Nemacka-kako da pronadjem podatke
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Nemacka-kako da pronadjem podatke

Sucurovic
    Guest

Podrazumevano Nemacka-kako da pronadjem podatke

Kako da pronadjem podatke o dedi koji je odveden u zarobljenistvo u II sv.ratu.Znam da su Nemci izuzetno pedantni i imaju tone arhiva iz tog vremena,ali ne znam nemacki i slabo se snalazim u komunikaciji sa njihovim sluzbama-ja njima pisem na engleskom,oni meni odgovaraju na nemackom Ono sto sam do sada dobila su podaci o hapsenju-datum,mesto,kada je prebacen u Nemacku i gde.Posle toga nista,iako je porodica saznala ( od coveka koji se posle rata vratio u Yu,a robijali su zajedno) da je on preziveo i ostao tamo.On je bio u logoru Stalag DVI,na prinudnom radu u mestu SulzbachRosenberg.Ako iko zna adresu nekog arhiva ili slicno,neka pomogne.

Guest

Podrazumevano Re: Nemacka-kako da pronadjem podatke

Citat Original postavio Sucurovic
    Kako da pronadjem podatke o dedi koji je odveden u zarobljenistvo u II sv.ratu.Znam da su Nemci izuzetno pedantni i imaju tone arhiva iz tog vremena,ali ne znam nemacki i slabo se snalazim u komunikaciji sa njihovim sluzbama-ja njima pisem na engleskom,oni meni odgovaraju na nemackom Ono sto sam do sada dobila su podaci o hapsenju-datum,mesto,kada je prebacen u Nemacku i gde.Posle toga nista,iako je porodica saznala ( od coveka koji se posle rata vratio u Yu,a robijali su zajedno) da je on preziveo i ostao tamo.On je bio u logoru Stalag DVI,na prinudnom radu u mestu SulzbachRosenberg.Ako iko zna adresu nekog arhiva ili slicno,neka pomogne.
    Probaj da se obratis nemackoj ambasadi za pomoc, oni ce te sigurno uputiti na neku od adresa ili nekoj nadleznoj instituciji.

Guest

Podrazumevano

Ako trebaju ti jos informacije: normalno svih "Stalag" bili su od Luftwaffe-a. Mozda najbolje bice, ako saljes poruku na "Presse und Informationszentrum der Luftwaffe". Ako ti treba pomoc za prevod javi se.

Slične teme

1. kako da pronadjem url ..?
    Autor salbo_pismena u forumu Internet
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.12.2008., 10:04
  2. Kako da pronadjem ovu pjesmu?
    Autor _malena_ u forumu Muzika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 20.08.2005., 04:29
  3. kako da pronadjem izstalacioni disk za....
    Autor bibercica u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.04.2005., 12:35
  4. [b]KAKO DA PRONADJEM NEKOGA[/b]
    Autor znatizeljna u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.01.2004., 01:15
  5. kako da pronadjem nekoga 2
    Autor znatizeljna u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.01.2004., 10:25

Pravila za slanje poruka