nema i para na racunu

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
stize meni izveztaj iz banke da sam u minusu 9 500
odem kazu u banci
neko vam je podignuo pare sa baknomata
,,kako ?
kada nemam karticu,tj nikada je nisam ni koristila i ne znam gde je
sem toga,kartici je prosao rok u februaru
..oni mene ubedjuju sada kako ce oni to da otkriju ko je podigao
a meni to bas i ne zvuci nesto moguce..
kako oni mogu da saznaju ko je podigao pare sa baknomata pre mesec dana?
jedino ako imaju kamere kod bankomata,a to nmaju niti postoji postoji
a i da postoji ,,sta to meni vredi ..
sta mislite sta da radim
,,,,
 
stize meni izveztaj iz banke da sam u minusu 9 500
odem kazu u banci
neko vam je podignuo pare sa baknomata
,,kako ?
kada nemam karticu,tj nikada je nisam ni koristila i ne znam gde je
sem toga,kartici je prosao rok u februaru
..oni mene ubedjuju sada kako ce oni to da otkriju ko je podigao
a meni to bas i ne zvuci nesto moguce..
kako oni mogu da saznaju ko je podigao pare sa baknomata pre mesec dana?
jedino ako imaju kamere kod bankomata,a to nmaju niti postoji postoji
a i da postoji ,,sta to meni vredi ..
sta mislite sta da radim
,,,,

Opeljesi li te zaimb
 
Ne bi da te bedacim, ali ako neko zna da ti klonira(napravi duplikat) tvoje kartice, sazna PIN, onda sigurno zna i kako da ga ne snimi kamera.
Nego proveri da li to moze da se ponovi sobzirom da je kartica istekla...I gledaj gde je guras na bankomatu;)
 
Dobro ja citam, ne brini...u ugovoru se spominje sta sam rekao ali ne i ono sto si ti rekla, da se refundira ako ti neko skine sa racuna...

Npr. ja blesav i zapisem PIN na kartici, nju izgubim i neko skine pare. Da li ce mi ih vratiti?

Ne daj boze da mi to zatreba, voleo bi da vracaju...Onda ce se i ZAIMB ovajdi, ali...skeptican sam.
 
kada ti skinu pare sa bankomata, ima kamera vidi se da li si ti.
kada ti je neko upotrebi u prodavnici ima potpis.
naravno, od tebe se ocekuje da kada primetis da ti je nestala kartica da to odmah prijavis. banci je mnogo skuplje da ti svoje nezadovoljstvo objavis u novinama gde svi klijenti sticu utisak da im je novac nesiguran, nego da ti refundira. naravno da ne pise u ugovoru, ali bilo je zloupotreba na bankomatima, skidani su zapisi sa kartica i koriscene su posle u inostranstvu tek posle odredjenog vremena, kada su znali da vise ne postoji taj snimak sa bankomata. i svim klijentima je sve vraceno. a veruj mi bilo je bas velikih iznosa.
losa reputacija je za banku skuplja od svake refundacije.
 
kada ti skinu pare sa bankomata, ima kamera vidi se da li si ti.
kada ti je neko upotrebi u prodavnici ima potpis.
naravno, od tebe se ocekuje da kada primetis da ti je nestala kartica da to odmah prijavis.
Bankomat ne izdaje novac na osnovu prepoznavanja, a ako krades valjda se trudis da te nesnime...kapuljaca, kacket, tamne naocare...ko ce te prepoznati?
U prodavnici, da si ti meni ziva i zdrava, skoro nisam nista potpisao, samo ukucas PIN...na odsecku cak i pise autorizacija PINom;)

I sad najvaznije, ako podignem pare, prijavim nestanak, da li mogu da dobijem pare nazad????

