Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Imam takodje kao i neki ovde, orden Svetog Save 5. stepen. Htio bih da ga prodam, moze li me neko uputiti? Hvala
mrcooler1988@gmail.com
01102011208.jpg
 
Poslednja izmena:
Zanima me vrednost papirnog novca (slike prilozene dole). Unapred hvala.

Pa vredi ne nesto preterano, ali perperi izvlace cenu.
ovi dinari sve zajdno oko 500-650 dinara.
perperi crnogorski oko oko 58 evra sve zajedno
ruske rublje oko 600-650 dinara

ja sam zainteresovan za kupovinu 5 i 10 perpera.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Znam da ne vredi mnogo samo me interesuje da li joj ovaj serijski broj povećava cenu?Pogledajte prilog 206756

Verovatno ne, obzirom da je ogromna količina tih papirnih novčanica falsifikovana tokom građanskog rata u Rusiji. Ja imam čak tri takve 5-rubaljke sa istim serijskim brojem, kao i veliki broj duplikata novčanica od tri rublje. Papir je kvalitetan, štampa takođe, što samo ukazuje da je u to vreme neko došao do mogućnosti da štampa novčanice u originalnim uslovima.
 
Verovatno ne, obzirom da je ogromna količina tih papirnih novčanica falsifikovana tokom građanskog rata u Rusiji. Ja imam čak tri takve 5-rubaljke sa istim serijskim brojem, kao i veliki broj duplikata novčanica od tri rublje. Papir je kvalitetan, štampa takođe, što samo ukazuje da je u to vreme neko došao do mogućnosti da štampa novčanice u originalnim uslovima.

Hvala na odgovoru, još me interesuje da li uopšte igra ulogu taj serijski broj na novčanicama? Imam i 10 Srpskih dinara iz-1 Maj 1941- serijski broj-H.0001-
 
Hvala na odgovoru, još me interesuje da li uopšte igra ulogu taj serijski broj na novčanicama? Imam i 10 Srpskih dinara iz-1 Maj 1941- serijski broj-H.0001-

U normalnim uslovima je serijski broj bitan, jer postoje npr. serije novčanica iste nominalne vrednosti sa različitim tipovima ser. brojeva, što menja naravno i vrednost. Kod ovih ruskih, moj utisak je da su se u štampariji zatekli kalupi sa ograničenim brojem serijskih brojeva, pa su tako i masovno štampane novčanice. U Rusiji je građanski rat trajao bezmalo 5 godina, i jako mnogo različitih entiteta je štampalo svoj ili falsifikovani zvanični (šta god to u datom trenutku bilo) novac, pa je prava vrednost ovakvih preštampanih trorubaljki, petorubaljki i desetorubaljki zaista mala.
 

Back
Top