Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Pozdrav da li neko zna koliko vredi ovaj novcic iz 1858 .
 

Prilozi

  • f0530a.jpg
    f0530a.jpg
    52,3 KB · Pregleda: 169
Imam tri dukata koje bi hteo da mi procenite. Slikao sam im prednje i zadnje strane.
Prvi je mislim Austrijski iz 1904. , drugi (probuseni) je Turski i nemam pojima koliko je star, a treci je neka domaca edicija od 21K zlata (ima broj 900 na zadnjoj strani ne mogu da uploadujem zbog ogranicenja na 5 file-ova).
Takodje me intresuje koliko bi vredeo Turski dukat da nije izbusen i iz koje je godine bar okvirno .
Btw. Moja tetka negde u podrumu ima sanduk pun papirnog nova iz Kraljevine Jugoslavije raznih apoena. Jel imate neku predstavu koliko bi mogla da dobije po 1 novacnici ? Inace novcanice su manje-vise u OK stanju, ali nisu nove i ispeglane.
 

Prilozi

  • Slika1am.jpg
    Slika1am.jpg
    84,3 KB · Pregleda: 127
  • Slika1ba.jpg
    Slika1ba.jpg
    85,1 KB · Pregleda: 97
  • Slika2am.jpg
    Slika2am.jpg
    74 KB · Pregleda: 92
  • Slika2bm.jpg
    Slika2bm.jpg
    76,6 KB · Pregleda: 89
  • Slika3am.jpg
    Slika3am.jpg
    70,5 KB · Pregleda: 97
Imam oko 150-200 kom kovanog novca u periodu od 1800-1943 iz skoro cele evrope.

Navescu samo neke:

10 schulling preuss 1810
2 perpera kraljevina crne gore 1914
1 cent sa indijancem 1907
filere razni apoeni i razne godine
korone takodje
5 pesetas 1870
dinara i para kraljevine srbija razne apoene i godine
nemacke raich pfennig 1939 razne apoene
itd itd itd itd itd


Pojma nemam o numizmatici nesta sam trazio na netu ovih dana ali se slabo snalazim sa oznakama koje nerazumem. Zanima me gde bi mogao da odnesem ovu kolekciju na procenu ili eventualnu prodaju.

Hvala unapred.

Moj mail za eventualni kontakt divxkn@yahoo.com
 
@BakicarBG:
prvi zlatnik je 10 kruna (Madjarska) i ima 3.39gr zlata.
Po Pick-ovom katalogu(2005) cena odudara od realne(85$)

Drugi zlatnik jeste turski, oznake su iste kao na novcu Otomanskog carstva
nije naveden Pick katalogu, slicni njemu (god.,oznake) su oko 200$

Verovatno sam napravio gresku u proceni kod oba zlatnika, zato se ne oslanjaj na to!
za treci nemam podatke
 
Za: Dragantaur
20 din 1938 je 3-4e UNC kvalitet
50 din 1938 je 5-6e UNC kvalitet

Za: The One Who
10 para 1912 je 10-12e za UNC
20 para 1884 je do 50e za UNC, nazalost izlizan grb je ostecena kovanica
10 dinara 1938 je do 1.5e ako je UNC, uglavnom su loseg kvaliteta

Hvala ti za odgovore, i samo da li bi jos mogao da mi kazes za marku, ako znas, koliko bi vredela?
I ovako, okvirno, novac iz perioda 70ih i 80ih, sto papireni, sto kovani, naravno iz SFRJ, ima li neku vrednost?
 
Imam tri dukata koje bi hteo da mi procenite. Slikao sam im prednje i zadnje strane.
Prvi je mislim Austrijski iz 1904. , drugi (probuseni) je Turski i nemam pojima koliko je star, a treci je neka domaca edicija od 21K zlata (ima broj 900 na zadnjoj strani ne mogu da uploadujem zbog ogranicenja na 5 file-ova).
Takodje me intresuje koliko bi vredeo Turski dukat da nije izbusen i iz koje je godine bar okvirno .
Btw. Moja tetka negde u podrumu ima sanduk pun papirnog nova iz Kraljevine Jugoslavije raznih apoena. Jel imate neku predstavu koliko bi mogla da dobije po 1 novacnici ? Inace novcanice su manje-vise u OK stanju, ali nisu nove i ispeglane.

10 kruna ja placam 45 eura, a turcin zato sto je probusen vredi samo kao zlato isto kao i ovaj treci,a sto se tice papirnog novca u ton periodu ima i izuzetno skupoh i izuzetno jeftinih novcanica tako da bi morao da znam sta je da bi mogao da kazem cenu, u principu sam zainteresovan za kupovinu svega navedeno. moja adresa je > betimet@eunet.yu
 
Imam tri dukata koje bi hteo da mi procenite. Slikao sam im prednje i zadnje strane.
Prvi je mislim Austrijski iz 1904. , drugi (probuseni) je Turski i nemam pojima koliko je star, a treci je neka domaca edicija od 21K zlata (ima broj 900 na zadnjoj strani ne mogu da uploadujem zbog ogranicenja na 5 file-ova).
Takodje me intresuje koliko bi vredeo Turski dukat da nije izbusen i iz koje je godine bar okvirno .
Btw. Moja tetka negde u podrumu ima sanduk pun papirnog nova iz Kraljevine Jugoslavije raznih apoena. Jel imate neku predstavu koliko bi mogla da dobije po 1 novacnici ? Inace novcanice su manje-vise u OK stanju, ali nisu nove i ispeglane.

ovih 10 kruna ja placam 45 eura ,a turcin vredi samo kao zlato jer je busen i ovaj treci je samo cena zlata bez numizmaticke vrednosti,a sto se tice papirnog novca Jugoslavije u tom periodu ima i jako jeftinih i jako skupih primeraka pa bi morao da znam sta je da bi mogao da kazem tacnu cenu.u principu ja sam zainteresovan za kupovinu svega toga , moj telefon je 063/210-245 pa me pozovite da se dogovorimo
 

Back
Top