Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

koliko vrijedi?
Koliko ovo košta u eurima?
35kn5aw.jpg

22kcc3.jpg

2usa9h5.jpg
 
U pitanju je jedna jako stara kovanica, rekao bih da je iz Helenistickog doba.. Nasao sam je skoro dok sam sadio sljive. Ako neko moze da mi pomogne i da mi kaze o cemu se radi i koliko otprilike vredi, posto sam pretrazio ceo internet i nigde nisam mogao da je nadjem, koga sam god pitao o cemu se radi niko nije imao odgovora. Pretpostavljam da vredi puno i da je retka.

Zamolio bih vas od srca da mi neko da odgovor, posto sam pitao 50 ljudi i niko mi nista nije odgovorio, cak ni da ne zna o cemu se radi. Evo slike i hvala puno jos jednom.

scaled.php
 
Saznao sam o cemu se radi, u pitanju je kovanica iz Abdere, na prednjoj strani je Heracles dok na je zadnjoj strani grfini, mesavina lava i orla. Pretpostavio sam da je kopija, posto sam citao o ovome.. Slabo se razumem u kovanice, najvise sam saznao ovih nedelju dana dok sam trazio ovu koju sam nasao. Ispostavilo se da je kopija, ali kolko sam procitao i kopija vredi nesto. Pravili su je Kelti.. Da li neko zna koliko bi mogla vredeti kopija?
 
RE: megamarker

Imas par srebrnjaka (20 i 50 dinara iz 1938) koji zajedno vrede 12-15 evra, sto se tice ovog ostalog, ako je kovanica nakon 1950 i nije od srebra ili zlata, gotovo sigurno nema vrednost vecu od 10-tak dinara, ili vredi koliko je nominala na njoj, npr. u slucaju svajcarskih franaka.

Papirni novac ne skupljam, i samo ti mogu dati par nazanaka, novac SFRJ nakon 55' ne vredi skoro nista, a ove austrijske krune sa markicama jesu zanimljive ali su u jako losem kvalitetu (suvise puta savijane, poderane, bez delova) i kao takve nisu puno interesantne ozbiljnim kolekcionarima.
 
Pozdrav, evo kompletnih citata da bi bilo jasnije o čemu je reč. (poruke su iz 2009.)

a evo i jednog dela teksta koji je kolega pisao na temi "kvaliteti kovanica"



Što se tiče kovanice iz pitanja, 1938 je rađena latinskim kovanjem (orao je naopačke u odnosu na kralja), ali postoje
kovanice iz određenih nominala koje su pronađene sa gremanskim kovanjem koje su ređe a samim tim i vrednije, kao što se može i zaključiti iz citata gore.

p.s. tvoja je redovno kovanje

Ja imam pedeseticu zaokrenuta oko 40 stepeni. Koliko bi ona mogla da vredi?
 
Kao mala sam skupljala novcice, imam dosta nekih, ali mrzi me da pisem! Za sada me zanima samo ovo. Hvala! :)

50 dirham Libya - 1975.
Paul von Hindenburg - 5 mark - 1935. (oznaka F)
1 Reichspfennig - 1944. (oznaka E)
10 Reichspfennig - 1941. (oznaka A)
10 Reichspfennig - 1942. (oznaka A)
Bundesrepublik Deutschland - 50 pfennig - 1950. (oznaka G)
5 Rentenpfennig - Deutsches Reich - 1924. (oznaka A)
Bundesrepublik Deutschland - 10 pfennig -1996.
 

Back
Top