Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Да ли би неко могао да ми процени вредност приложеног медаљона?
Унапред хвала.
 

Prilozi

  • 10a.JPG
    10a.JPG
    139,5 KB · Pregleda: 6
  • 10b.JPG
    10b.JPG
    124,2 KB · Pregleda: 6
lepo receno...
ako je za Franca nesto relno ili povoljno, onda je to bas bas bas povoljno...sad jasnije?

Hvala, sada je jasnije.
Ali kada se cita tvoj prethodni post moze se steci utisak kao da sunmnjas u procene gosp Francioss-a ili da budem precizniji da smatras da gosp. Francioss preostro procenjuje.
Recimo da smatra da nesto manje vredi nego sto objektivno vredi. Zato sam te molio za pojasnjenje.
Jos jednom hvala.
 
Hvala, sada je jasnije.
Ali kada se cita tvoj prethodni post moze se steci utisak kao da sunmnjas u procene gosp Francioss-a ili da budem precizniji da smatras da gosp. Francioss preostro procenjuje.
Recimo da smatra da nesto manje vredi nego sto objektivno vredi. Zato sam te molio za pojasnjenje.
Jos jednom hvala.

pa ajde ti reci, jel procena da talir marije terezije "vredi 5-7e" po tebi realna ili "preostra"??
 
Neznam kada je dao takvu procenu za talir Marije Terezije, ali je takva procena ne preostra nego krajnje netrealan i za novkov, a o originalu i da ne govorimo.
I da je original izlizan ko sajba samo srebro danas vredi vise.

kad god da je bilo, to je ispod svake cene...

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=12387099&highlight=talir+marije+terezije#post12387099

ali kad je zlato u pitanju, tu je za svaku pohvalu.
njega dosta dobro placa-ako cemo posteno

Da me ne shvati niko pogresno, pa ni Franc
Svako nudi svoju cenu koju je spreman da plati, i to su savrseno jasno definisani zakoni trzista. Jedino sto mu zameram je sto upotrebljava rec "vredi" i tako dovodi ljude u zabludu da za ono sto imaju stvarno ne mogu da dobiju vise.

toliko

poz
 
Poslednja izmena:
kad god da je bilo, to je ispod svake cene...

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=12387099&highlight=talir+marije+terezije#post12387099

ali kad je zlato u pitanju, tu je za svaku pohvalu.
njega dosta dobro placa-ako cemo posteno


Da me ne shvati niko pogresno, pa ni Franc
Svako nudi svoju cenu koju je spreman da plati, i to su savrseno jasno definisani zakoni trzista. Jedino sto mu zameram je sto upotrebljava rec "vredi" i tako dovodi ljude u zabludu da za ono sto imaju stvarno ne mogu da dobiju vise.

toliko

poz
Nisam zano za procenu talira Marije Terezije, ali je bio krajnje podcenjen.
A kada je zlato u pitanju Franc je ne samo vrlo korektan kada otkupljuje nego i kada prodaje, bar je moje iskustrvo sa njim takvo.
Poz.
 
pozdrav svima. nedavno sam na jednoj njivi na samoj granici sa madjarskom pronasao ovaj srebrnjak. bio bih zahvalan svima koji znaju nesto o njemu da mi napisu ovde ili na mail .naravno,zanima me i vrednost ovog srebrnjaka. hvala,
mail:matkovic.ogi@gmail.com
DSC04803-1.jpg

DSC04804-1.jpg

ja sam zainteresovan za kupovinu ovog talira, ali samo po ceni koju je Franc procenio novcic.
 
Ne nije greska , ako je breza 0.47e/g moze se prodati cisto za 0.4 da bi se iz njega ddobilo cisto rafinaza kosta 40e/kg i otpadne oko 11.32% + postupak rafinaze traje oko mesec dana to je rizik da berza padne , pre pola godine je bila 0.27 a pre godinu 0.37 sve u svemu u ovom trenutku niko nemoze da plati srebro 800-900 vise od 0.25e/g, i tako da ga plati izvuce zaradu 20 evra po kilogramu
 

Back
Top