Da li shvatas sta govorim, nema dokaza da je ista ukradeno, tj. moze biti da si ih sam podigao. Cisto sumnjam da banka sve to pokriva...nije ona duzna da ti cuva stvari koje su ti poverene(kartice,cekovi).
 
to za autorizaciju pinom pise samo na maestro kartici!!! na svim ostalima se potpisujes.
u ostalom ja sam mislila da se ti brines za sigurnost svojih para, a ne da trazis nacin da prevaris banku. ako vec planiras da prevaris banku smisli nesto pametnije, a ne za te sitne iznose koji se podizu na bankomatu.
 
a
da li ja treba da podnesem zahtev negde da bi se izlistali snimci ti
bili su pre dva meseca
ja sam bila na putu
i otprilike koliko ta procedura traje dok izlistaju snimke?

treba da podneses reklamaciju obavezno da bi banka u opste nesto preduzela. ako si bila na putu u inostranstvu, to se lako dokazuje.
a kako je tebi u opste zaduzen racun? ukrali su ti karticu ili sta?
 
nisam
nista podnela
,,kartica ne znam gde je ,,nisam je ni koristila nikada...
verovatno je sa tom karticom podignut iznos
,,radi se o 9000
dinara
ako podnesem zahtev u policiji, ne preko banke vec preko policije,da li ce mi onda prikazati snimke
 
ako si bila vam zemlje to se vidi u pasosu zar ne?
znaci definitivno nisi mogla da koristis karticu u zemlji.
takodje ako je kartica koju si ti imala davno istekla, a nisi preuzimala obnovu, znaci da ta tvoja ne radi, vec ti je neko zloupotrebio obnovljenu koja radi.
a koliko se snimci cuvaju ... zavisi od banke do banke, ali ako nisi bila u zemlji, a u to vreme su dignute pare na bankomatu u zemlji jasno je da to nisi ti. samo ti idi i napisi reklamaciju, ponesi pasos i bice ok. ne treba ti milicija ako je takojasna situacija. ako hoces samo da ti se vrate pare. ako hoces i nekog da tuzis ... onda ne znam sta da ti savetujem
 
Kad su pare podignute kartica je bila vazeca, tek od marta prestaje da vazi;)
valid thru 02/08- vazi "kroz" februar...znaci do 28.02.08

Meni i dalje nije jasno, kakav je dokaz sto nije u zemlji, mogla je PIN dati nekome. A kad pitaju gde je kartica? Pa ne znam, nema je jedno par meseci...pobogu pa sta si cekala:shock:
A to sto si cekala se i desilo:rolleyes:...i sta ako cuvaju snimke 3nedelje, gde je dokaz da nije proneverila. I banka ce zbog reputacije da joj vrati pare. Pa ojadili bi drzavu do sad da je tako...Sto nas vraca na staru pricu zar ne kovrdzice;)
 
dakle oggy:

u banci se ljudi ne igraju banke nego u njoj rade
u ostalom ne znam sto se toliko uzivljavas u temu koja te se ne tice, a da budem iskrena ni ne razumes se bas preterano.
dakle snimci se cuvaju mnogo duze
ako je i dala nekome karticu i pin, ne bi se cudila gde su pare
ako nije bila u zemlji, a koriscena joj je kartica to je automatski zloupotreba
i kad joj pokazu snimak i ako na njemu prepozna nekoga od rodbine, prijatelja itd ... sto se desavalo xy puta, ona zna sta ce uraditi
i ne bi niko ojadio drzavu nego banku, a ti ne treba da se brines za to, jer banka nije humanitarna ustanova, i sve svoje usluge i te kako dobro nalacuje. i sistem poslovanja banke podrazumeva i pokrice gubitaka, i nenaplacenih potrazivanja, i to sve sa pozitivnim saldom ... ne zamaraj svoj mozak tim.

poenta je ako ne podnese reklamaciju, nece joj vratiti sigurno.
 
Prvo- nemoj se preterano uzbudjivati, drugo- ne razumem se u banke, samo postavljam krajnje logicna pitanja, trece- ako nemas konkretan odgovor nisi u obavezi da bilo sta napises...i na kraju nemam 6 godina da se obracas tim tonom;)

Mozda volim da znam stvari...

btw
Od kad do kad ti je radno vreme, posto pretpostavljam da radis u banci?
 

Back
Top