Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

iako ne vidim revers pretpostavljam da je o 20 kurusa rijec, godina AH 1255 ( 1860) koja oznacava pocetak vladavine sultana Abdul Aziza koji je inace uveo monetarne reforme u carstvu, samo Marko pogledaj koja je godina vladavine sultana, nazalost one su u prosjeku nekih 10ak eura, iako ne razumijem zasto jer ima jako rijetkih godina koje su izdavane po 200injak hiljada komada a opet su 10 eura sto je malo neshvatljivo al...pozdrav
 
iako ne vidim revers pretpostavljam da je o 20 kurusa rijec, godina AH 1255 ( 1860) koja oznacava pocetak vladavine sultana Abdul Aziza koji je inace uveo monetarne reforme u carstvu, samo Marko pogledaj koja je godina vladavine sultana, nazalost one su u prosjeku nekih 10ak eura, iako ne razumijem zasto jer ima jako rijetkih godina koje su izdavane po 200injak hiljada komada a opet su 10 eura sto je malo neshvatljivo al...pozdrav

Вредност неке кованице не одређује реткост, него однос између понуде и потражње. Може нешто бити и најређе на свету, ако нико није вољан да издвоји паре за то, неће вредети ништа. (Мислим наравно на тржишну вредност).

Моја претпоставка (можда грешим) је да због језичке баријере (тј. арапског писма и цифара) јако мало колекционара у свету скупља турске и арапске новчиће, те због мале потражње ни цене нису велике.

Надам се да нисмо превише одлутали од теме...
 
koliko vredi:papirni
50 dinara1968
1rubalj 1934
2 korona 1917 3 komada
5 dinara papirnih nema godina
jeden zloty 1941
szaz pengo 100 madjarskih sta vec 1930
100 srpskih dinara 1943
100 dinara 1986
100 kronen 1922
2 sloty 1941
100 dinara 1941
1 korona1916
100 kuna 1941
danmark tikroner 1942
20 dinara 1974
piec zlotych 1941
jeden zloty 1941
10 dinara 1968
szaz korona 1912
500 dinara 1978


METALNI:
10 DINARA 1992
50 PARA 1965
5 DINARA 1992
20 DINARA 1987
50 DINARA 1995
100 DINARA 1988
10 DINARA 1981
5 DINARA 1972
10 DINARA 1985
50 DINARA 1988
NAJVISE ME ZANIMA
ELIZABETH 2 AUSTRALIA 1971
NEK MI NEKO KAZE CENE
 
Pozdrav,

molim za procjenu ovog 2 Dinara 1875 godine. Ja bi rekao da je aUNC ali procijenite sami.

pb261855.jpg

pb261857.jpg

zdravo,
ova kovanica je na ebayu prodana za 140 eura pre dva ili tri dana.
 
Kolega Valerij ovo je daleko ud aUNC-a, mislim avers jeste u odlicnom stanju, al upitno je da zbog one katastrofalne ogrebotine na reversu kovanica moze da bude svrstana i u XF. takodjer rese na broju 2 su se izlizale malo kao i donji dio krune. al opet generalno stanje kovanice se gleda a ne samo jedna strana, doduse rub je jako lijep. u svakom slucaju tko god je dobio 140 eura za nju (ako je uopste dobio) lijepe pare je izvukao,,pozdrav.
 
Jao bre, kakvi ste. Baš ova kovanica ( slika je 100 posto skinuta sa ebaya.de) je postigla cenu 140 eura. Ovu sliku sam poslao jednom uvaženom kelegu sa ovog foruma pitajući ga, koliko to vredi? Dobio sam odgovor 200-250 eura ,to sam radio još pre kraja aukcije. Kad je jedan dan pre kraja cena došla na 100 eura odlučio sam, da odustanem od kupovine. Ja nisam emocionalno vezan na tu kovanicu i posle te brojke nisam želeo učestvovati u aukciji.
Ja razumem, da ste neki na ovom forumu obični trgovci i kad je nešto u ponudi na svaki način ne vredi mnogo, a kad imate nešto na prodaju, onda je sve oh i ah( mislim na kvalitetu i jasno cenu).
p.s.oprostite na jeziku, nije moj materin jezik, ali trudim se.
 
