savremeni ples

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A

alja

Gost
Zanima me kako je poznat svaremeni ples u Srbiji i Crnoj Gori.Da li postoje plesne grupe u Bg ili NS za sevremeni ples?Zna li neko da li ima neki plesni seminar preko leta u Bg ili NS,da li dolaze neki poznati koreografi(Fred Lasserre,Frey Faust,Howard Katz,Milton Myers,Ori Flomin,Risa Steinberg,...)?
Sta mislite o Emanuel Gatu-videli ste njegovu predstavu u Beogradskom Dramskom negde u aprilu?
 
alja:
Zanima me kako je poznat svaremeni ples u Srbiji i Crnoj Gori.Da li postoje plesne grupe u Bg ili NS za sevremeni ples?Zna li neko da li ima neki plesni seminar preko leta u Bg ili NS,da li dolaze neki poznati koreografi(Fred Lasserre,Frey Faust,Howard Katz,Milton Myers,Ori Flomin,Risa Steinberg,...)?
Sta mislite o Emanuel Gatu-videli ste njegovu predstavu u Beogradskom Dramskom negde u aprilu?
Sve je jos uvek na nivou amaterizma (profesionalaca - baletskih igraca - jako malo ima, vecinom su to "priuceni" koreografi, igraci)... ljudima je to hobi i ne znam koliko su u korak sa ostalim svetom u kom se, by the way, savremenom igrom/plesom bave baletski igraci. Radionice postoje ali ne dolaze neka "zvucna imena" - barem koliko sam ja obavesten.
 
Ne slazem se bas sa tim da su svi priuceni. Problem je u tome sto je samo ucenje onakvo kakvo se nudi nedovoljno, da ne kazem bajato. Najbolji dokaz za to je predstava Triptih gde vidimo igrace u novom svetlu, ali vodio ih je Spanac Ramon Ulje. Koreografe nemamo jer nemamo skolu za njih. Drzava ne finansira balet, igru. To je jedina umetnost za koju kod nas ne postoji fakultet tj. akademija.

Emanuel Gat je super! Gledala sam ga i BDP-u i na Beogradskom festivalu igre.

Igri ovde mora se pokloniti mnogo veca paznja!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top