Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Imam jedno pitanje. Postoji li ta novcanica sa 8 brojeva u serijskom broju sa vertikalnom niti. Ja koristim katalog od Zlatka Viscevica ali ta novcanica se ne nalazi u njemu.
Pitam jer jedan moj prijatelj je kupio takvu novcanicu pa se sad pitamo kako da je ocjenimo.
Unapred hvala na vasim odgovorima.

lp

Goran
U Jelinčičevom katalogu je upisana novčanica sa vertikalnom niti pod brojem 18/5, ali kao sa 9 cifara u serijskom broju.

Molim vas, napišite broj vaše novčanice (može i samo prvih nekoliko cifara bez zadnje 3), da to usporedimo sa drugim variantama ove novčanice..
 
Zdravo kolega, od ovog sto si naveo ovde osim Belgije nista nema numizmaticku vrijednost. Da jeste srebro u pitanju ali vecinom su srebrenjaci losijeg kvaliteta. Znaci ja ti savjetujem sljedece, onaj od koga kupujes ovo reci da ti stavi ove komade (osim Belgije) na vagu i koliko grama bude pomnozi sa 0.6 maraka (30 eurocenti) i toliko eura mu ponudi. rijec je o komadima koji imaju oznaku BV za vf sto znaci da idu kao cijena metala u ovom slucaju srebra, malo vise ako su totalni UNC-evi.
A ta belgija, evo ti kataloske cijene za VF:
-1 frank 1887 35 dolara
-2 franka 1880 je bas rijetka kovanica nju kupuj ako nista imat ces sigurno finu razmjenu s nekim ko skuplja Belgiju, naravno ako odes nekad vani jer ovde tesko kakvu razmijenu bilo s kim mozes ostvariti, to 1830-1880 oznacava 50 godina nezavisnosti, cijena 100 dolara. izuzetno mali tiraz.
Pozdrav i sretno.
 
EVO SLIKE, kliknite na nju da bi ste je uvecali:
 

Prilozi

  • Ausrijskih 2 Corona 1913.jpg
    Ausrijskih 2 Corona 1913.jpg
    45,6 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
mnogo lepo deluju, cak previse lepo i ocuvano...jesi siguran da nisu falsh?

100 posto nisu fals, lampa im daje boju zlata ali su inace tamni i normalne boje (kao i svaki drugi lepo ocisceni rimljani)...Zanima me cena i vladari, na nekim sam otkrio naziv vladara, na nekim nazalost nisam, vuce, jel znate cenu i jel mozete da mi nabrojite vladare ?
 
100 posto nisu fals, lampa im daje boju zlata ali su inace tamni i normalne boje (kao i svaki drugi lepo ocisceni rimljani)...Zanima me cena i vladari, na nekim sam otkrio naziv vladara, na nekim nazalost nisam, vuce, jel znate cenu i jel mozete da mi nabrojite vladare ?

ne bih da omashim.
pitaj Jocu Mitica. decko rastura posao, znaci nema sta nema...a posten je i ponudice ti fer cenu za otkup.
Pre nekoliko dana imao je u ponudi preko 500 rimljana. imas njegov mobilni i mail ovde na forumu a ima i na limundu. ovde mu je nik Mitic1 ili tako nesto, a na limundu je joca92po

jel moze neko da prokomentarise ovo...falsh ili ne?
http://www.limundo.com/kupovina//KRUNIDBENI-DINAR-CARA-DUSANA/750015
 
ne bih da omashim.
pitaj Jocu Mitica. decko rastura posao, znaci nema sta nema...a posten je i ponudice ti fer cenu za otkup.
Pre nekoliko dana imao je u ponudi preko 500 rimljana. imas njegov mobilni i mail ovde na forumu a ima i na limundu. ovde mu je nik Mitic1 ili tako nesto, a na limundu je joca92po

jel moze neko da prokomentarise ovo...falsh ili ne?
http://www.limundo.com/kupovina//KRUNIDBENI-DINAR-CARA-DUSANA/750015

Poslao sam miticu poruku...JEL MOZE JOS NEKO DA MI PROCENI OVE RIMLJANE JEL SE ZURIM ?MEHMED FATIH, JEVDOKAN, MARKUS, FRANC IOS, ILI NEKO DRUGI ? BICU MU ZAHVALAN...POZDRAV

A ovo je sto posto fals...
 

Back
Top