Ti ne shvatas ova kovanica i vrijedi 200-250 eura to je neupitno, ali prava aUNC kovanica, ali ova tvoja NIJE NI BLIZU TOGA, u tome je stvar, da nema te ogrebotine vrijedila bi puno al ovako... vidim da si subjektivan sto se tice gradacije a ne treba da budes. i da znas ja nisam zainteresovan za nju tako da ne brini vjeruj nitko te ne pokusava nasamariti, a mnogo ozbiljniji kolekcionari od mene ne bi ti ovo ni pod XF svrstali ja ti samo govorim kako stvari stoje i ovo je prijateljska opaska bez zlonamjernosti. i uredu ako je prodata za taj novac, budite bez brige, VJERUJEM VAM. ako nije problem samo da se javi persona koje je ovo mangupski precijenila na 200-250 eura.
usput, jezik vam je odlican ko da ste odavde :)
pozdrav
 
ljudi, forum nam postaje baš napet a to nije dobro za ovaj naš plemeniti hobi...neću da popujem i da ispadne da za nas Balkance nije ništa ali stvarno ne verujem da se ovako skluplja negde u Kanadi ili Australiji...
Skupljajući sam se nagledao svega i mnogo novca davao na gluposti baš zbog nepoštenh prodavaca i ne mogu da verujem da se to ponavlja i u ovoj virtuelnoj (recimo bezazlenoj ) formi...
to je ono...ja im prodam neku Albaniju za 50din mi je otkupe a sledeći utorak 10e u njihovom albumu (prepoznam je po zarezu)...

a što se tiče ove 2 din 1875....već sam dosta pričao o ovoj kovanici pre...ova sa zarezom vredi 180-200E (po meni)...kad sam hteo da je kupim, tražio sam je i ispod 150e nigde nisam našao...(120 da je raubovana) a ova nije....pošto se osećam prozvanim jer mi se čini da me je neko pitao za nju sa ebaya, kažem i sad 180-200e (ali samo zbog zareza koji sam prevideo u žurbi kad sam rekao 200-250)
XF-...kupac gradira svoje, prodavac svoje
 
....i još nešto...kolega Franc Ios priča iz ugla iskusnog kolekcionara i trgovca pre svega, nekog kome ove dvodinarke sedmično pođu 10 puta kroz ruke i zna gde može da ih dobavi još 10...a mi ostali koji ne funkcionišemo tako drugačije vidimo...i ne znam zašto se uopšte prepiremo oko vrednosti i gradiranja?činjenica je da je kovanica retka i vredna i očuvana ohoho za tu godinu i nominal...sad da li će neko da da 10 ili 200e to je druga priča...imam par slučajeva koje znam da je kupljena kao lomljeno srebro (za 250dinara) a prodata za 250e, pa šta?
a gradaciju sam vršio prema ovim dvema koje prodaje jedan moj drug i iskusni kolekcionar koji mi uvek daje popuste i realno procenjuje.....i obe su 200e (za mene 180e)...eto....
 
Moj problem je sto se previse ravnam po sebi i mojim strozijim nacelima ocjenjivanja kvaliteta. ok ovo je recimo XF-, al moje misljenje je da je bolje bilo da je ova kovanica i izlizana i habana malo (bez fizickih ostecenja) i da bude neki VF, ljepsa bi za oci bila a i bolje bi isla ako je neka strana odluci prodati, al napominjem to je samo moje misljenje. znas ja mozda vako malo pametujem ponekad, ja nemam nikako tu kovanicu, neko ce rec bolje ikako nego nikako, a ja cu rec bolje nikako nego ovaku za 140 eura. znas ja sam mlad i nekada cu imati ovu kovanicu, ok izdvojit cu cifru al bar cu znat za sta dajem novac. Primjetio sam Marko da si dosta slab na ovu kovanicu, hehe ko i ja na kovanice Crne Gore i Albanije tako da razumijem te. a ova kovanica mi se toliko svidja, ova desno u prilozenoj slici, a sto je jos ljepse neciscena je i detalji su super (koliko se moze vidjeti, iako nema aversa), ona definitivno vrijedi tih para. A dobro je da se nesto desava na forumu i ne mislim da prica ide drugim tokom, na kraju i pricamo samo o numizmatici, dobro za ostale koji ovo citaju je da vide vise razlicitih misljenja, ma kakva god ona bila i nekom se ne svidjala,,pozdrav drug.
 

Back
Top