Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

@nonijus

Kataloska vrednost date kovanice je izmedju 250 i 400 dolara, a sto se tice cene na nasem 'trzistu', ona ne postoji. Na nasem trzistu relativno precizno definisanu cenu imaju moderne kovanice Srbije, Jugoslavije i Crne Gore, eventualno Austrougarske, posto logicno i najveci broj kolekcionara skuplja date kovanice jer su bile u opticaju u ovim krajevima i relativno se lako nalaze, dok se ostale moderne kovanice prodaju za maksimalno 50-60% cene naznacene u katalozima ako uopste i nadjete nekog koga interesuju takve kovanice.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, prvo da kazem da se ne razumem u filateliju. Bivsi profesor me je zamolio da mu skeniram neke markice da zna da li imaju neku vrednost . Slike su na linku . Hvsla unapred
https://drive.google.com/folderview?id=0BxVjC3tmI-lzRFhGWm5FZGpJOHM&usp=sharing

Ukratko rečeno ne vrede ništa. Tj. vrednost im je simbolična od 3-5 din po komadu na biranje a "djuture" dosta dosta manje (nasumično sam primetio da ima dosta i oštećenih a one stvarno ne vrede ništa) plus što ima malo ljudi zainteresovanih za ove markice, verovatno samo neki početnik. Dakle moj savet je da poklonite nekome ko počinje sa skupljanjem. Verovatno taj album vredi više nego sve markice u njemu.
 
WP_20150625_19_16_56_Pro.jpg

ako moze pomoc oko vrednosti ove kovanice, pradeda dobio na brodu za vreme rata
 
@Smotanaa

Kompleti kovanica iz 1966 i 1967 generalno vrede oko 20-tak evra po kompletu, mada ovde je tesko prodati tako nesto s obzirom da malo koga interesuju kanadske kovanice. S druge strane oba kompleta imaju po oko 35 grama srebra, tako da se mogu prodati kao srebro po 15-tak evra po kompletu.

Sto se tice 1 centa iz 1973 USA, suvise je nov da bi imao kolekcionarsku vrednost, tako da je njegova vrednost na nivou nominalne vrednosti.
 
@cicadraza95

Nisam "strucnjak za prstenje" ali mi ovaj ne lici na rimsko prstenje...
Mozda pozni srednji vek ili pre ce biti negde od 16 do 18 veka...
Ako je od srebra, njih sam vidjao na limundo/kupindo sajtovima prodaju se od 1500 do 8000 din. zavisi od tezine, velicine-tipa dragog/poludragog kamena, ocuvanosti i naravno zainteresovanosti za takav prsten.
Oni sa nekim natpisom obicno vrede vise.
 

Back
Top