nekako slično je i kada počinjemo svoj život. Najpre izučavamo, postavljamo pitanja sebi i drugima, onda odjednom nalazimo korist u tajnama. To počinje dok smo još deca. A onda počnemo da histerišemo i posle histerije bi trebao da dođe jedan stabilan period..... a ono posle je tek filozofija za sebe. Uglavnom, u vreme stabilnog perioda, većina ljudi napusti virtuelni svet, ali kako časovnik otkucava, vremenom će se ova dva sveta stopiti. To jest, ako si uopšte mislila na internet komunikaciju sa ljudima...

A postoje i neki drugi virtuelni svetovi.....
 
U suštini, i nema neke velike razlike. Ako provedemo dovoljno vremena u virtuelnom, lako će isplivati i naš realni svet, pri tom ne mislim na razotkrivanje informacija, već na potrebu da izurlamo ono što pokušavamo da prikrijemo.

Pa nekako slično je i kada počinjemo svoj život. Najpre izučavamo, postavljamo pitanja sebi i drugima, onda odjednom nalazimo korist u tajnama. To počinje dok smo još deca. A onda počnemo da histerišemo i posle histerije bi trebao da dođe jedan stabilan period..... a ono posle je tek filozofija za sebe. Uglavnom, u vreme stabilnog perioda, većina ljudi napusti virtuelni svet, ali kako časovnik otkucava, vremenom će se ova dva sveta stopiti. To jest, ako si uopšte mislila na internet komunikaciju sa ljudima...

A postoje i neki drugi virtuelni svetovi.....

Da,mislila sam na internet komunikaciju sa ljudima,napisala sam da na to mislim.
 

Back
Top