SZR

Mozes otvoriti radnju iz radnog odnosa.Treba ti zahtev-dobija se u agenciji za privredne registre,taksa je 540 dinara za registraciju i potrebna ti je fotokopija licne karte.To je za pocetak...kad dobijes resenje...sledi dalje.
 
Hvala , ali mislim na mesecne obaveze s' obzirom da sam u radnom odnosu a szr bi se vodila na mene . Mislim na soc. penz . porez .. itd. Znaci kolika bi mi bila mesecna obaveza da nista taj mesec ne radim ? Delatnost bi bila nesto kao haus-majstor , adaptacije , renoviranje,.. (neki deo gradjevine ).
 
na prijavi za registraciju.......tamo taćno piše pod kojim uslovima možeš da osnooješ szr iz radnog odnosa......ceo proces oko reg. ne traje doože od 15 dana...
 
Hvala , ali mislim na mesecne obaveze s' obzirom da sam u radnom odnosu a szr bi se vodila na mene . Mislim na soc. penz . porez .. itd. Znaci kolika bi mi bila mesecna obaveza da nista taj mesec ne radim ? Delatnost bi bila nesto kao haus-majstor , adaptacije , renoviranje,.. (neki deo gradjevine ).

Pa ako registrujes radnju koja bi bila pausalno oporezivana.Porez ti je oko 2000 dinara, a doprinosi idu u rasponu od 4-8 hiljada u zavisnosti od opstine.
 

Back
Top