Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Поздрав свима, нашао сам ове новчиће након чишћења куће, занима ме колико вреде.
Поготово ме занима историја ових комада, највише овог бакарног/бронзаног римског новчића.
Хвала унапред на помоћи!

Линк до слика:
https://imgur.com/gallery/Gu13G
 
@Dan_the_DJ

50 dinara 1938 je srebrnjak koji vredi oko 5 eura zbog vrednosti srebra, nema neku kolekcionarsku vrednost jer ih ima puno.

Buseni novicici su krojceri (kreuzer), nazalost busenjem gube svu kolekcionarsku vrednost i vrede samo kao srebro 1-2 evra po komadu.

Za rimski novcic ne mogu nista odredjeno da kazem, ali izgleda da je u losem stanju a rimskih novcici nisu retkost, tako da se ne bih nadao da ima neku znacajnu vrednost. Doima se da je imperator Constans u pitanju, ali ne znam tacno koja kovnica je u pitanju.
 
@Dan_the_DJ

50 dinara 1938 je srebrnjak koji vredi oko 5 eura zbog vrednosti srebra, nema neku kolekcionarsku vrednost jer ih ima puno.

Buseni novicici su krojceri (kreuzer), nazalost busenjem gube svu kolekcionarsku vrednost i vrede samo kao srebro 1-2 evra po komadu.

Za rimski novcic ne mogu nista odredjeno da kazem, ali izgleda da je u losem stanju a rimskih novcici nisu retkost, tako da se ne bih nadao da ima neku znacajnu vrednost. Doima se da je imperator Constans u pitanju, ali ne znam tacno koja kovnica je u pitanju.

Хвала на помоћи, за 50 динара сам успео и ја да нађем исту информацију, али овог римског новчића нема нигде, има сличних, али са полеђине увек држе један барјак или шта је већ, на овом мом има два таква. Баш ме збуњује то...
 
500 dinara sa greškom
Verovatno jedinstveni primerak, zanimala bi me procena na našem tržištu, pošto čekam odgovor od jedne aukcijske kuće u Londonu

20180110_073452.jpg
 
500 dinara sa greškom
Verovatno jedinstveni primerak, zanimala bi me procena na našem tržištu, pošto čekam odgovor od jedne aukcijske kuće u Londonu

Novčanice sa greškom su uvek interesantne ali je teško dati neku preciznu vrednost. Sama novčanica verovatno više vredi kod nas nego u npr Londonu jer ljudi tamo više skupljaju i cene njihov novac. Postoji više tipova grešaka na novčanicama, Neke su registrovane a neke nisu. Neke su minimalne a neke većih razmera. Sve to utiče na cenu.
Registrovana greška je kao npr Titova novčanica sa pogrešnim datumom.
Evo primera male: https://www.kupindo.com/Srbija-i-YU-1961-danas/20296973_500-Milijardi-sa-greskom
I velike greške : https://www.kupindo.com/Srbija-i-YU-1961-danas/24991265_SFRJ-20-dinara-sa-greskom-UNC

Razlika u ceni je velika. Vaša novčanica je između ove dve i po tipu i po ceni ali je bliža ovoj drugoj, Vrednost je teško odrediti. Svakako izmedju 3 i 8 hiljada, koliko je ko spreman da plati.
 
Poštovanje svima.
Volim stare novcice, al bez para se ne može.
Naime, imam dva pitanja, tj. da mi neko dobre volje kaže vrednost za dve kovanice koje preko 20 godina čuvam, ali došao je red da vidim dal mogu neke pare da uzmem.
1. Novčić malih dimenzija 12,5mmi težak samo 0,57gr. Tamnije je boje,srebrno crne. Na njemu sa jedne strane pise samo 5 dinara 1882, a sa druge glava koja liči na Milana M. Obrenovića IV, bar ja mislim, i mislim da ovako piše ćiriličnim slovima PODRAŽARAĐE L.KR. LAYER NIRENVERG. Pokušao sam da nađem na internetu, ali bez uspeha, kao da takav novčić ne postoji, a ja ga eto imam. Voleo bi da znam o čemu se tu radi, da li je redak i koliko vredi?
2. Trgovački dolar u odličnom je stanju i dosta velikih dimenzija- Prečnik 38,10mm, težina 27,80gr Srebro. Sa jedne strane slika orla koja u kandžama drži neku grančicu sa tri strele i okolo pise UNITED STATES OF AMERICA. TRADE DOLLAR. 420 GRAINS. 900 FINE. Na sajtovima sam našao velike razlike u cenama od 100 do preko 20 000 dolara po komadu!
Interesuje me sta to određuje visinu cene sem očuvanosti, dal postoji falš i po čemu da znam šta ustvari ja imam da bi znao vrednost?
Ko se razume, zamolio bi za pomoć.
Unapred zahvalan ,
Sve najbolje.
 
Pozdrav.Hteo bih pomoc oko procene novcica.Naime imam novcic 50.dinara iz 1955 kojem je prednja strana normalna a zadnje strane nema.Kao da nije ni uradjeno.Vidi se cela supljina tako da po tome znam da nije isecena.Okolo ima prsten ceo i sve je u redu ali zadnje strane nema.Da li je to neka greska ili?Unapred hvala

Najverovatnije greška u kovanju. Takve kovanice se odmah uklanjaju ali neke se provuče. Vrednost uglavnom ljubiteljska.
 

Back
Top